Za snahy o vytunelování státního podniku Čepro dostal pětiletý trest také bývalý obchodní ředitel firmy Martin Pechan a Krejčířův komplic Aleš Zagora. Další obžalovaní dostali podmíněné tresty nebo jim soudkyně neukládala souhrnný trest a ponechala verdikty, kterými byli odsouzeni v minulosti. U účetní Čepra Ivany Skopcové soudkyně upustila od potrestání.
Krejčíř s Pechanem mají Čepru společně zaplatit škodu přes 18 milionů korun a úroky. Se zbývajícím nárokem odkázala soudkyně Hana Hrnčířová Čepro na občanskoprávní řízení.
Většina obžalovaných byla také odsouzena k propadnutí věci. Vzhledem k tomu, že byly policií zajištěny před deseti lety, jsou mezi nimi diskety či mobilní telefony Nokia 2100 a další.
Soudkyně při čtení rozsudku označila skupinu kolem uprchlého podnikatele jako organizovanou a vedenou právě Krejčířem. Kvůli skrytí komunikace měl Krejčíř přezdívku „Nejvyšší“. Zajištěné telefony a SIM karty dnes již neexistujících operátorů sloužily právě pro tuto komunikaci.
Radovan Krejčíř spolu s obchodním ředitelem Čepra Martinem Pechanem podle obžaloby vytvořili fiktivní pohledávky firem Bena a Tukový průmysl Ostrava vůči Čepru za zhruba tři miliardy korun. Peníze v roce 2003 a 2004 vymáhali soudně. Čepro se o tom vůbec nedozvědělo, protože obžalovaní přesvědčili pracovnici z podatelny Čepra, aby soudní obsílky sebrala. Soudy poté falešné pohledávky uznaly.
Po státní firmě chtěl údajně Krejčíř vymáhat další dvě miliardy. V Tukovém průmyslu nechal uložit padělané peníze, které měl podplacený celník zabavit na úhradu údajného celního dluhu. Celník by poté s penězi uprchl, takže zabavené peníze by byly považovány za pravé. Podle obžaloby Krejčíř sehnáním celníka pověřil Radka Zwierzynu. Později se celníka chtěl zbavit.
Zwierzyna se ale začal bát o život a v červnu 2005 vše oznámil na policii. Krejčíř krátce poté utekl policistům při domovní prohlídce své vily v Černošicích. S manželkou a synem odletěl na Seychely, později přesídlil do Jihoafrické republiky.
V Krejčířově organizovaném gangu údajně byli Aleš Zagora, Jaroslav Siuda, Tomáš Pavlíček, Jaromír Raida, bratři Aleš a Jan Kohoutkové a bratři Ivo Hricik a R. N. Muži vinu popírají, řada z nich se prý vzájemně ani nezná. Poslední obviněnou je úřednice z Čepra Ivana Skopcová, které žalobce jako jediné navrhoval podmíněný trest.
Uprchlý podnikatel nyní pobývá v Jihoafrické republice, kde byl v srpnu odsouzen za vraždu a únos. Na výši trestu čeká ve vazbě. V JAR je obviněn i z dalších trestných činů. Česká republika usiluje o jeho vydání od roku 2007.