O finalistech ragbyové extraligy není rozhodnuto

Praha - Drama. Jiné přirovnání pro semifinále play off ragbyové extraligy nelze použít. Po druhých zápasech sérií bojů o mistra totiž ještě není rozhodnuto ani o jednom z finalistů Praga zdolala Tatru 28:10 a Brno vyzrálo na Říčany 27:23. K překvapení došlo i ve skupině o udržení v extralize, kde Bystrc porazila Vyškov a kde je Slavia zatím poslední.

Praga měla v první půli duelu s Tatrou starosti. Prohrávali 0:7, ale do přestávky pětkou Berana a penaltou Fuchse převzít vedení. Zápas byl ale i dál dramatický. Týmu Pragy pomohl až obrovský nápor v závěru zápasu, kdy už se zdálo, že za postupem míří Tatra.

Z vítězství Pragy se mezi domácími příznivci radoval i někdejší hráč vysočanského týmu herec Petr Nárožný. "Ragby jsem hrál v šedesátých letech jen krátce, ale pravidla si pamatuji. Pozdravil jsem se tady s trenérem Janem Kudrnou i s bývalými spoluhráči. Výhra Pragy mne potěšila. Přál bych jí i další úspěchy v play off," řekl bývalý ragbista Petr Nárožný.

Říčany prohrály v Brně 23:27, s čímž nemohl být spokojen předseda říčanského klubu Antonín Frydrych. "Nebylo to hezké ragby, ale Brno zahrálo účelově a vyhrálo," konstatoval Frydrych.

Trenéra Brna Jiřího Šťastného potěšil hlavně výkon Vlastimila Vlka. "Pomohlo nám, že po větru proměnil čtyři kopy ze hry."

Pořadí skupiny
o udržení:
1. Sparta   6
2. Vyškov  4
3. Bystrc    4
4. Slavia    2

Ve skupině o udržení Sparta vyhrála v derby nad Slavií, čímž Slavia klesla na poslední příčku.

Jednu pětinu týmy Sparty v derby vytvořila opět rodina Jágrů - otec Vlastimil (44) se syny Tomášem a Martinem. Zatímco otec Jágr častými skládkami zachraňoval domácí brankoviště, synové zase položili každý po jedné z pětek.Tu rozhodující položil Tomáš Jágr deset minut před koncem zápasu a zasloužil se o to, že Sparta je nadále ve skupině neporažena.