Radovan Krejčíř popírá, že by usiloval o život Libanonce Tareka Bechara

Radovan Krejčíř popírá, že by usiloval o život Libanonce Tareka Bechara | foto: MF DNES

Policie má obavy o život Krejčířova nepřítele

  • 19
Až Slovensko vydá do Prahy libanonského podnikatele Tareka Becharu, který je podezřelý z podílu na únosu a následné smrti otce Radovana Krejčíře Lamberta, bude česká policie uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti. Podle detektivů je na prvním místě Krejčířova seznamu nepohodlných osob.

Policisté totiž zachytili informaci, že se Bechara může stát v Česku terčem násilného útoku.

"Víme, že Krejčíř považuje Becharu za největšího nepřítele a že ho má na seznamu nepohodlných osob na prvním místě. Existuje reálná obava, že by ho tu někdo z Krejčířových lidí mohl zabít," řekl MF DNES zdroj z policejních kruhů. - více zde

Krejčíř, který je už rok a půl na Seychelách, kam utekl před stíháním za miliardové podvody a údajný pokus vraždy celníka, včera řekl, že je to nesmysl. "Nechystám žádnou akci. Pro mě bude jediná satisfakce, když ten člověk (Bechara) dostane trest, který si zaslouží," řekl Krejčíř.

V policejních kruzích se i přesto uvažuje o zvláštních bezpečnostních opatřeních pro převoz Bechary ze Slovenska a pro jeho následný pobyt ve zdejším vězení.

"Nebudeme se k tomu vůbec vyjadřovat," řekla Blanka Kosinová, mluvčí zvláštního policejního ÚOOZ, který případ vyšetřuje.

Z Krejčířovy pomsty má strach i Bechara. Už před dvěma lety, když s ním v Libanonu mluvila Česká televize, Bechara řekl: "Jak znám pana Krejčíře, tak on je člověk, který je pomstychtivý." Bechara se kromě možného podílu na únosu Krejčířova otce "podepsal" i nad pozdějším osudem Radovana Krejčíře.

Utajený svědek "Blažková"
Becharu policie získala v roce 2002 jako tajného agenta, který jí dodával důvěrné informace z Krejčířova okolí a které následně vedly k odhalení řady nelegálních aktivit - třeba stamilionových podvodů v obchodech s naftou. Becharu vedla policie pod krycím jménem Indián.

Později u soudu proti Krejčířovi dostal jako utajený svědek jméno "Jana Blažková".

Krejčíř zpočátku Becharovi velmi věřil, a když se sám před čtyřmi lety ocitl ve vazbě, posílal mu odtud tajně z vězení dopisy s instrukcemi, koho má Bechara uplatit, aby se co nejdříve dostal na svobodu. Bechara vše předával policii.

V jednom z dopisů Krejčíř tehdy dokonce naznačoval, že až ho Bechara dostane z vězení, "vyřídí" si to se svými nepřáteli.

"Co se týká Šebesty a Chlada, nech to v klidu. Až budu venku, na každé prase je řezník. Mrázek a Gottwaldi mě nezajímají. Jsou to všechno prasata, na která se taky najde řezník!" psal tehdy Becharovi. (Šebestu a Mrázka někdo zastřelil. Kdo si vraždy objednal, policie dosud neví).

Krejčíř se dnes snaží slova o "řeznících" zmírnit. "Myslel jsem to tak, že boží mlýny melou a že si každého najdou," tvrdí.

Kdo je Tarek Bechara

Libanonec Tarek Bechara začal studovat v Praze v roce 1983 ČVUT. Studia nedokončil a po roce 1989 se pustil do podnikání.
Koncem 90. let však ztratil punc úspěšného podnikatele: ukázalo se, že si napůjčoval u bank 750 milionů korun, které nikdy nesplatil.
Strávil tři roky ve vazbě. V roce 2002 se stal tajným agentem policie. Získával pro ni informace o Radovanu Krejčířovi, u kterého pracoval. Bechara pak zmizel.
Naposledy žil na Slovensku. Koncem roku ho tu zatkli a v úterý rozhodli, že ho vydají do Prahy.

Video