Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Přiznala se mu k nevěře. Obstaral si ve vězení mobil a psal výhrůžky

  • 7
Návštěva přítele ve věznici ve Stráži pod Ralskem se pro jednadvacetiletou ženu z Českolipska změnila v noční můru. Přiznala se mu totiž, že si během jeho pobytu za mřížemi našla jiného muže. Trestanec neváhal a obstaral si mobil a z něho pak ženě i jejímu novému příteli posílal výhrůžné zprávy.

Už během návštěvy si mladá žena vyslechla urážky a vyhrožování. "Muž nedokázal informaci o poměru své přítelkyně psychicky unést a okamžitě na ni slovně zaútočil s výhrůžkou, že ji i jejího milence zabije, jen co se dostane z vězení," popsala mluvčí českolipských policistů Ivana Baláková.

Dodala také, že si muž nyní odpykává trest za jinou trestnou činnost. "Kvůli čemu je nyní za mřížemi a na jak dlouho, nemůžu sdělit," dodala.

Vězeň se nedokázal se situací smířit a nějakým způsobem si obstaral mobilní telefon. "Poškozené a jejímu příteli pak zaslal z mobilního telefonu na jejich mobily výhružné SMS zprávy," konstatovala Baláková.

Mladá žena dostala strach a tak kontaktovala policii a podala trestní oznámení. Muži se nyní kvůli novému trestnímu stíhání může prodloužit pobyt ve vězení až o jeden rok. 

Ředitel věznice: Mobily jsou dlouhodobý problém

Problémy s vnášením mobilních telefonů do střežených prostor věznice potvrdil i ředitel věznice ve Stráži pod Ralskem Simon Michailidis.

"Odsouzení samozřejmě nemohou mít mobil. Používáme celou řadu bezpečnostních opatření, například stejné detekční rámy a rentgeny, jaké se používají na letištích. Vězni jsou podrobováni prohlídkám vždy, když se vracejí z nestřežených prostor, třeba z pracovišť nebo od lékaře," uvedl Michailidis.

"Máme také detektory mobilního signálu, které mají za úkol mobilní telefony identifikovat. Občas se totiž někomu podaří mobil do věznice propašovat," podotkl ředitel.

Loni podle něho ve věznici zabavili dva mobily, letos našli jeden na bráně při vstupu dovnitř.


Video