Na motorky přijel rekordní počet diváků

Valná většina z téměř 160 tisíc motocyklových fanoušků byla zvědava na výkon českých zástupců na domácí Velké ceně, která se i letos konala na Masarykově okruhu v Brně. Nejvíce nadějí se vkládalo do v nejslabší kubatuře do 125 ccm jezdícího Lukáše Peška, který už ví, jaký je to pocit, stát na stupních vítězů. A ti z největších optimistů dokonce doufali, že by se český jezdec mohl po projetí cílem nedělního závodu postavit i na stupínek nejvyšší. Leč nestalo se tak. Lukáš Pešek totiž ani svůj čtvrtý závod na domácím okruhu v Brně nedokončil. Při včerejší Grand Prix upadl v souboji o třetí místo v posledním kole při výjezdu ze zatáčky před cílovou rovinkou a nejlepším českým výsledkemvíkendu tak bylo desátémísto Jakuba Smrže v kubatuře do 250 ccm. Vítězství v nejslabší kategorii vybojoval Španěl Alvaro Bautista, ve čtvrtlitrech si jeho krajan Jorge Lorenzo prvním místem rovněž upevnil vedení v průběžném pořadí šampionátu. S největším náskokem v Brně vyhrál třiatřicetiletý Ital Loris Capirossi, který se ve třídě MotoGP dočkal svého prvního triumfu v České republice.