Slovensku hrozí zákon o nehumánnosti kapitalismu

  • 146
Patnáct let po pádu vlády komunistů v bývalém Československu se na Slovensku zrodil zákon o nehumánnosti a nespravedlnosti kapitalismu nastoleném po roce 1989. Komunisté tak chtějí dát Slovákům na vědomí, že současný systém porušuje lidská práva a je nehumánní a nespravedlivý.

Podle poslanců parlamentního klubu KSS je cílem zákona omluvit se obětem kapitalistického systému a zamezit obětem dalším. Slovenští komunisté tak chtějí vyjádřit mimořádnou úctu občanům, kteří se snaží kapitalistický systém změnit a založit právní základ na odškodnění obětí kapitalismu.

"Kapitalistické vlády od roku 1990 vytvořily stát založený na penězích, majetku, vykořisťování a moci úzké skupiny bohatých a jejich přisluhovačů," cituje server slovenského deníku SME z návrhu zákona.

Kapitalistické vlády podle tvůrců normy efektivně nezabránily a nebrání ponižování lidské důstojnosti a účinně nepřispívaly a nepřispívají k vytvoření plnohodnotného života všech občanů Slovenska.

"Každému, kdo byl a je kapitalistickým režimem nespravedlivě postižený, chce ho pozměnit, přispět k znovunastolení dodržování lidských práv a důstojnému životu na Slovensku a nepodílel se na nespravedlnostech kapitalismu, patří dík," uvádějí předkladatelé v návrhu zákona.

Na památku budoucím generacím chtějí komunističtí poslanci, aby byla ve vstupní hale slovenské Národní rady umístěna pamětní tabule, doplňuje SME.

Nesla by text: Všem účastníkům, kteří usilovali o usilují o odstranění nehumánního a nespravedlivého systému - kapitalismu, a zasazují se o znovunastolení důstojného života, demokracie a dodržování lidských práv a svobod na Slovensku. Patří jim dík.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video