Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Galaxie by mohla vysílat Vávrovy pořady za pár dní

  9:57
- Jednání, která vedla o víkendu televize Galaxie a Česká nezávislá televizní společnost (ČNTS) Jana Vávry, přinesla předběžnou rámcovou dohodu o vzájemné spolupráci. Pořady z archivu ČNTS - Dallas, Beverly Hills, Kojak, Schimanski, ale i Televizní noviny, se tak na Galaxii objeví nejpozději do konce týdne.
Definitivní "ano" si však obě strany ještě neřekly. Jednání pokračují i dnes.

Program na příští týden: pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota, neděle

ČNTS se zatím s Galaxií nedohodla
Víkendové vyjednávání o spolupráci České nezávislé televizní společnosti (ČNTS) s televizí Galaxie zatím nevedla k dohodě. Podle dobře informovaného zdroje z ČNTS se však obě strany dohodě přiblížily a další kolo jednání je plánováno na pondělí. "Nedochází k neporozumění, ale jisté je to, že se zítra vysílat nebude," komentoval v neděli  jednání zdroj z ČNTS, která donedávna zajišťovala pořady pro televizi Nova. Původně se totiž spekulovalo, že už v pondělí by Galaxie mohla vysílat pořady, které lidé dosud vídali na Nově. Většina pořadů, které ještě ve čtvrtek vysílala televize Nova, by tak mohly běžet na kabelové televizi Galaxie.

Železného strana se ale spolupráce ČNTS s Galaxií vůbec nebojí. "Je plně v kompetenci ČNTS, koho zvolí jako svého partnera pro vysílání. Otázkou je, jaké pořady a v jakém rozsahu bude moci ČNTS na kabelové televizi použít," reagoval mediální zástupce Železného Roman Bajčan.

"Chtěl jsem být první, kdo se volné ČNTS chytne - na jejich nabité archivy s výbornými pořady si jistě dělaly zálusk i ostatní televize," sděloval v pátek bezprostředně po odchodu z Měšťanské besedy držitel licence na vysílání Galaxie Martin Kindernay. "Je to pro nás unikátní příležitost, díky které se nám rapidně zvýší sledovanost," dodal.

"Je to výhodný obchod pro obě strany. I když bychom samozřejmě raději vysílali sami, Galaxie byla to jediné, co na českém trhu bylo v tuto chvíli volné. A Galaxie tak na druhou stranu dostává šanci se z poměrně neznámé televize okamžitě vyhoupnout nahoru," řekl člen nejužšího vedení ČNTS. "Bude mít díky nám pořady, které jsou o několik tříd lepší, než má Vladimír Železný, a na které jsou navíc diváci zvyklí," naznačil další z Vávrových blízkých spolupracovníků. (Více se dozvíte v článku Nova získá konkurenci, Vávra se dohodl s Galaxií ikona téma.)

Kabelovou a satelitní televizi Galaxie až dosud považovali mediální experti za mediálně nevýznamnou. Prodělávala několik milionů měsíčně a ani reklamní agentury v ní nespatřovali důležitého klienta. (O Galaxii se více dozvíte v článku Galaxie - třetí celoplošná komerční televize? ikona téma.)

ČNTS naposledy vysílala zprávy na Václavském náměstí

Několik desítek lidí se v pátek večer přišlo podívat na zpravodajství připravované ČNTS, donedávna výlučnou servisní organizací zajišťující vysílání TV Nova. Televizní noviny ČNTS podruhé a naposledy vysílala na velkoplošné obrazovce v dolní části Václavském náměstí, v sobotu hodlá obrazovku odstranit. Obrazovku pracovníci ČNTS umístili bez povolení. Za to jim hrozí postih od magistrátu. Ten jsou zaměstnanci redakce připraveni zaplatit ze svého.

CET 21 bude v pondělí jednat s televizní asociací o nové smlouvě
V pondělí budou zástupci společnosti CET 21 vysílající program televize Nova jednat s Asociací televizních organizací (ATO) o podpisu nové smlouvy na informace o sledovanosti televizních programů. Členy ATO jsou Česká televize, televize Prima a Česká nezávislá televizní společnost (ČNTS), s níž však držitel licence na vysílání Novy CET 21 ve čtvrtek přerušil spolupráci a o den později jí vypověděl smlouvu.

Rada se bude situací kolem Novy zabývat 17. srpna
"Rada pro rozhlasové a televizní vysílání oznámila, že zatím nemá důvod, aby se aktuálním vývojem sporu kolem televize Nova a změnami v jejím vysílání zabývala dříve než na řádném zasedání 17. srpna," uvedl místopředseda rady Martin Muchka.

PŘEDCHOZÍ VÝVOJ:
Železný přenášel zprávy z garáží, Vávra na ulici
Nova vysílala ve čtvrtek večer dvoje zprávy. Železného Nova z garáží a Vávrova na ulici. V barrandovských garážích v novém studiu moderovaly zprávy nové tváře - Lucie Borhyová a Reynolds Koranteng. Na velké obrazovce na pražském Václavském náměstí se objevila osvědčená dvojice Jurinová s Merunkou.

Na Václavském náměstí sledovalo čtvrteční zprávy ČNTS několik desítek diváků, po několika minutách však na obrazovce zůstal pouze obraz Evy Jurinové. Radiokomunikace totiž přerušily asi na čtvrt hodiny signál. "Někdo nám někde přerušil signál, nevíme kde," rozhazoval rukama redaktor Hanuš Hanslík. Po chvíli zase zprávy běžely dál. Jak se později zjistilo příkaz na přerušení vydal Peter Kršák, jeden z podílníků CET 21.

ČNTS na rozdíl od CET 21 ve své relaci diváky informovala o posledním vývoji sporu o Novu. Uvedli, že od rána museli její pracovníci odpovídat na telefonické dotazy, co se kolem televize děje. Moderátoři CET 21 se v tomto směru "omezili" pouze na pozdravení diváků z nového studia na Barrandově.

Rada v palbě diváckých dotazů
Už v průběhu čtvrtka se rozmrzelí diváci obraceli na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, jejichž pracovníků se v rozčilení dotazovali na nečekané změny v programu Novy. Rada však jejich žádostem o nápravu nemohla vyhovět. "Nic se neděje, je to jen dočasné, zítra bude všechno jako dřív," zněla nejasná odpověď sekretářek. Ani ve čtvrtečních změnách na Nově totiž rada nevidí důvod k nějakému zásahu. "I když rada důrazně odmítá zveličování konfliktu, jehož dnešní podoba zatím nejeví znaky porušení zákona o vysílání, vývoj situace pozorně sleduje," stojí v prohlášení, podepsaném místopředsedou Martinem Muchkou. Železného CET 21 podle předsedy rady Josefa Josefíka změnou vysílacího místa zřejmě zákon o vysílání neporušila. "Nejdřív se musím seznámit s celou situací," objasnil ve čtvrtek Josefík, který je mimo Prahu a nemá poblíž televizi.

Aktéři sporu o Novu si navzájem vyhrožují
Šéf CET 21 Vladimír Železný, který od čtvrtečního rána vysílá program TV Nova z Barrandova, nevidí jinou možnost, jak spor s Českou nezávislou televizní společností (ČNTS) řešit. Buď Jan Vávra z ČNTS bude podle Železného akceptovat pravidla určená Radou pro televizní a rozhlasové vysílání, nebo celá kauza skončí u soudu. Vávra oponuje tím, že Železný překračuje své pravomoce, neboť používá některé názvy pořadů a znělky, které jsou majetkem ČNTS.

Veřejný konflikt kolem televize se strhl po dubnovém odvolání Železného z funkce jednatele a generálního ředitele této servisní společnosti. K ní nyní plynou klíčové zisky z reklamy.
Železný už dříve avizoval, že v budoucnu by ČNTS měla nahradit společnost Česká produkční 2000. Koncem července oznámil, že CET 21 zváží rozvázání smluvního vztahu s ČNTS, pokud tato servisní organizace do 15. srpna nepřistoupí na změnu peněžních toků mezi oběma společnostmi.

Jako první informoval o celé události Tomáš Baldýnský na internetových stránkách Novinky.cz.

Noví moderátoři Televizních novin Lucie Borgyová a Reynolds Koranteng.

Studio CET 21 při vysílání Televizních novin.

Z tohoto pódia v dolní části Václavského náměstí v Praze společnost ČNTS vysílala ve čtvrtek večer

Z tohoto pódia v dolní části Václavského náměstí v Praze společnost ČNTS vysílala ve čtvrtek večer

Z tohoto pódia v dolní části Václavského náměstí v Praze společnost ČNTS vysílala ve čtvrtek večer

Z tohoto pódia v dolní části Václavského náměstí v Praze společnost ČNTS vysílala ve čtvrtek večer

Z tohoto pódia v dolní části Václavského náměstí v Praze společnost ČNTS vysílala ve čtvrtek večer

Z tohoto pódia v dolní části Václavského náměstí v Praze společnost ČNTS vysílala ve čtvrtek večer

Takto nyní vypadá zpravodajství na TV NOVA, vysílané z provizorních prostor na Barrandově.

Natáčení hudebního pořadu ESO v provizorním studiu na Barrandově.

Technické zázemí v provizorním studiu na Barrandově.

Provizorní vysílací studio na Barrandově.

Ve stísněných provizorních prostorech se nachází veškerá technika potřebná pro vysílání.

Vladimír Železný odpovídá na dotazy novinářů během tiskové konference, kterou uspořádal k zahájení provizorního vysílání TV NOVA.

Autor:


Levné dámské oblečení
Levné dámské oblečení

Najdete jednoduše s bazarovou aplikací eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.