Bývalá ředitelka Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích Eva Bulasová našla

Bývalá ředitelka Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích Eva Bulasová našla nové místo na krajském úřadu. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Radní držel ve funkci neoblíbenou ředitelku gymnázia, teď ji zaměstnal

  • 9
Krajský úřad Ústeckého kraje se postaral o bývalou ředitelku litoměřického gymnázia Evu Bulasovou, která ze školy odešla ke konci září kvůli tlaku učitelů, rodičů, žáků a představitelů města. Náměstek hejtmanky Pavel Kouda ji od října zaměstnal na Odboru strategie přípravy a realizace projektů, který pod něj spadá.

Bulasová odmítla prozradit, kdo ji na úřad přivedl. "Média z toho zase udělají jen spekulaci a to já nechci," řekla.

Případ Bulasová

Gymnázium Bulasová opustila po několikaměsíčním tlaku učitelů a studentů. Ti jí vytýkali špatné vedení školy, špatnou personální politiku a neprůhledné hospodaření s nadačním fondem školy. Podporu našli i u litoměřické radnice (více zde).

Bulasová se hájila tím, že kontroly školní inspekce vždy dopadly v její prospěch. „Závěry České školní inspekce z loňského dubna konstatovaly oproti roku 2008 pozitivní vývoj. Myslím si, že výsledky mé práce jsou hmatatelné a trvalé,“ řekla o své práci ředitelky, kterou byla od září 2009.

Nicméně Kouda (ČSSD) o tom nemá problém mluvit. "Vyskytlo se tam místo. Pozici pro paní Bulasovou jsem konzultoval s vedoucí odboru. Potřebujeme vzdělané a kvalitní lidi a paní Bulasová vzdělaná a kvalitní je," potvrdil své angažmá.

Rada kraje v čele s Koudou držela Bulasovou už na pozici ředitelky litoměřického gymnázia (více o tom zde). A to přesto, že proti ní mířily několikaměsíční protesty značné části studentů, učitelů, rodičů a politiků z kraje i litoměřické samosprávy kvůli jejímu způsobu vedení školy.

"Je to potvrzení klientelismu, který ji dostal i na pozici ředitelky. Pan Kouda dokazuje, že si může dělat, co chce," míní učitel Luboš Nergl, kterého Bulasová před svým odchodem propustila.

Bulasová už práci na kraji měla jistou v době, kdy věděla, že z gymnázia odchází. Školu opustila 30. září, údajně ze zdravotních důvodů (více zde). "Proto je logické, že o práci na úřadě jednala už v září," přisvědčil Kouda.

Krajský úřad jako rodinná firma

Bulasová má nyní na starost projekt, který se týká sociálních služeb. Na čem přesně dělá, však odmítla říct. Jisté je jen to, že projekt je financovaný z evropských peněz. Stejně jako mzda pro Bulasovou.

"Projekt je hrazený z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost," sdělila pouze mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková. Za projekt zodpovídá Ústecký kraj, který penězi fondu disponuje. Projekty za evropské peníze má tento odbor primárně na starosti.

Bývalá ředitelka není jediným člověkem, kvůli kterému Krajský úřad Ústeckého kraje připomíná personální agenturu pro známé a příbuzné politiků a vysokých úředníků. Na stejném odboru jako Bulasová pracuje i syn radního Koudy Ondřej. Na odboru informatiky a organizačních věcí prozměnu pracuje od října Dagmar Konopásková, manželka šéfa kanceláře hejtmana a bývalého estébáka Aleše Konopáska (o Konopáskovi více zde).


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video