Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

DOKUMENT: Odpověď na požadavky odborářů Dopravního podniku

  18:21aktualizováno  18:21
Odboráři Dopravního podniku hrozí stávkou, pokud nebude splněno jejich sedm požadavků, které zveřejnili v pondělí. Plánované jednání odborářů s vedením pražského magistrátu ale zatím ztroskotalo. Jak město odpovědělo na požadavky odborářů přinášíme v plném znění.
ilustrační foto

ilustrační foto | foto: MF DNES

Stanovisko Krizového štábu k požadavkům Stávkového výboru odborů DP:

1) Usnesením Rady hl. m. Prahy č. 1635 ze dne 10.11.2009 bylo odsouhlaseno poskytnutí zúčtovatelné zálohy formou neinvestičního účelového transferu Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, a.s. ve výši 900 000 tis. Kč určeného na úhradu prokazatelných nákladů spojených s provozováním veřejné dopravy v Praze v roce 2009.

Dále bylo uloženo radnímu Šteinerovi ve spolupráci s příspěvkovou organizací ROPID předložit do 1.12.2009 na jednání Rady HMP auditovaný výsledek hospodaření DP za I.-III. čtvrtletí 2009 s vyúčtováním a zdůvodněním prokazatelné ztráty DP HMP z provozování veřejné dopravy a s návrhem jejího finančního krytí.

Tyto kroky jsou v souladu s uzavřenou smlouvou mezi ROPID a DP. Na základě ujednání mezi Krizovým štábem a Stávkovým výborem odborů DP budou předběžné výsledky odborného posouzení vyčíslení prokazatelné ztráty za 1. – 3. Q. 2009 organizací ROPID a společností Deloitte předány dne 13.11.2009, konečné stanovisko bude předáno 16.11.2009.

2) Budou prověřeny výhrady k činnosti společnosti BNV Consulting tak, aby nebyla zpochybněna realizovatelnost jednotlivých outsourcingových projektů a zároveň nedošlo k narušení funkčnosti DP a ohrožení bezpečnosti provozu MHD.

V rámci vyšší transparentnosti procesu outsourcingu jsme připraveni jednat o kompetencích a subjektech, které budou proces koordinovat, vč. toho, že jsme připraveni ve spolupráci s odbory ustanovit dozorový orgán tohoto procesu – např. Fakultu dopravní ČVUT Praha ( prof. Ing. Petr Moos).

3) DP projedná ukončení spolupráce s Ing. Radkem Novotným, ředitelem projektu transformace k 31.12.2009 s tím, že nejprve dojde k předání agendy související s řízením a koordinací outsourcingových projektů. Podotýkáme, že role transformačního ředitele DP je téměř u konce a tato pozice bude bez náhrady zrušena. Kompetence pro koordinaci jednotlivých optimalizačních projektů budou rozděleny mezi jmenované projektové manažery.

4) Experti Krizového štábu přehodnocují všechny projekty outsourcingu z hlediska strategického významu pro DP. Žádný z připravovaných projektů dle názoru Krizového štábu nezasahuje do hlavní činnosti DP a týká se činností podpůrných.

5) Projekty outsourcingu jsou v různých fázích rozpracovanosti. Jejich podmínkou je vždy zachování řídící struktury v DP, vždy je požadováno zachování funkčnosti a bezpečnosti a následná schopnost plné kontroly DP.

Ekonomika outsourcingových projektů je ve všech případech prověřována auditorskou společností Deloitte. Realizace jednotlivých projektů je schvalována orgány společnosti. V případě nedostatečné ekonomické návratnosti je projekt pozastaven nebo ukončen.

O outsourcingových projektech jsou odbory ve všech fázích přípravy informovány a jejich zástupci, členové dozorčí rady, jsou součástí pracovních týmů a výběrových komisí. Takto nastavený postup je dle našeho názoru dostatečnou garancí transparentnosti celého procesu a je v zájmu DP a jeho zaměstnanců.

6) Snižování počtu pracovních míst je jednoznačně v zájmu DP. V souvislosti s přípravou nové dlouhodobé smlouvy s přechodem na konkrétní výpočet ceny za vozokm je nezbytné snížit nákladovou bázi zejména v autobusové a tramvajové trakci.

7) Požadavek na předložení standardů kvality pro všechny dopravce je součástí usnesení Rady hl. m. Prahy č. 1635 ze dne 10.11.2009. Organizací ROPID budou tyto standardy prezentovány na jednání Krizového štábu se Stávkovým výborem odborů DP.

V Praze, dne 11.11.2009

Za Krizový štáb: Ing. Martin Dvořák, Radovan Šteiner, Pavel ProcházkaHlavní zprávy

Další z rubriky

Lobbista Tomáš Hrdlička (vlevo) hostem volebního studia iDNES.cz (21. října...
VIDEO: To nejlepší z volebního studia iDNES.tv

Server iDNES.cz přinesl ke sněmovních volbám 2017 sedmihodinové vysílání. Volební studio nabídlo řadu hostů v čele s bývalým prezidentem Václavem Klausem a...  celý článek

První volební den v pražské Hostivaři (20. října 2017)
SEZNAM: Kandidáti zvolení ve volbách 2017 do Poslanecké sněmovny

Přinášíme vám seznam nově zvolených členů Poslanecké sněmovny seřazených podle politických stran a volebních krajů.  celý článek

Šéf ANO Andrej Babiš (vlevo) se v Průhonicích sešel s ekonomem Janem Švejnarem...
ANO, ale s kým? Babiš začíná oťukávat partnery, přijal Švejnara

Hnutí ANO vybralo pět lidí, kteří budou vyjednávat o povolebním uspořádání Sněmovny a možné vládě. Andrej Babiš a spol. už mají za sebou první schůzky....  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.