Diskuze

100 POHLEDŮ: Výstavné domky na rozpáleném rynku v Táboře

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je to Zizkovo namesti v Tabore.

0 0
možnosti

D62a78v22i60d 61D76o74b84e97š

25. 5. 2017 14:35

Tak to je překvapení!

Na fotografii totiž není ani české, ale ani evropské město. Předpokládám, že Vy znalci jste poznali záběr z texaského města Praha, založeného českými přistěhovalci v polovině 19. století.

Městečko je zachycené v době svého největšího rozkvětu, kdy mělo kostel, školu, záložnu, či repliku renesančního štítu - k nerozeznání od českého originálu.

Je to od iDnes vskutku ďábelská lest: někoho může zmást onen štít, někoho pivnice U města Prahy. V této pivnici si dobře vedl Joseph Hayek, rodák z Mostu, který měl z mládí silné vazby na Lounsko a Žatecko. Díky tomu si nechal posílat sušený chmel a pivo si sám vařil. Jeho fellow worker Ladislaw Hrushka mu v rámci úspory dolarů dodával do receptury spoustu detailních zlepšovacích návrhů. Změny probíhaly postupně, a tak si jich štamgasti zmožení celodenní dřinou a vyprahlí subtropickým podnebím ani nevšimli. Jen nově příchozí pili nápoj s odporem, ale brali to jako daň za vystěhovalectví, zamáčkli slzu, vyklopili do sebe sklenku a zkusili ji nevyzvrátit. Zlom nastal, až když směs chmelových šišek a listů kukuřice dosáhla poměru 0:100. Tehdy se i stálí zákazníci zvedli se zlověstným mručením od stolů, vyhrnuli si rukavy.... a nebozí Joe i Lada Hrushka skončili vyváleni v dehtu a peří.

(z FB fanklubu).

6 0
možnosti

Koukám, že jediný kdo se u toho zasmál byl pouze autor- grafoman

2 4
možnosti

Říkal jsem si, co tam asi je místo té pivnice a ono indická restaurace...

0 0
možnosti