MEX: Češi se vrací domů

MEX: Češi se vrací domů | foto: AP

Mistrovství světa končí pro ČR bez medaile

Moskva, Praha - Hokejový šampionát je u konce! Mistr světa znám ještě není, přesto se mu v tuzemsku už tolik fanoušků věnovat nebude. Důvod je jasný – reprezentanti České republiky ve čtvrtfinále turnaje nestačili na domácí sbornou a prohráli 0:4. Proti sestavě trenéra Aloise Hadamczika stál tentokráte kvalitní soupeř, který se před domácími fanoušky pomstil za loňskou prohru ve čtvrtfinálovém prodloužení v Rize. Český tým zakončil letošní MS s pasivní bilancí – prohrál čtyři ze sedmi duelů – a z hokejově silných zemí dokázal porazit pouze tým USA. Po třech letech budou Češi chybět mezi posledními čtyřmi celky MS, ale hlavně v konečném hodnocení turnaje obsadí nejlépe sedmé místo, což je zatím nejhorší výsledek v historii. Podobně dopadl národní tým jen v roce 1994 v Itálii. Ani to však ještě není konečná varianta – čtvrtfinálový program dnes pokračuje dál a případná výhra Švýcarů nad Kanaďany může české hokejisty posunout ještě o stupínek níže.
Obhajoba stříbra z Rigy se konat nebude. Čeští hokejisté totiž ztroskotali ve čtvrtfinále letošního mistrovství světa na Rusku.

Moskva - Reprezentanti Česka byli domácímu favoritovi dlouho rovnocenným sokem. Ačkoliv prohrávali už od sedmé minuty, snažili se a jen kvůli neproměňování vypracovaných šancí a výbornému Jeremenkovi v ruské brance zůstával na ukazateli skóre rozdíl jediného gólu. Po brance hned v úvodu třetí třetiny se však sen o postupu do boje o medaile rozplynul a družina trenéra Aloise Hadamczika odjíždí z ruského MS s nepořízenou. Rusko–Česká republika 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) Branky: 7. Markov, 41. Malkin, 52. Radulov, 55. Malkin. Druhým semifinalistou letošního šampionátu se večer stali obhájci titulu Švédové, a to po výhře nad Slovenskem 7:4.