Nováček v hanspaulce řádí

Praha - Naplno se už rozjela populární hanspaulská liga malého fotbalu. V nejvyšší soutěži už jednotlivé týmy pomalu začínají přemýšlet, jak utéci před bojem o záchranu, jiné si už dělají zálusk na boj o hanspaulský trůn. Jedním z těchto týmů je zatím překvapivě nováček Santa Tranta. Po remíze s Vojenskými lesy dvakrát naložil svým soupeřům brankové příděly.

Jako první to odnesl Boston v kbelském derby. Po půli sice prohrával jen o dvě branky a v poli se hráčům Santy vyrovnal, ale po vyloučení brankaře Bostonu čtvrthodinu před koncem se utkání proměnilo v exhibici.

Ve výborných výkonech pokračovala Santa i ve třetím kole a tentokrát to dalšími sedmi brankami odnesli Green tyros.

Santa spoléhá na zkušenou obranu a v útoku na produktivní dvojici útočníků, kteří zatím zařídili šestnáct z osmnácti vstřelených branek.

Dalším týmem, který naděloval, byl Damned. V utkání s Presidentem se prosadil pěti zásahy už do poločasu. I když nenastoupil v úplně optimální sestavě, svého soka jasně převyšoval, a navíc mu přálo štěstí a opřel se i o kvalitní výkon gólmana. Od potupné desítky nakonec dělil President jediný gól.

Zajímavý zápas sehrál Damned i s Frankie. Po poločase prohrával 0:1, po změně stran srovnal z pokutového kopu. V závěru se snažil o zisk dvou bodů, několikrát zazvonila i tyč branky Frankie, ale ti v době největšího tlaku Damnedu podnikli rychlý brejk a vyběhnuvší brankář musel zahrát rukou a po zasloužené červené kartě se poroučel ze hřiště.

Jednoznačnou záležitostí bylo i střetnutí mezi Miramare a Q.P.C. Za celé utkání se Q.P.C. zmohli na jediný světlý moment nádherně provedený trestný kop do šibenice, kterým ale jen snižovali náskok Miramare.

Už málem odepsaný druhý nováček Hertha se překvapivě držel prati naivně hrajícím Vojenským lesům, na jejichž straně se však fotbalová kvalita přece jen projevila a tři minuty před koncem rozhodly o svém šťastném vítězství.

Výsledky 1. ligy: 1. kolo: Santa Tranta - Boston 7:1, 2. kolo: President - Damned 0:9, 3. kolo: Q.P.C. - Miramare 1:4, Damned Frankie 1:1, Santa Tranta- Green tyros 7:1, Hertha - Vojenské lesy 3:4, Lotyšák-Boston 0:3.