Diskuze

Akademici zrušili protesty. Doufají, že příští vláda dá VŠ vyšší prioritu

Akademici v úterý odvolali původně plánované protesty, které se kvůli nespokojenosti s financováním vysokých škol měly konat příští týden v rámci Týdne pro vzdělanost. Po úterním jednání zástupců vysokých škol, vysokoškolských odborů a Akademie věd ČR to řekl předseda České konference rektorů Tomáš Zima.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Práce vysokoškolského učitele je nesrovnatelně méně náročná, než práce učitele základní školy. Z toho by mělo vycházet i mzdové ohodnocení. Vysoké školy si většinou na vědu jenom hrají. Většinou nevyvědují nic, co by mělo pro společnost cenu

2 4
možnosti

Paušalizujete a velmi se mýlíte.

2 0
možnosti

Vysoké školy chamtivě honí prachy, samo studium je na okraji jejich zájmu. Chtějí prachy za studenty. Proto stále snižují nároky na přijímání studentů. Proto zapisují do dalších ročníků i studenty, kteří nedokončili ročník předchozí, proto protahují studium, proto zabraňují uznávání zkoušek/ročníků z jiných škol, i když se jedná o stejné obory a o státní školy. Politizují, vymýšlejí nesmyslné obory. Kšeftují s tituly a diplomy. Význam našich vysokých škol silně infladuje.Rv A "pedagogové" se svlékají na politických akcích a pochodují s holými zadky na Prague Pride.8-o

3 2
možnosti

Příští vláda dá prioritu řadovým lidem ..dělníkům , zemědělcům , slévačům atd. :-)

1 0
možnosti

Vláda dá pouze těm, kteří budou stávkovat.

2 0
možnosti
Foto

Učit na VŠ dnes nelze za peníze. Každý opravdový specialista z technického oboru by dostal v soukromém sektoru (neřku v zahraničí), plat násobně vyšší než na našich VŠ. Takže učí buď neschopní lidé, kteří by se v praxi neuživily, nebo lidé kteří to nedělají pro peníze (baví je to, mají pocit poslání a zodpovědnosti). Po pravdě nevím jak tuto dlouhodobě neudržitelnou situaci řešit - jak ve školství udržet schopné lidi a zajistit jim stejnou životní úroveň, jakou by jim dala práce mimo školství ...

0 0
možnosti

P55a78v50e13l 50H48o54r79á81k

26. 9. 2017 21:51

To není možno nikdy, prostě buď je to ve vás a pak učíte, nebo jdete vydělávat peníze. Jen těch peněz ve škole musí být alespoň tolik, aby to nevyhnalo všechny ty, co to v sobě mají.

3 0
možnosti

Je špatně, že jsou to půjčené peníze - navýšení rozpočtového schodku. Tuto půjčku budou splácet všichni, zatímco v případě školného a úvěru na studium by půjčku spláceli jen ti, koho se to týká.

2 0
možnosti

Jsem sice pro (rozumne) skolne, ale v jedne veci nemate pravdu: prace akademiku se netyka jen studentu. Co vyzkum?

1 0
možnosti

Víte kolik bude za přidané tři miliardy politologů, genderových specialistů, politických etnografů, sociálních ekologů, literárních kritiků komiksu, sociálních geografů a podobných profesí, které naše společnost a zejména ekonomika nezbytně potřebuje? Jejich nedostatek ohrožuje růst počtu státních úředníků a také státem placené neziskovky jsou personálně nedostatečně obsazené.

10 1
možnosti

A to se tady nepíše o tom, kolik z těchto absolventů VŠ si najde práci v zahraničí...

4 0
možnosti
Foto

Pane Beku,pane Zimo,pořád požadujete peníze,KDE JSOU VAŠE VÝSLEDKY ? Kde jsou lékaři,technici? Nebo platíme jen zahraniční studenty ?!!!

2 1
možnosti

P21a16v31e16l 80H95o15r21á55k

26. 9. 2017 21:52

Očekávat od muzikologa výsledky?

0 0
možnosti

Všichni na VŠ mají volební právo. Takže jestli chtějí nějaké peníze tak ať se podle toho zařídí a ne že budou den po volbách hned protestovat

0 0
možnosti
Foto

Samozřejmě, rozdělování prostředků metodou zalévací konve je nesmysl.

Stát musí mít zájem, podpořit technický rozvoj a vývoj medicíny. Proto musí právě ty nejnáročnější, ale i nejpotřebnější obory být preferovány. Takže souhlas s panem Švejdou níže.

Teologie není věda, patří pod církve a ty ji také mají financovat z vlastních zdrojů.

7 1
možnosti