Odpůrci okruhů vyrazili na radnici

  • 6
Praha - "Neničte Letnou", "Chceme zdravou Stromovku", "Nechceme ještě víc aut", nebo naopak "Konec průtahů, je čas pro okruhy" nebo "Čím později, tím dráž", objevilo se v budově pražského magistrátu. Na čtvrtečním zasedání městského zastupitelstva tam totiž demonstrovali odpůrci i příznivci výstavby automobilových okruhů v Praze. Zastupitelé projednávali dvě petice, které souvisejí s dopravními stavbami.

První z dnes projednávaných petic se staví proti plánované výstavbě vnitřního okruhu z Prahy 6 do Prahy 8. Druhá petice je proti jižní variantě vnějšího obchvatu na severozápadě Prahy.

Zastupitelé po dlouhé diskusi s oběma peticemi nesouhlasili.

Lidé podepsaní pod peticí koalice sdružení SOS Praha se obávají, že vnitřní okruh zhorší životní prostředí na Letné a poškodí Stromovku. Zastupitelé ve vyjádření k petici uvedli, že bylo posouzeno více variant tras. Vybraná trasa byla zanesena do územního plánu a město na něm nemá důvod nic měnit, uvedli.

"Nikdo z nás si nepřeje jakkoli zničit Prahu," uvedl radní pro územní rozvoj Zdeněk Kovářík (ODS).

Zastupitelé odmítli návrhy zastupitele Martina Bursíka (KDU-ČSL). Požadoval mimo jiné, aby se stavba posoudila z hlediska ekologického vlivu, aby se porovnaly emise a počty automobilů v ulicích před a po zprovoznění okruhu a aby byly vypočítány náklady stavby.

Petice Dany Dvořákové uvádí, že jižní varianta vnějšího obchvatu z Ruzyně přes Suchdol do Březiněvsi mimo jiné zničí krajinu a zhorší životní prostředí v místních městských částech.

Zastupitelé v odpovědi mimo jiné sdělili, že město pokládá tuto trasu za nejvhodnější. Druhá navrhovaná trasa obchvatu vede severněji ve středních Čechách.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue