Špidla běžel a zlepšil svůj rekord

• 14
Divákům pražského půlmaratonu se v sobotu naskytl zvláštní pohled. Byl to regulérní závod, ale startovací pistoli držel prezident Václav Klaus. Nadšeného běžce premiéra Vladimíra Špidlu (ČSSD) doplnil na trati pražský primátor Pavel Bém (ODS) i bývalý mluvčí Zemanovy vlády Libor Rouček.

"Trať jsem uběhl asi za hodinu a třicet devět minut," pochlubil se primátor v cíli více než  jedenadvacetikilometrové trasy na Kampě pod Karlovým mostem.

Úspěšný byl i premiér. Trať uběhl za méně než dvě hodiny, čímž si zlepšil svůj osobní rekord asi o deset minut. Poté, co minulý měsíc kvůli přepracování zkolaboval, je nyní ve formě a plánuje, že na podzim zkusí poprvé v životě zaběhnout maraton, tedy více než 42 kilometrů.

Půlmaraton v sobotu přesně v poledne odstartoval na Karlově mostě prezident Václav Klaus. Trať vedla přes Josefov,  Staré Město až k Národnímu divadlu. Běžci pokračovali podél Vltavy k Výtoni, dále pak do Podolí, přes řeku na Smíchov a zpět pod Karlův most na Kampu. Kvůli této mezinárodní akci byla především v centru metropole omezena automobilová i tramvajová doprava.

Prezident startuje pražský půlmaraton, 27. března 2004.

Prezident Václav Klaus se před startem nechává vysvětlit, jak má zahájit pražský půlmaraton, 27. března 2004.

Premiér Vladimír Špidla si na půlmaratonu zlepšil svůj rekord. Prezident Václav Klaus si zlepšoval image: běh odstartoval výstřelem ze startovací pistole, 27. března 2004.