Říčany začaly finále výhrou

Říčany - Neobvyklou tradici porážek domácích ragbistů při finálových zápasech play off po dvou letech protrhli hráči Říčan. V prvním kole porazili doma Pragu a všechny body Středočechům zajistil spojkový útočník Martin Kafka, který bodoval všemi možnými způsoby, jakými může hráč ragby úspěchů dosáhnout.

Říčany - Praga 22:13

Domácí začali zprudka. Jejich hráč Kafka čtyřikrát kopal trestný kop, dvakrát se trefil, jednou nastřelil tyč. Říčany vedly 6:0, ale Praga se nedala. Při jednom útoku byl v brankovišti složen za krk útočník Pragy Žák a rozhodčí Heřman nařídil trestnou pětku. Hosté vedli 7:6 a do půle těsné vedení udrželi.

Po změně stran se Říčany prosazovaly stále více, ale body získávaly jen zdálky dobře střílejícím Kafkou. Jednou se tento hráč odhodlal k chytré fintě: nedaleko od branky si překopl protihráče, míč doběhl a položil jej přímo pod branku. Proměnil i následný kop a Říčanům přinesl klid. "Krátké vedení nás ukolébalo. Za týden nás doma čeká odveta, tam to snad napravíme," přál si kouč Pragy Pavel Šťastný.

Body: Kafka 22 - Miroslav Fuchs 8. Pětky: 1:1. Rozhodčí: Heřman. Diváků: 800. Poločas: 6:7.

Ragbosté Říčan využili v prvním finále soutěže domácího prostředí a ujali se vedení 1:0. Odveta je na programu za týden v Praze. (28. 5. 2001)