Premiér Petr Nečas.

Premiér Petr Nečas. | foto: Michal Sváček, MAFRA

„Protikorupční“ vláda očekávání lidí nesplnila, zůstala jen u slov

  • 388
Je tomu rok, co lidé zvolili radikální změnu. Do sněmovny poslali dvě nové strany. Vznikla tak Nečasova středopravicová vláda. Lidé čekali zásadní reformy. Proč dnes skoro nikdo nemá vládu rád?

Měl to být nový začátek pro politickou scénu unavenou tvrdými boxerskými souboji s podpásovými údery v podání dua Paroubek – Topolánek.

Po roce vlády ODS, TOP 09 a VV s nejsilnější parlamentní většinou v české historii (118 poslanců) však mnozí na Paroubkovu i Topolánkovu vládu nostalgicky vzpomínají jako na éru, kdy bylo vlastně ještě docela dobře.

Koaliční kabinet, který si dal boj s korupcí do svého názvu, zůstává jen u slov. ODS už musela kvůli podezření z korupce odvolat Pavla Drobila, Vít Bárta odešel z ministerstva dopravy kvůli hromadícím se kauzám raději sám. 

Kromě výše zmíněných afér jsou tu i další šokující problémy. Tím největším je financování VV a "čarování" s čísly poslance Michala Babáka.

Nebo zjištění, že dosud nebyla odvolána "žába na prameni" brzdící vyšetřování korupčních kauz, pražský vrchní žalobce Vlastimil Rampula. Od "slavné" protikorupční strategie Radka Johna se distancovali i experti z Transparency International.

Vláda navíc neumí mluvit s veřejností a příliš nevyniká ani v komunikaci mezi sebou. Na jakémkoliv pracovišti – nezáleží, zda je to krejčovská dílna, nebo vláda – je pro společný kvalitní výstup nutná týmová souhra a vzájemná důvěra.

Lidé na pracovišti jménem Strakova akademie však spolu nedokážou ani mluvit, dělají si podrazy a v médiích se navzájem veřejně urážejí. Výstupem jejich snažení může být jedině společný paskvil.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue