(ilustrační foto)

(ilustrační foto) | foto: Jan Vaca, iDNES.cz

Poslanci otočili. Stopadesátku na dálnici napodruhé nepovolili

  • 556
Řidiči, kteří se už těšili, že jim politici nadělí možnost jezdit na některých dálnicích legálně rychlostí 150 kilometrů za hodinu, se svižnější jízdy nedočkají. Poslanci změnili svůj původní názor, kdy na stopadesátku kývli, a podruhé, když jim zákon vrátil Senát, to už nepotvrdili.

Se zvýšením nejvyšší povolené rychlosti na dálnici nesouhlasil ministr dopravy Dan Ťok, ani prezident Miloš Zeman. Přes Ťokův odpor napoprvé poslanci na vyšší rychlost v dubnu kývli a prezident Zeman pak řekl, že až zákon dostane na stůl, kvůli stopadesátce jej poslancům vrátí.

To ale ani nebylo třeba, za prezidenta to udělali senátoři. Zvýšení rychlosti na dálnicích, které původně prosadil Ivan Adamec z ODS, ze zákona odstranili. A poslanci už podruhé svůj původní názor nepotvrdili. Kývli na senátní verzi.

„Zákon ruší elektronické viněty. Budou pokračovat dálniční známky, tak jak jsme zvyklí,“ ocenil výslednou podobu zákona ministr dopravy.

Je rád, že vyšší rychlost jízdy na dálnici neprošla. „V současné době dálnice na to nejsou připraveny,“ řekl ministr Ťok. Konstrukční rychlost, na kterou jsou projektovány v současnosti české dálnice, je podle něj 120 až 130 kilometrů za hodinu.

Naopak poslanec ODS Adamec řekl, že spor o zvýšení rychlosti na dálnici podle něj vyřešen není. A slíbil kolegům poslancům, že s tím, aby se na dálnici mohlo legálně jezdit až 150 kilometrů za hodinu, znovu do Sněmovny přijde.

Je dobře, že poslanci neumožnili jet na dálnicích rychlostí 150 km/h?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 18. září 2015. Anketa je uzavřena.

NE
NE 1247
ANO
ANO 1158

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video