Saidl vystřílel Vyšehradu výhru

V y š e h r a d - Důležité vítězství urvali na domácím hřišti v souboji dvou celků ohrožených sestupem fotbalisté Vyšehradu, když zdolali dvěma góly Jana Saidla Chrudim 2:1. V pražském šlágru soutěže vyhrála Admira/Slavoj v Uhříněvsi nad rezervou mistrovské Sparty 1:0 brankou Jiráně. Souboj prvoligových rezerv Slavie a Teplic skončil v Edenu smírně 2:2, když trefy domácích zaznamenali Herda z penalty a Tchuř. Za Teplice byl dvakrát úspěšný Fousek. Nečekaně doma klopýtla Sparta Krč s mužstvem Semil. Svěřenci trenéra Maria Buzka sice vedli po trefách Pavlíka a Samuela, ale hosté dokázali zápas otočit. Šanci zajistit Krči remízu měl v poslední minutě Slunéčko, ale jeho ránu z pokutového kopu dokázal gólman Semil vyrazit. Střížkov poprvé na jaře vyhrál, když zvítězil ve Varnsdorfu 2:1.

Vyšehrad - Chrudim 2:1

Ruka hostujícího beka Růžičky v pokutovém území pět minut před koncem dala Vyšehradu možnost rozhodnout vyrovnaný boj ve svůj prospěch. Saidl penaltu proměnil a Pražané se radovali z tříbodového zisku. V první půli měl největší šanci domácí Šimek, ale ranou zblízka nechal vyniknout chrudimského gólmana Mellera. Krátce po pauze už byl ale Meller bezmocný proti ráně Saidla. Z vedení se Vyšehrad těšil jen pár minut, když po nedorozumění Kristena s Foferkou vyrovnal Uher. Nakonec rozhodl Saidl.

Branky: 51. a 85. z pen. Saidl - 55. Uher. Rozhodčí: Kolář. ŽK: Šimek, Zvonič - Meller, Růžička, Svoboda, Malý. Diváků: 509. Poločas: 0:0. Vyšehrad: Foferka - Balvín - Toman, Müller, Kristen - Tesař (76. Zvonič), Saidl, Klíma (60. Lindenthal), Plánička - Šimek, Socha (90. Jansa).

Ladislav Tesař před hostujícím brankářem Tomášem Meller. (2. 4. 2001)

Utočník Vyšehradu Karel Socha (nahoře)bojuje s chrudimskou obranou. (2. 4. 2001)

Levý záložník Vyšehradu Jiří Plánička se snaží prostrčit míč na útočníka Jana Saidla, který v zápase vstřelil dvě branky. (2. 4. 2001)