

UPOZORNĚNÍ: Následující část fotogalerie obsahuje drastické záběry.
Autor: iDNES.cz
Snímek z 21. srpna 2013 ukazuje podle rebelů muže, který byl zasažen nervovým plynem. Záchranáři mu podávají potřebný kyslík. Vzbouřenci tvrdí, že bomby s nervovým plynem na předměstí Damašku svrhly vládní jednotky.
Autor: Reuters
O den později (22. srpna 2013) agentury zveřejnily fotografii mrtvol z místa údajného chemického útoku. Snímek uveřejněný syrskou agenturou SNN byl potvrzen reportéry AP. Oficiální místa se v tu chvíli od použití chemických zbraní zcela distancovala.
Autor: AP
V sérii fotografií z damašského předměstí uveřejněné ve čtvrtek 22. srpna agenturou SNN se objevila i zahalená těla dětí. I tento snímek označují světové agentury za potvrzený.
Autor: AP
O den později (23. srpna 2013) se fotografům podařilo zachytit muže, který ohledává těla obětí v damašské čtvrti Ajn Tarmá. Podle aktivistů zemřely na následky chemického útoku.
Autor: Reuters
I tento snímek zveřejněný syrskou agenturou je považován za potvrzený. Zobrazuje oběti údajného chemického útoku, při němž zemřely stovky lidí.
Autor: AP
Snímek z 24. srpna ukazuje mrtvé holuby ve východním předměstí Damašku. Podle aktivistů ptáci zemřeli po styku s chemikáliemi, které Asad použil proti civilistům.
Autor: Reuters
Další ze série snímků uveřejněných den po dosud nepotvrzeném chemickém útoku na předměstí Damašku. Fotografii zveřejnila syrská agentura SNN.
Autor: AP
Snímek těl pokrytých ledem pochází podle agentur ze dne, kdy podle aktivistů syrská armáda nervovým plynem útočila. Tedy z 21. srpna 2013.
Autor: Reuters
Mladík údajně zasažený nervovým plynem v jedné z nemocnic. Podle organizace Lékaři bez hranic 21. srpna v krátkém časovém úseku ve třech nemocnicích skončilo na 3 600 pacientů se syndromy ukazujícími na kontaminaci neurotoxinem. Podle údajů této organizace jich 355 zemřelo.
Autor: Reuters
Útok se nevyhnul ani ženám či dětem. Na této fotografii, která je taktéž považována za potvrzenou, fotograf agentury SNN zachycuje mrtvého kojence a dvě malé děti.
Autor: AP
Většina záběrů obětí středečního útoku byla potvrzena z více zdrojů. Inspektoři OSN, kteří na místě údajné použití chemických zbraní vyšetřují, však zatím k jasnému závěru nedospěli. Ve středu uvedli, že analýza vzorků bude trvat nejméně čtyři dny.
Autor: AP
Podle světových rozvěděk obsahují tajné sklady syrských chemických zbraní hlavně sarin a yperit. Yperit leptá sliznice, sarin způsobuje paralýzu nervového systému. Snímky z al-Ghoutá podle expertů naznačují použití nervového plynu.
Autor: AP
Takový plyn samozřejmě nepůsobí pouze na lidský organismus. Na snímku z 22. srpna 2013 aktivisté v plynových maskách sbírají důkazy o užití chemických zbraní ve čtvrti Zamalka.
Autor: Reuters
Údajné oběti chemického útoku na snímku z 21. srpna 2013 . Většinu chemických zbraní Asad zřejmě skladuje v obřích zapečetěných bunkrech na vojenských základnách.
Autor: Reuters
Masový hrob obětí. Inspektoři OSN několik dní po útoku odjeli na zasažené místo. Někteří experti tvrdí, že syrský režim jejich povolení zdržoval, aby mohl zahladit důkazy.
Autor: AP
Malý chlapec s kyslíkovou maskou na damašském předměstí Sakba.
Autor: Reuters
Příbuzní a aktivisté ohledávají těla po masivním útoku na východní část Damašku označovanou jako al-Ghoutá.
Autor: AP