"Mohu potvrdit, že pan Gross má v těchto dnech (pozn. red. 2. a 3. prosince) písemné zkoušky. Na rozdíl od zkoušky ústní jsou neveřejné," řekla iDNES.cz mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.
Učil se Gross na reparát dostatečně? Podle advokáta Eduarda Bruny, u kterého bývalý premiér pracuje, se na zkoušky připravoval velice pečlivě.
"Studoval a zároveň se mnou konzultoval ty nejsložitější právní otázky. Probírali jsme zákony, učebnice, hovořili jsme hodiny a hodiny," řekl iDNES.cz Bruna.
"Cítím se celkem dobře a jsem rád, že jsem to zvládl v termínu, dokonce o trochu dříve. Ale strávil jsem nad zkouškou téměř sedm hodin, takže zas tak lehké to nebylo. Tématem práce bylo dovolání k Nejvyššímu soudu," řekl těsně po zkoušce Gross.
Poprvé se pokusil stát se advokátem letos v březnu, ale neúspěšně. - čtěte Expremiér Gross neuspěl u zkoušek, advokátem zatím nebude
Podruhé by chtěl dopadnout lépe. "Uvidíme, svět je kulatej a určitě na tom nestojí život. Ale když už jsem se na něco dal, tak bych to chtěl dodělat," odpověděl na otázku, zda si myslí, že písemnou část zvládl.
Co se stane, když toho času advokátní koncipient Gross zkoušky nesloží ani teď? Podle předpisů mu nezbude nic jiného než se opět nejdříve za půl roku pokusit složit je znovu.
"Ovšem tentokrát kompletně, to znamená ze všech pěti oborů zkoušky: z občanského, obchodního, trestního a ústavního práva a ze znalosti stavovských předpisů," vysvětlila Chaloupková.
Zároveň zdůraznila, že i takové případy mezi advokátními koncipienty jsou. "Advokátní zkoušky jsou totiž velmi přísné," dodala.
Kdo je Stanislav GrossNarozen 30. října 1969 v Praze
|