MEX: Češi porazili Kypr jenom těsně

MEX: Češi porazili Kypr jenom těsně | foto: ČTK

Fotbalová reprezentace se dočkala pískotu

Liberec - Aféra s noční oslavou narozenin Tomáše Ujfalušiho, při níž čeští fotbaloví reprezentanti porušili životosprávu, zanechala stopy i v hledišti libereckého stadionu při včerejším pokračování kvalifikace na Euro 2008. Utkání s Kyprem přihlíželo nezvykle chladné publikum. Oproti jiným zápasům národního týmu výrazně ubralo na intenzitě svých pokřiků a v průběhu druhého poločasu se dokonce na adresu Brücknerových svěřenců snesl pískot. Ten ještě zesílil po závěrečném hvizdu. Hubené vítězství 1:0 naplnilo jen částečně plány, s nimiž do konfrontace s papírovým outsiderem domácí reprezentanti šli. Do kvalifikační tabulky si sice započítali důležité tři body pro pozdější účtování, ale jasnou výhru, jakou slibovali fanouškům za sobotní ponocování, neslavili. Kostrbatá hra českého týmu v mnohém připomínala sobotní zápas s Německem, rozdíl byl jen v méně kvalitním soupeři.
Bodová rehabilitace za prohru s Německem se sice povedla, nicméně výkonem čeští fotbalisté určitě nepřesvědčili. Soupeře z Kypru porazili tím nejtěsnějším rozdílem.

Liberec - Čeští reprezentanti evidentně nebyli ve své kůži. Kyperské fotbalisty sice většinou drželi před jejich brankou, ale v zakončení vyhořeli. Až na jedinou výjimku, která, jak se později ukázalo, přinesla do tabulky skupiny D tři body. Na Rosického roh si ve 21. minutě naskočil neobsazený Kováč, směr jeho hlavičky se před Jorgilidisem snažil změnit Koller. Podle vlastních slov však míč, který skončil v síti, nezasáhl. Hosté ale za minutu málem odpověděli – váhající stopeři se neshodli při odkopu a kyperský kapitán Okkas z výborné pozice jen těsně minul. Český tým se pak až do konce zápasu snažil přidat pojišťovací branku, což se i přes několik slibných příležitostí nepovedlo. Ostrované to však nezabalili, párkrát Petru Čechovi také zahrozili. Národní tým se bodově dotáhl na vedoucí Německo, trenér Karel Brückner však spokojen nebyl. Dokonce se nechal slyšet, že jeho tým hrál hůře než v sobotu proti Německu.