Satelitní snímek KLDR ukazuje, jak na tom země co se týče elektřiny, je. Čínská...

Satelitní snímek KLDR ukazuje, jak na tom země co se týče elektřiny, je. Čínská i jihokorejská města září, KLDR se noří do tmy. | foto: Reuters

KLDR v noci pohltí tma. Světlo není esencí společnosti, brání se režim

  • 236
KLDR ponořená do tmy, zatímco Čína a Jižní Korea září miliony světel. Satelitní snímek, který názorně ukázal stav zbídačené země, se opět dostal do popředí zájmu médií. Vyjádřily se k němu severokorejské noviny, podle kterých záplava světla není esencí společnosti.

S reakcí na zprávy ze Západu, které satelitním snímkem ilustrovaly bídné životní podmínky v Severní Koreji, přišel státní deník Rodong Sinmun. Ten mimo jiné uvedl, že KLDR rozhodně není oslabena nedostatkem elektřiny, o kterém se ve svém novoročním projevu zmínil i Kim Čong-un.

„Kritici KLDR plácají rukama a upozorňují na satelitní snímky našeho města, kterému chybí světlo. Esencí společnosti však nejsou zářivá světla,“ stojí v úvodníku deníku.

Severokorejští novináři se nezapomněli opřít do svého úhlavního nepřítele USA, píše server The Independent. Američané prý už brzy zažijí stejné problémy kvůli státnímu dluhu a společenským bouřím, jako bylo hnutí Occupy Wall Street či protesty ve Fergusonu (více o nich zde).

Navzdory společenským a ekonomickým problémům severokorejský režim stále pokračuje ve zbrojení. Severní Korea před pár dny vyzkoušela novou protilodní střelu. Za novou ji aspoň označují státní média tajnůstkářského totalitního režimu.

Raketa odpovídá ruské střele Ch-35, což budí otázku, jak se do KLDR, na niž je uvalené zbrojní embargo, dostala. Pro Jižní Koreu je ovšem podstatné, co střela umí (více o testování střely se dočtete zde).


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video