Magistrát volá po tvrdších postizích nepoctivých taxikářů

Praha - Již tradičně má Praha mezi turisty pověst města, kde se jízda taxíkem příliš nevyplatí. Není proto divu, že většina stížností, které se dostanou na magistrát je právě kvůli předražení jízdy. Loni bylo takových stížností 70 a polovinu jich podali ošizení cizinci. Úřad uložil čtyřicet čtyři pokut v celkové výši 40 tisíc korun. To je v průměru 900 korun za přestupek. "Je hodně věcí, které by se s problémem daly dělat. Pomohla by například změna legislativy a město se již několik let snaží, aby se za předražení zvýšily postihy," řekl ředitel magistrátu Zdeněk Zajíček.

Zastáncem represe vůči nepoctivým taxikářům je i primátor Jan Kasl. Podle jeho slov je řešením odebírání licence těm provozovatelům, kteří jednali nepoctivě. Jak ale dodal, na to magistrát nemá dostatek pravomocí.

Podle Jiřího Kvasničky ze Sdružení pražských provozovatelů taxi, je jedinou cestou účinná kontrola - nekontrolovat hasící přístroje a lékárničky, ale poskytované služby a ceny.

Kontrolu vozidel taxislužby však mají na starosti dva zaměstnanci magistrátu a příležitostně další dva lidé. Více kontrolorů prý není k dispozici a navíc by stály příliš peněz.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video