Lídr iniciativy Islám v ČR nechceme řekl, že petici proti pvinnému přijímání migrantů v Česku podepsalo už více než 141 tisíc lidí. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Islám je válečnická ideologie, řekl Konvička. Vytáhl 145 tisíc podpisů

  • 1501
Je to riziko ekonomické, zdravotní i demografické, varoval ve Sněmovně Martin Konvička z iniciativy Islám v ČR nechceme před přijímáním uprchlíků z Afriky a Blízkého východu. Navíc podle něj mezi uprchlíky převažují vyznavači islámu. „Islám je nejen náboženství, je to válečnická ideologie,“ řekl při jednání petičního výboru Sněmovny.

Přinesl si i petici proti povinným evropským kvótám pro rozdělení uprchlíků mezi jednotlivé evropské země, kterou zatím podepsalo 145 505 lidí. Konvička je nejznámější tváří iniciativy Islám v ČR nechceme a nového Bloku proti islámu. Své tvrzení, že mezi uprchlíky převažují lidé islámského vyznání, Konvička ničím nedoložil. Na projednávání petice se přišla do Sněmovny přišla podívat necelá stovka signatářů petice.

Petice k přijímání uprchlíků

„My, občané České republiky svým podpisem petice stvrzujeme, že žádáme vládu této země, aby rázně odmítla veškeré návrhy Evropské komise a Evropského parlamentu na zavádění povinných kvót pro uprchlíky. Jsme přesvědčeni, že udělování azylu by mělo zůstat čistě v kompetenci národních států. Souhlasíme s tím, aby naši humanitární pracovníci v přiměřené míře pomáhali přímo na území daných států, tak jak to běžně dělají v případě různých živelných katastrof. V hromadném přijímání kulturně velmi odlišných, zejména muslimských imigrantů, ale spatřujeme obrovské bezpečnostní a ekonomické riziko pro naši zemi i její demokratické zřízení. V případě, že Evropská komise bude přes odpor ČR vynucovat, legislativně či jakýmkoliv jiným způsobem, umísťování imigrantů (uprchlíků) v ČR, žádáme Vládu ČR a Parlament ČR, aby iniciovaly kroky k vypsání národního referenda v této otázce.
Zdroj: občanské sdružení Blok proti islámu
http://www.ivcrn.cz/petice/#TXT

„Vidíme obrovské vzepětí občanské společnosti,“ řekl v úterý Konvička. Česká vláda deklarovala, že je proti kvótám, což ministři minulý týden potvrdili ve Sněmovně při mimořádné schůzi (více zde), přesto bude sběr podpisů pod petici podle Konvičky pokračovat.

„Nemáme právo sem zavléct nějaké muslimy,“ řekl další ze signatářů petice Martin Duben. Kolem islámu se točila celá řada vystoupení. Přítomní poslanci nakonec nepřijali žádné usnesení.

Komárek: Ti lidé se snaží zachránit život, kvóty nechceme

Situaci kolem uprchlíků komentoval při jednání výboru poslanec za hnutí ANO Martin Komárek.

„Málo se ví, jaká je situace v Sýrii. Je to jedna z největších humanitárních katastrof. Je proto pochopitelné, že se snaží zachránit holý život,“ řekl Komárek. „Nemíchejme do toho nějaké ne islámu, není možné zasahovat do svobody náboženství,“ zdůraznil. Petice se podle něj vlamuje do otevřených dveří, protože všechny vládní strany se i s podporou opozice shodují, že nestojí o kvóty pro uprchlíky a že je ČR nepřijme.

Šéfka výboru Zuzka Bebarová-Rujbrová z KSČM se snažila krotit účastníky diskuse, kteří se téma diskuse místo kvót pro uprchlíky snažili stáčet k islámu. „Tady hrozí, že tisíce, desetitisíce nelegálních imigrantů překročí naše hranice,“ podpořil naopak signatáře petice poslanec Karel Fiedler z Úsvitu.

Konvička chce zpřísnění kontrol, které se už přitom provádějí

Ještě před jednáním výboru Konvička zmínil požadavek na zpřísnění kontrol a zavření hranic pro nelegální uprchlíky. Zpřísněné kontroly přitom již také probíhají, což oznámil ministr vnitra Milan Chovanec.

Víc se například kontrolují vlaky přijíždějící z Maďarska. Právě Maďaři před pár dny oznámili, že chtějí vybudovat vysoký plot na své jižní hranici, aby zastavili příval imigrantů do zemí Schengenského prostoru (najdete zde).

Podle poslanců opozičního Úsvitu nejsou namátkové kontroly řešení. Požadují uzavření českých státních hranic pro nelegální imigranty a jejich vracení. „Namátkové kontroly nejsou řešením. Proto po vzoru Rakouska, Maďarska či Německa žádáme uzavření státních hranic před imigranty,“ řekl Fiedler. „Uzavření hranic a nekompromisní politika vracení nelegálních uprchlíků po vzoru Rakouska je jedinou správnou cestou k ochraně bezpečnosti občanů České republiky,“ dodal jeho kolega Martin Lank.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue