Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený dopis poslancům PSP ČR

  15:26aktualizováno  15:26
Vážený pane poslanče, vážená paní poslankyně! Ve středu 11.12.2002 budete jako člen poslanecké sněmovny parlamentu ČR rozhodovat o přijetí státního rozpočtu na rok 2003. Budete tím rozhodovat o nás a o našich penězích, které jsme jako občané a daňoví poplatníci zaplatili tomuto státu, aby se nám v něm co nejlépe a co nejsvobodněji žilo. Jiný důvod, proč bychom měli tomuto státu dávat své těžce vydělané peníze, do této chvíle neznáme. Stát nás však bohužel stále znovu a znovu přesvědčuje, že on sám je tím nejhorším hospodářem, kterému naše peníze vůbec nepatří do rukou. Jeho mnohaleté vysoce deficitní hospodaření a jeho trvalá neschopnost zajistit z hlediska nás, občanů-daňových poplatníků, naprostou OTEVŘENOST, PRŮHLEDNOST a KONTROLOVATELNOST nakládání s našimi penězi, je tou nejlepší vizitkou jeho systémové nemohoucnosti, ale i neschopnosti nebo neochoty politické reprezentace popsaný stav změnit.
Za této situace tedy budete 11.12. opět rozhodovat o schválení státního rozpočtu, který má překonat výší svého deficitu všechny předchozí. Zatím co letošní tisícileté povodně způsobily škody ve výši cca 80 miliard Kč, váš rozpočet nás má zadlužit částkou nejméně 111,3 miliard Kč, když původně navrhovaný státní deficit 157 miliard Kč, tedy ve výši dvou tisíciletých záplav ročně(!), se podařilo před veřejností utajit přesunem úhrady ztráty České konsolidační agentury do příštího roku.
Neochota vlády k deregulaci nájemného a tím k vytvoření fungujícího trhu s byty, nás každoročně stojí zbytečně desítky miliard Kč, zatím co nezbytné sociální kompenzace by nás v tomto tržním prostředí přišly na desetinu dnešního stavu. Tíživý bytový problém by přitom rázem přestal existovat.
Částka, ušetřená tímto způsobem za jeden jediný rok, by pak stačila na odškodnění všech poškozených a okradených komunistickým státem, jejichž oprávněné nároky, 13 let po tzv. "protikomunistické revoluci", stále nejsou, na rozdíl od vysokých "zákonných nároků" příslušníků represivních složek komunistické diktatury, spravedlivě uspokojeny. V každé slušné společnosti platí: Vše, co bylo ukradeno, musí být vráceno! Jak dlouho nám ještě bude trvat, než vstoupíme mezi tyto slušné společnosti, záleží jistě na nás všech, ale v této chvíli především na vás. Kdo má moc, má i zodpovědnost!
Za varování nejvyšší naléhavosti považujeme konstatování nejdůležitějších mezinárodních finančních institucí, že Česká republika bude jedinou zemí, která díky svému extremnímu zadlužení nebude schopna připojení k EURO. Chceme směřovat do Evropy, ne do Argentiny, kam nás dosavadní POLITIKA STÁTNÍHO BANKROTU pevným krokem vede.
Současná mocenská garnitura, jak moc výkonná, tak i moc zákonodárná, je rovněž zodpovědná za nebezpečnou monopolizaci v oblasti masmédií, tedy výroben veřejného mínění, které v minulých letech v tichosti přešly, a to téměř bez jediné výjimky, prostřednictvím zahraničního kapitálu nejasného původu, do komunistických a estébáckých rukou. Stačí porovnat Obchodní rejstřík Ministerstva spravedlnosti na www.justice.cz s databází StB www.cibulka.net … Nelze bez znepokojení přihlíží konečné fázi zmonopolizování trhu s periodickými tiskovinami opět do rukou těch samých kádrů. Monopolní finanční a personální spojení vydavatelů s distributory, při současné platnosti sterilního zákona 198/1993 "o zločinnosti a zavrženíhodnosti komunistického režimu", je pro svobodu a demokracii smrtelné. O výsledku voleb v rámci postkomunistické "Národní fronty" je u nás rozhodnuto předem!!!
Výstavba dálnice D47 je po "vyřešení ruského dluhu" další ukázkou otevřené vládní kriminality, kdy se pod garancí neschopné nebo naopak všehoschopné vlády už beztrestně tunelují ne obyčejné firmy nebo banky, ale celý náš stát, tedy peněženka každého z nás. Škoda, kterou zaplatíme, je nejméně 100 miliard Kč(!!!), když v policejních kruzích se už hovoří o částce až 250 miliard, což je 250 000 milionů Kč!!! Takhle politická reprezentace tohoto státu hospodaří s našimi penězi...
Proto vás v této kritické situaci naléhavě žádáme, abyste tentokrát rozhodli skutečně zodpovědně a vládou předložený deficitní rozpočet odmítli. Každá zodpovědná rodina, každá zodpovědná firma, musí v této zemi dokázat hospodařit s tím, co si vydělá. Pro zodpovědný stát a jeho politickou reprezentaci, placenou z peněz daňových poplatníků, která rozhoduje o JEJICH penězích, to musí platit dvojnásob! Zatím však žijeme na úkor budoucnosti. A to vše jenom proto, aby vládnoucí politická reprezentace byla takto zkorumpovanými a zmanipulovanými voliči opět zvolena do svých funkcí. Taková krátkozraká politika, parazitující na budoucnosti je, jak jistě uznáte, velmi nemravná. Proto nezadlužujte nás a naše děti!
V Praze na den lidských práv 10. prosince 2002
Za politickou stranu REFEREND a přímé demokracie Pravý Blok
Autor:


Hlavní zprávy

Další z rubriky

Poznáte místo na snímku?
100 POHLEDŮ: Skladiště pod elegantním mostem. Poznáte místo?

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100...  celý článek

Otevřená věznice Jiřice
VIDEO: V první otevřené věznici bydlí odsouzení v domcích a krmí klokany

U nápravného zařízení v Jiřicích na Nymbursku byla v pondělí představena první takzvaná otevřená věznice v České republice. Je to pilotní projekt, jehož cílem...  celý článek

Petrova bouda v Krkonoších už zvenčí opět vypadá jako horská chalupa...
VIDEO: Krkonošská Petrovka už vypadá jako horská bouda, je pod střechou

Petrova bouda na hřebenech Krkonoš, kterou před šesti lety zničil požár, už znovu vypadá jako horská chalupa. Přes léto dostala dřevěná okna a střechu. Zima...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.