Hodač a Bobošíková propouštěli neprávem

  • 2
Jiří Hodač a Jana Bobošíková, kteří vedli Českou televizi na přelomu roku, dávali výpovědi stávkujícím redaktorům neoprávněně. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 4 a vyhověl tak zaměstnancům České televize, kteří se proti výpovědím odvolali. "Soud nám dal za pravdu ve všech argumentech. Vycházel z toho, že výpovědi byly po všech stránkách neprofesionální," řekl ČTK zástupce žalobců Petr Čunderlík.

Zatím soud rozhodl ve dvanácti kauzách, další rozsudky očekává Čunderlík v nejbližších dnech. Kolik zaměstnanců televize na rozhodnutí soudu ještě čeká, neprozradil.

Vedení televize, které vystřídalo Hodačovo, uznalo výpovědi za neplatné a mzdy zaměstnancům již vyplatilo. "Zaměstnanci už proto nebudou nyní žádat o náhrady," dodal Čunderlík.

Jana Bobošíková: Jednou se vrátím
(rozhovor)

Za krizi v ČT u soudu nikdo pykat nebude

Krize v České televizi den po dni

Kvůli krizi v ČT padlo 105 trestních oznámení
V souvislosti s krizí v ČT z přelomu roku padlo 105 trestních oznámení. Z porušování zákona se navzájem obviňovaly obě strany konfliktu, který se v ČT rozpoutal v prosinci po jmenování Hodače ředitelem. Vzbouření zaměstnanci se odmítli podřídit novému vedení a vysílali vlastní zpravodajství. Hodačův tým jejich vysílání přerušoval.

Zaměstnance, kteří odmítli spolupracovat, Bobošíková bez jejich souhlasu přeřadila na jinou práci nebo poslala pracovat domů, což je podle Čunderlíka protizákonné.

Trestní oznámení podala později Bobošíková na nového generálního ředitele Jiřího Balvína. Tím, že přiznal stávkujícím redaktorům výplaty, mohl podle ní spáchat trestný čin.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video