Langošova Škoda Octavia byla po nehodě k nepoznání zničená.

Langošova Škoda Octavia byla po nehodě k nepoznání zničená. | foto: ČTK

Policie: Nehodu způsobil sám Langoš

  • 3
Policejní vyšetřování potvrdilo, že si Ján Langoš za nehodu, při které letos v polovině června zahynul, mohl sám. Bývalý československý ministr vnitra a šéf slovenského Ústavu paměti národa totiž překročil rychlost v místě nehody až o 70 kilometrů v hodině.

Ján Langoš zemřel na Košicku při dopravní nehodě letos patnáctého června. Ve vysoké rychlosti narazil zezadu do multikáry naložené štěrkem. Exministr byl na místě mrtev. - (více zde)

Po nehodě se v médiích objevily spekulace, které v ní viděly vraždu na objednávku nebo rovnou politicky motivovaný atentát.

Policie vyšetřovala pro zavinění nehody sedmadvacetiletého řidiče multikáry, který po kolizi zůstal se zraněními v nemocnici.

Vyšetřovatelé ho podezřívali, že Langošovu vozu nedal přednost, když mu vjel před auto z boční silnice. Řidič multikáry ovšem tvrdil, že už před nehodou jel po hlavní silnici. Dokonce ho ještě před ní předjelo jiné nákladní auto. Až teprve poté ucítil zezadu silný náraz. - (více zde)

Policisté se nyní díky nalezeným důkazům a svědectvím shodli na konečné verzi. Ján Langoš jel velmi vysokou rychlostí, podle znaleckého posudku 150 až 160 kilometrů v hodině na silnici s "devadesátkou" a nestihl zastavit, ani se vyhnout.

"(Langoš)...nereagoval na situaci na vozovce před svým automobilem ani změnou rychlosti, ani změnou směru jízdy, navíc jel nepřiměřeně rychle...," řekl novinářům mluvčí košické policie Peter Žaludek.

Slovenská policie spolu se zveřejněním vyšetřovací zprávy navrhla zastavit trestní stíhání řidiče multikáry.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video