Předseda bavorské zemské organizace Alternative für Deutschland (AfD) Petr...

Předseda bavorské zemské organizace Alternative für Deutschland (AfD) Petr Bystroň v Praze při přednášce na téma "Německo na rozcestí: utopí se v migrační vlně? A potopí i nás?" | foto: Josef Kopecký, iDNES.cz

Migranti jsou fantastický byznys, tepal zastánce běženců německý politik

  • 338
Lidé mají oprávněné obavy z politiky Angely Merkelové a při diskusi o migraci převládá moralizování nad racionálními argumenty, řekl při své přednášce v Praze předseda bavorské zemské organizace strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň. „Je to fantastický byznys,“ kritizoval zastánce běženců.

Na migraci vydělávají dle Bystroně organizace, které z peněz daňových poplatníků financují ubytování, oblečení či jídlo pro migranty. Náklady na jednoho migranta v Německu jsou podle něj 35 tisíc eur na rok.

„Řešením je snížit sociální dávky pro migranty až na nulu,“ řekl Bystroň. Imigranti se podle něj chovají logicky a ekonomicky, protože stimul pro ně je velmi silný i díky tomu, že sociální dávky v Německou jsou vysoké.

Exprezident Václav Klaus při diskusním večeru Hovory na pravici na téma "Německo na rozcestí: utopí se v migrační vlně? A potopí i nás?"

Jeho přednášce přihlíželi i exprezident Václav Klaus, poslanec Úsvitu Martin Lank či Jana Volfová z Bloku proti islámu. „My všichni bychom byli rádi, kdybyste dobře dopadli,“ řekl Klaus Bystroňovi.

Jeho strana AfD má má sedm europoslanců, zastoupení ve sněmech pěti německých spolkových zemí a ambici uspět v polovině března ve volbách ve třech spolkových zemích - v Bádensku-Württembersku, Porýní-Falci a v Sasku-Anhaltsku. Právě jejich výsledek může výrazně ovlivnit i pozici kancléřky Merkelové v CDU.

Slibovali atomové fyziky, přicházejí negramotní, řekl Bystroň

„Nám v Německu tvrdí vláda, že potřebujeme migranty, protože naše rodiny mají málo dětí, že potřebujeme kvalifikované síly a pak jsou to ty humanitární důvody, že potřebujeme zachraňovat celý svět,“ řekl Bystroň.

„Slibovali nám, že přijdou atomoví fyzici, lidé se vzděláním na úrovni pařížské Sorbonny, ale místo atomových fyziků patnáct procent Syřanů, kteří do Německa přicházejí, jsou úplně negramotní a 60 procent má problémy číst a psát,“ vyprávěl při své přednášce na téma „Německo na rozcestí: utopí se v migrační vlně? A potopí i nás?“ politik německé opoziční AfD.

Sám Bystroň je přitom imigrant. Do Německa se dostal až ve svých šestnácti letech v roce 1987, kdy s rodiči emigroval z Olomouce. „Naše hospodářství nepotřebuje nekvalifikované síly, pokud potřebujeme nějaké lidi, tak lidi vzdělané,“ řekl Bystroň. K migrační vlně podle něj přispěly Spojené státy tím, jak destabilizovaly celé regiony na Blízkém východě i v Africe.

Bystroňovi se velmi líbí model, který zvolila při souboji s migrací Austrálie, když jednak zaplatila inzeráty v zemích, odkud do země míří imigranti, že žádný nelegál právo pobytu v Austrálii nezíská. „A pak také nakoupili gumové nafukovací čluny a když je zachytili, řekli jim - nastupte si do nich a jeďte tam, odkud jste připluli,“ řekl politik německé opoziční AfD.

Do Prahy dorazil v den, kdy se o kus dál, na druhé straně Vltavy v Černínském paláci sešli premiéři zemí V4 - Česka, Slovenska, Polska a Maďarska - aby spolu s bulharským premiérem Borisovem a makedonským prezidentem Ivanovem diskutovali i o možném záložním plánu, jak omezit migraci do Evropy přes Turecko a Řecko v případě, že selžou dohody mezi Evropskou unií a Tureckem. EU slíbila Turkům 3 miliardy eur, když dokáže zadržovat na svém území uprchlíky z Blízkého východu a nepustí je dál do Evropy.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video