Ministr životního prostředí a místopředseda ODS Pavel Drobil po jednání s premiérem Petrem Nečasem. | foto: Jan Zátorský, MAFRA

Šéf fondu chtěl o podezření mluvit s Nečasem, Drobil mu za to vynadal

  • 1647
Premiér Petr Nečas věděl o korupčním podezření na Státním fondu životního prostředí dříve, než na něj upozornili reportéři MF DNES. Nečas, který stojí v čele protikorupční vlády, přijal rezignaci ministra a místopředsedy ODS Pavla Drobila, dál za ním ale stojí.

Už 13. října poslal Libor Michálek, který na korupční nabídky upozornil a nahrál je, šéfce premiérova kabinetu Janě Nagyové e-mail. Žádal o schůzku s premiérem a o nasazení agentů, kteří by zajistili důkazy o korupci. 

"Prosím o sjednání schůzky s panem premiérem, (...) a to ve věci součinnosti BIS při zajištění důkazů o korupci ze strany jednoho ze zaměstnanců Státního fondu životního prostředí," napsal Michálek. Premiér neodpověděl.

V rozhovoru s premiérem Petrem Nečasem ve čtvrtečním vydání MF DNES si přečtěte, proč premiér dál stojí za Pavlem Drobilem a kdo podle něj v aféře kolem Státního fondu životního prostředí selhal. 

Místo toho Michálkovi vynadal Drobil. Porušil prý "úřední subordinaci". Pak přece jen přišlo Michálkovi pozvání na Úřad vlády, kde se sešel s ředitelem Lubomírem Poulem a řekl mu další podrobnosti. I tuto schůzku mu Drobil vytkl. "Vyděsil jste Úřad vlády. Protože opravdu není zvykem se takovýmhle způsobem bavit o lidech, kteří jsou tam stejně jako vy na základě politické nominace," vyčinil Michálkovi.

"Po přečtení e-mailu jsem zavolal Pavlu Drobilovi a řekl mu, ať pošle pana Michálka ihned na policii. Jinak případy korupce nelze řešit. Já sám bych Michálkovi nemohl poradit nic jiného," vysvětlil ve středu Nečas redaktorům MF DNES, proč se s Michálkem nesešel.

E-mail Libora Michálka na Úřad vlády


"Vážená paní ředitelko, prosím tímto o sjednání schůzky s panem premiérem, pokud možno v horizontu cca 1 týdne, a to ve věci součinnosti BIS při zajištění důkazů o korupci ze strany jednoho ze zaměstnanců Státního fondu životního prostředí. Schůzky bych se zúčastnil sám s tím, že předpokládaná doba trvání schůzky je cca 15 minut. Děkuji."

Odesláno: 13. 10. 2010

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue