Hlídací pes

Každá vláda potřebuje silnou opozici, která bude její vládní politiku držet na uzdě ve vymezených mantinelech demokracie. Jen tak může naše země prosperovat a nebude podléhat extrémním výkyvům doleva či doprava, které by mohly nastat na základě voleb s uskutečňováním vizí stranických funkcionářů ve státní správě za rozhazovačné, líbivé politiky ruinující budoucnost další generace občanů. Rovnováha dodá zemi stabilitu a rozptýlí obavy občanů ze své budoucnosti , která může mít při příkladech špatného hospodaření , jako tomu bylo v Argentině, katastrofální důsledky.
Nelze tedy odsuzovat  Václava Klause a jeho ODS, která  po neblahých zkušenostech  vytvořit koaliční vládu se raději stáhla do opozice, kde hrála právě tuto roli hlídacího psa, kterou umocňovala tolik proklínaná opoziční smlouva s ČSSD. Byl to neopakovatelný prvek naší politiky a  jistě i strategický tah, který se s odstupem doby  dočká svého uznání.
Znakem vyspělé demokracie  je také  férové soutěžení stran a seriózní chování jejich předsedů a místopředsedů, když voliči rozdají karty ke hře. Předsedovi vítězné strany je jistě po právu přisouzeno premiérské křeslo s možností sestavit vládu podle svých představ. Druhému vítězi voleb by po právu mělo náležet místo předsedy poslanecké sněmovny, která právě  hraje  roli protiváhy, aby se jazýček vah rychle nedostal do míst, která by mohla zbrzdit nejen ekonomický růst ale ohrozit demokracii a svobodu slova.
Bohužel  předseda  ODS  nabídku nedostal a  volič  již může jen výstražně  pozvednout obočí s povytáhnutím červené karty pro příští volby  nad  hrou, kdy se jeden snaží získat neoprávněnou  výhodu tahem, který volič nepředpokládal, že použije. Je tedy naprosto správné, že se o svou  židli  hlásí předseda  druhé nejsilnější strany, tak jak  by to mělo být zvykem v naší politice a  nelze než věřit, že si poslanci napříč sněmovnou  při volbě předsedy sněmovny uvědomí, že mandát dostali od voličů  proto, aby hájili především jejich zájmy a jejich představy o snaze hrát za každou cenu fér i v politice.

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video