Policie: Při privatizaci deníku MF DNES nebyl porušen zákon

- Ačkoliv předseda vlády Miloš Zeman veřejně zapochyboval o legálnosti privatizace deníku Mladá fronta, policie už před časem konstatovala, že odchodem redaktorů z bývalého deníku někdejšího SSM do nově založeného listu Mladá fronta DNES v roce 1990 nebyl porušen žádný zákon.
"Po listopadu 1989 redaktoři Mladé fronty vedli s různými institucemi jednání o budoucnosti tohoto deníku, aby mohl být nezávislý. Jelikož tato jednání byla bezvýsledná, byla jimi v srpnu 1990 založena akciová společnost Maf se sídlem Praha 1, Panská 8, jejímiž se stali akcionáři. Po rozvázání pracovního poměru dohodou s deníkem Mladá fronta byla provedena na ministerstvu kultury registrace deníku Mladá fronta DNES a dne 1. září 1990 začal vycházet deník s tímto názvem. Veškeré potřebné vybavení a služby byly na základě hospodářských smluv za úplatu pronajaty od podniku Mladá fronta nakladatelství a vydavatelství. Koncem roku 1991 došlo ke vstupu zahraničního kapitálu do akciové společnosti Maf, a tudíž byl vytvořen nový subjekt s názvem MaFra, a. s., ve kterém jsou tedy dva podílníci," uvádí policie v odůvodnění, kterým letos v srpnu reagovala na oznámení šéfredaktora deníku Špígl Ladislava Froňka.
"Z výše uvedeného vyplývá, že se žádný trestný čin z uvedených v trestním zákoně nestal," konstatovala policie.
Froněk vycházel z informací, které se před časem objevily v České televizi v pořadu Nadoraz.

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video