Diskuze

Británie po brexitu nebude mít stejná práva jako ostatní, tvrdí Merkelová

Británie nebude mít po vystoupení z Evropské unie stejná nebo dokonce větší práva než ostatní členské země, zdůraznila ve čtvrtek ve Spolkovém sněmu německá kancléřka Angela Merkelová. Někteří v Británii si podle ní ještě o brexitu dělají iluze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VS

Nejvíce by Evropě pomohl Merkelexit. Potom by si Evropa konečně oddechla.

0 0
možnosti

tak merkelice už pevně převzala otěže EU-už jsme se stali vazaly němčourů i bez válkyRv-kde bere tu drzost!to je teda spolek:-/horší a útočnější než poddasnství s Moskvou a RVHP.z tohoto hnusného spolku se nebude vůbec lehké dostat a uniknout pomstě poražených němcůRvRv8-o

3 1
možnosti
AN

Neni potreba strasit, jak se mylne domnivate. Cesko, Polsko atd. mohou zrovna

tak vystoupit, ale oni jenom nadavaji a penize berou.

Pokud EU chce pod tlakem Polaku, madaru atd. garanci, ze vsichni obcane techto statu zustanou dale v Britanii budou pobirat pridavky na deti a jine socialni vyhody, potom je to vydirani.

Zrovna tak pozadavek EU, aby Britanie platila dalsich 5 roku do EU miliardy, ktere jdou hlavne do vychodni Evropy, je to zrovna tak nemoralni.

Pokud odnekud vystoupim, nejsem ochoten platit zb

0 0
možnosti
MT

Co to ta bába mele, vždyť si nemůžeme tvořit ani vlastní zákony a rozhodovat o své vlastní zemi.EURv

3 1
možnosti

J88a14n 25Š41i40ř75i46n87a

27. 4. 2017 20:51

Malá lekce historie pro ty, kdo se snad domnívají, že v EHS nefungoval volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu. EHS byla založena Smlouvou o EHS z roku 1957 a už v ní bylo uvedeno, že v EHS platí volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu. I proto musí Norsko, Švýcarsko, Island a Lichtenštejnsko pro přístup na evropský trh bez omezení respektovat všechny tyto body. A Británie bude muset buďto respektovat rovněž všechny tyto body nebo nebude mít volný přístup na evropský trh (vnitřní trh EU). Plus bude stejně jako výše zmíněné státy mít sjednocenou příslušnou legislativu a za možnost přístupu na vnitřní trh EU i platit nemalé příspěvky. Tak to prostě bude a Mayová ani kdokoli jiný na tom nic nezmění. A obchodní dohody vždy uzavírá EU jako celek, tedy si Británie nemůže vyjednat samostatně např. celní unii s Irskem...

0 3
možnosti
JP

Eu je na UK více závislé. UK může obchodovat v rámci commonwealthu s celým světem.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the_largest_trading_partners_of_United_Kingdom

3 0
možnosti

Myslím,že Mayová bude mít př vyjednávání trochu volnější ruce,než celá bruselská sebranka a současní představitelé největších evropských států a že pro svou zemi vyjedná to,co by tihle všichni marxisté nevyjednali. Jen se budou snažit dát to jí a všem Anglánům co nejvíc sežrat ale Mayová na to má na rozdíl od téhle paní svazačky. Nakonec bude mít víc svobody při vyjednávání a může vyjednávat kdekoli a cokoli někde jinde ve světě,když to nepůjde s Bruselským ansámblem .

4 0
možnosti
JP

A nakonec se budou mit uplne nejlip na svete ;-D.

0 0
možnosti
JP

Co si vůdkyně Merkel dovoluje? Mluví za celou EU, pořád chce někoho peskovat, omezovat. Asi zapomíná, kdo je. UK je suverénní stát a nemusí si uzavírat smlouvy a dohody s "věrchuškou" bruselsko-berlínské diktatury, ale s jednotlivými suverénními státy.

12 5
možnosti
MJ

UK smouvy s EU uzavírat MUSÍ, protože ta zajišťuje polovinu zahraničního obchodu UK. A konkrétně samotné Německo je jejím druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem po USA.

4 0
možnosti
VR

Tak nějak si plete Frau Merkel pojmy s dojmy. Než byla ta slavná EU existoval EHS celá desetiletí, který se týkal jen a jen volného pohybu zboží, lidí a kapitálu, ale samy státy rozhodovaly o sobě samé. EU je jen a jen sdružení suvereních státu, které některé své pravomoci SDÍLEJÍ ve prospěch celku ( EU není ani mezinárodní organizace, ale ani FEDERACE, aby trestala "zbouřeneckou odtrženou provincii. A konec kontroly na hranicích je dán jen a jen Shengenem. Nikoliv členstvím v EU. To je povinnost i členských států jako Rumunsko nebo Bulharsko.

3 3
možnosti
JV

Ale Briti nechtějí právě ten volný pohyb ;-)

Tady nejde o trest - pokud jednostranně vypovíte smlouvy, zřeknete se svých povinností, tak nemůžete očekávat stejná práva.

6 3
možnosti
AK

Rozumim tomu spravne? Briti chteji s EU volne obchodovat, ale Frau Merkel rika, ze pouze s volnym pohybem osob?

1 0
možnosti
MJ

To nevymyslela frau Merkel - na tom se od začátku shodují všechny státy EU. Jedná se o podmínku, kterou plní i Švýcarsko a Norsko - proč by měla Británie počítat s výjimkou?

6 3
možnosti
MJ

Na rozdíl od pana Pirůžka se nedomnívám, že by postoj EU k UK měl co dělat s odpouštěním: Británie využila svého práva na vystoupení z Unie, to právo má každý členský stát, odpouštět tedy není co. Ale zároveň není ani proč přiznávat vystoupivšímu státu nějaká výlučná práva.

Britové se z vlastního rozhodnutí vědomě zbavili všech výhod členství v EU: připomenout jim tenhle všeobecně známý fakt neznamená dát jim něco sežrat. Chtějí-li mít s Unií podobně exkluzivní vztahy jako Švýcaři nebo Norové, musejí respektovat stejné podmínky, jaké platí pro ně. A to znamená i různá omezení suverenity ve prospěch EU, což se jako na potvoru dotýká také těch nejvýznamnějších důvodů, pro které se Britové rozhodli vystoupit.

0 0
možnosti