Komunisté jsou nejblíže lidem, doplnil Miloslav Ransdorf v odpovědi na dotaz, proč by lidé měli volit právě KSČM.
odpovědi miloslava Ransdorfa Čtěte zde |
"Chceme Evropu budovanou od zájmů občanů," napsal čtenářům europoslanec. Také Češi podle něj mohou pomoci Evropu změnit. "Jsou štikou v evropském rybníce."
Čtenáři se zajímali i o Ransdorfův názor na budoucnost Evropy. "Spěje k socialismu. Bude ale samozřejmě jiný než ten v 80. letech," odpověděl.
Vaječné útoky jsou projevem vyprázdněnosti
Otázky se točily i kolem vaječných útoků na Jiřího Paroubka. "Je to projev otupělosti dvou stran, které se navzájem napadají," okomentoval situaci Ransdorf. Lidé by podle něj měli argumentovat a přít se, násilí a útoky jsou podle něj jen podlehnutím vyprázdněnosti české politiky.
Na jeho osobu prý vajíčka létají jen minimálně. "Asi nejsem tak zajímavý objekt jako Jiří Paroubek," usoudil.
miloslav ransdorfNarodil se v roce 1953. Vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze. V letech 1984 až 1992 byl zaměstnán v Prognostickém ústavu Akademie věd, kde připravoval návrhy ekonomických a sociálních reforem. V letech 1990 až 1992 byl poslancem Federálního shromáždění, v letech 1996 až 2004 pak členem Poslanecké sněmovny. Posledních pět let Ransdorf působil v Evropském parlamentu jako první místopředseda výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. "Dostupná energie pro všechny za rozumné ceny, peníze na vědu a výzkum a také pro malé a střední podniky, které jsou páteří naší ekonomiky, mikroúvěry pro tyto podniky a rovněž telekomunikační balíček, v jehož rámci se podařilo prosadit levnější volání ze zahraničí," jmenuje úspěchy Evropského parlamentu. Hovoří anglicky, německy, francouzsky, rusky, španělsky, portugalsky, italsky, řecky, nizozemsky, maďarsky, latinsky, jidiš a některými dalšími jazyky. Je ženatý a má jednu dceru. Zdroj: KSČM |
Další on-line rozhovory s kandidáty do eurovoleb
|