Ransdorf: Dlouho bych na Kubě žít nevydržel

"Jsem příliš spojený s touto zemí a s tímto kulturním prostředím, než abych dlouhodobě chtěl žít kdekoliv jinde. Krátkodobý pobyt bych bral," zněla odpověď Miloslava Ransdorfa na otázku, zda by chtěl dnes žít na Kubě. Místopředseda KSČM se čtenářům iDNES omluvil za svůj opožděný příchod. Měl důležité jednání.Miloslav Ransdorf je přesvědčen, že případ českých občanů Ivana Pilipa a Jana Bubeníka, zadržovaných na Kubě, se vyřeší do začátku dubna. Tehdy totiž zasedá Meziparlamentní unie v Havaně.Odpovědi Miloslava Ransdorfa naleznete ZDE.

Plné znění stanoviska kubánského ministerstva zahraničních věcí,
které zprostředkoval komunista Miloslav Ransdorf, si můžete přečíst ZDE nebo stáhnout do počítače ZDE.

"Myslím, že se řešení najde, že obě strany dospějí k nalezení té půdy, která je zapotřebí pro... výsledek," uvedl Ransdorf. Poznamenal, že po konzultacích z posledních dnů je mírným optimistou, pokud jde o řešení krize. Neupřesnil ale, s kým mluvil.

'
Miloslav Ransdorf se narodil 15. února 1953. Členem komunistické strany je už 28 let. Vystudoval filozofickou fakultu Karlovy univerzity se zaměřením na filozofii a dějepis. Na fakultě také přednášel. Od roku 1984 byl šest let zaměstnancem prognostického ústavu ČSAV, kde v té době také pracovali premiér Miloš Zeman či šéf sněmovny Václav Klaus. 

Poslancem je už jedenáct let. Začínal v roce 1990 ve Federálním shromáždění. Místopředsedou komunistické strany je od roku 1993.

Je ženatý a má dcerku Anetu. Z jeho publikací: Proč budu volit KSČM (předvolební brožura, 1998) a Hledali spravedlivější svět (trilogie, analýza vývoje revolučního myšlení, první díl z roku 2000).


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video