Němec vstoupil do služeb Talibanu, nemohl však snést špínu a drogy, tak raději

Němec vstoupil do služeb Talibanu, nemohl však snést špínu a drogy, tak raději utekl. | foto: Profimedia.cz

Němec bojující za Taliban vzal do zaječích, vadila mu špína a drogy

  • 24
Kuriózní příběh Němce, který se rozhodl bojovat bok po boku se členy hnutí Taliban, má neméně kuriózní vyvrcholení. Oddaný bojovník z Evropy totiž opustil svoje druhy z Pákistánu z poněkud neobvyklých důvodů. Vadil mu totiž nedostatek hygieny a naopak přemíra drog, násilí a špatného chování k ženám.

Příběh Němce Thomase U. vyšel na světlo světa během soudního procesu v Berlíně, kde je bývalý člen Talibanu souzen za spolupráci s teroristy. Tehdy sedmadvacetiletý Thomas se spolu se svou ženou vydal v roce 2009 do Pákistánu s jednoduchým záměrem - pomoci místním lidem osvobodit jejich zemi od "bezvěrců a okupantů". Oba během své cesty konvertovali k islámu. Paradoxně nebyli jediní Němci, kteří se v pákistánské odnoži Talibanu angažovali.

Jako symbol oddanosti musel Thomas odevzdat svým novým druhům 5 tisíc eur (asi 130 tisíc korun). Nadšení pro obranu své druhé vlasti mu ale nevydrželo příliš dlouho. Po tom, co jeho tři němečtí kolegové zemřeli při bojích, mu v hlavě začalo hlodat pomyšlení na útěk.

"Pohled na jejich roztrhaná těla se mě hluboce dotkl. Měl jsem strach a chtěl jsem tam odtud vypadnout," cituje Thomasovo prohlášení před soudem server Daily Telegraph. Pohled na mrtvé kamarády však byl až tím posledním popostrčením směrem k dezerci.

Thomas se totiž mnoho měsíců jen těžko potýkal s hojným užíváním drog mezi bojovníky Talibanu, nemohl snést ani jejich neúctu k ženám a otřesné hygienické podmínky, kvůli kterým si ze svého pobytu v Pákistánu odvezl žloutenku.

V roce 2010 se tak spolu se svou ženou rozhodl ze země uprchnout. Jejich únikovou cestou bylo Turecko. Tam byli oba zadrženi policií, která je předala německým úřadům.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video