Kauza Technoplast nekončí

  • 1
Chropyně - Ředitelství České inspekce životního prostředí v Praze převzalo šetření stížnosti mezinárodní organizace Greenpeace na vedení chropyňské společnosti Technoplast. Aktivisté obvinili firmu, že vypouští do ovzduší až stopadesátkrát větší množství nebezpečných a karcinogenních dioxinů, než připouštějí evropské normy.

Spor mezi  Greenpeace a Technoplastem se  vleče už od května. Ekologičtí aktivisté se tehdy na protest přivázali řetězy k jedné z bran závodu.
 
Protože jim vedení firmy neposkytlo podle nich  dostatečné informace, podali na Technoplast žalobu a stížnost k České  inspekci životního prostředí. Případem se zabývala olomoucká pobočka  inspekce, která jej předala svému pražskému ústředí.

"Shromáždili jsme všechny dostupné informace a poslali jsme je na Ředitelství České inspekce životního prostředí. To by mělo  rozhodnout, zda Technoplast poskytl Greenpeace informace v té míře, jak  mu ukládá zákon," uvedl hlavní olomoucký inspektor Karel Zima.
 
Spor se  podle něj zúžil pouze na tento bod, protože Technoplast zřejmě české  normy znečišťování ovzduší, které jsou daleko benevolentnější než evropské, dodržuje.

Jestliže však Technoplast neposkytl Greenpeace  požadované úplné informace, čeká jej pokuta, protože by tím porušil  zákon. Zda však firma pokutu dostane, není dosud jasné.

"Případem se  zabýváme. K posunu došlo v tom, že Technoplast mezitím některé  požadované údaje doplnil," řekla včera tisková mluvčí pražského ředitelství České inspekce životního prostředí Eva Rolečková.

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video