Dělnická strana si přeje stát, kde není místo pro „ekonomické přivandrovalce, povaleče a sexuální zvrácence“.

Dělnická strana si přeje stát, kde není místo pro „ekonomické přivandrovalce, povaleče a sexuální zvrácence“. | foto: Roman Vondrouš, ČTK

Radikálové spílali vládě do zlodějů a kolaborantů

  • 92
Zhruba třicet pravicových radikálů demonstrovalo před sídlem kabinetu proti vládě Mirka Topolánka. Řečníci z řad Dělnické strany a Národního korporativismu kritizovali hlavně připravovanou reformu financí, ale i jednotlivé ministry. Akce se obešla bez incidentů, účastníci se po půlhodině rozešli.

Předseda strany Tomáš Vandas hovořil o vládě jako o spolku "kolaborantů a zlodějů", místopředseda Jiří Štěpánek jí zase vyčetl údajný nedostatek vlastenectví. O vládních plánech, jak ozdravit veřejné finance, mluvil Štěpánek jako o "gangsterské reformě". Na pomyslném vysvědčení kabinetu by musela být pětka, míní.

V projevu pak Štěpánek hodnotil i jednotlivé členy vlády. "Předseda třídy Topolánek se víc zajímá o děvčata než o práci. A kromě toho mluví sprostě," uvedl. Hodnocení některých dalších ministrů postavil na osobních výpadech až urážkách.

Dělnickou stranu charakterizoval Štěpánek jako subjekt národní, sociální a vlastenecký, který by si přál systém, kde není místo pro "ekonomické přivandrovalce, povaleče a sexuální zvrácence". Později v rozhovoru s novináři řekl, že DS chce věci ovlivňovat "jedině zákonnou a parlamentní cestou".

DS nedávno žalovala ministerstvo vnitra kvůli poškození dobré pověsti. Vadí jí, že je její logo - ozubené kolo s iniciálami názvu strany uvnitř - uvedeno mezi extremistickými znaky v policejní příručce "Symboly používané extremisty na území ČR v současnosti".

Vandas novinářům řekl, že strana má asi 200 členů.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video