MEX: Neumannová na Vltavě

MEX: Neumannová na Vltavě | foto: Jan Zátorský, MF DNES

Neumannová na Vltavě

Praha (sim) - Metropole zažila nejen velmi teplý a dusný víkend, ale také sportovní. Na Kampě se uskutečnil nesoutěžní běh ve prospěch Sdružení SOS dětské vesničky, v branickém areálu Hamr si dali dostaveníčko in-line bruslaři a Vltavu a její břehy ovládli příznivci dalšího ročníku slavných veslařských Primátorek. Poslední dvě jmenované akce spojovala i účast bývalé slavné lyžařky Kateřiny Neumannové. Ta v sobotu v Bráníku předávala ceny vítězům 7. ročníku in-line Vltavského maratonu a také ostatních doplňkových závodů, které absolvovali jak dospělí, tak i děti. Speciálním závodem pak byla trať učená pro rodiče s ratolestmi v kočárku. V neděli se už Neumannová věnovala více pracovním povinnostem – na Primátorkách dohlížela na skifařku Miroslavu Knapkovou. Od letošního jara se totiž stala její manažerkou.
Praha - Tradiční veslařské Primátorky vyhrála už poosmadvacáté za sebou Dukla Praha. V 94. ročníku proti ní na Vltavě neuspěla ani favorizovaná osmiveslice německých mistrů světa. Zůstala tak zachována tradice, že pražský závod vždy vyhrála česká loď. V doprovodném programu ovládla skif popáté za sebou vicemistryně světa Miroslava Knapková, mezi muži uspěl Jaroslav Řepa.