Ragbisté si musí na mistra počkat

Vysočany - Ragbisté Pragy se udrželi ve hře o mistrovský titul. Ve druhém zápase finále porazili na domácím hřišti Říčany 16:11 po prodloužení a srovnali stav finálové série na 1:1 zápasy. Rozhodující duel se hraje 9. června v Říčanech od 15 hodin. Říčany se stejně jako v prvním duelu ujaly vedení 3:0 a 6:3 přesnými kopy Kafky. Ještě před půlí dokázali Říčanští zvýšit na 11:3 a zdálo se, že jim titul už nikdo nevezme.

Po přestávce ale režii zápasu převzali domácí hráči a srovnali na 11:11. Protože se v základní hrací době už nikdo neprosadil, ačkoliv šance měly oba týmy, muselo se hrát prodloužení. V něm oba celky hrály nervózně a jako by čekaly na chybu soupeře. Nakonec se k nezadržitelnému dlouhému sólu odhodlal Roman Šuster, a protože jej nikdo ze soupeřů nezastavil, rozhodl pětkou o výsledku finále.

Body: Fuchs 6, Hornych a Šuster po 5 - Kafka 6, Nevický 5. Diváků: 500. Rozhodčí: Šustek. Pětky: 2:1. Poločas: 3:11. Stav série: 1:1 na zápasy.
Zápas o 3. místo: Brno - Smíchov 18:29, Smíchov je třetí.

Ragbisté Říčan stáli ve druhém finále nejvyšší soutěže krůček od mistrovského titulu. V souboji s Pragou ještě v poločase vedli 11:3, ale domácí tým v normální hrací době vyrovnal a v prodloužení rozhodl své výhře. (2. 6. 2001)