Po vzniku společné databáze za několik měsíců už nebude možné odcizený nebo ztracený mobil použít ani v jedné z tuzemských sítí.

Po vzniku společné databáze za několik měsíců už nebude možné odcizený nebo ztracený mobil použít ani v jedné z tuzemských sítí.

Konec krádežím mobilních telefonů?

Zloději už připravili o mobilní telefon kdekoho. Policii krádež ročně nahlásí 20 až třicet tisíc lidí. Krádeží však může být podle odhadů až pětinásobně víc.

Většina lidí je totiž nehlásí. Není divu, že většina z nás ví, jak postupovat při jeho zablokování. Zavolat na operátora, zablokovat SIM kartu a pořídit nový telefon. Zloději však bez problému mohli ukradené telefony používat s jinými kartami. A díky tomu je také mohli prodávat. Řádění však výrazně omezí spuštění databáze ukradených mobilních telefonů.

Na vytvoření databáze kradených mobilů pracuje policie se všemi tuzemskými mobilními operátory. V současnosti umožňuje vyřadit ukradený mobil z provozu pouze Telefonica O2. Po vzniku společné databáze za několik měsíců už nebude možné odcizený nebo ztracený mobil použít ani v jedné z tuzemských sítí.

Pokud se zloděj telefonu prozradí, je to většinou kvůli tomu, že vzal komě mobilu I další věci, třeba platební kartu. A to jsou také případy, ve kterých můžete pomoci s hledáním zlodějů:

Případ 1 – koment: O mobilní telefon přišla v říjnu žena v přerovském obchodním centru. Spolu s telefonem zmizela celá kabelka i s platební kartou. Z té ještě týž den vybraly 15 tisíc korun tyto dívky.

Případ 2 – koment: Stejně přišla o mobilní telefon další žena v obchodním centru, tentokrát ve Frýdku-Místku. Z krádeže kabelky, peněz a mobilního telefonu je podezřelá tato dívka.

Případ 3 – koment: A do třetice, z krádeže mobilu je podezřelý I tento muž. Také on vybíral z platební karty, která byla stejně jako mobil v taškách, které zmizely z vozu zaparkovaného před obchodním centrem.

Volejte Krimi Live 840 111 158


Video