Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Homosexuálové by měli mít možnost uzavřít manželství, tvrdí organizace

Pět organizací spustilo kampaň, aby do manželství mohli v Česku vstupovat i lidé stejného pohlaví. Registrované partnerství, které lesby a gayové mohou uzavírat od července 2006, podle Koalice za manželství poskytuje párům oproti běžnému svazku rozdílné podmínky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

C10h40a10r12l39e66s 77W46i80e88n96e95r 7218707881342

Kadhafi rekl, ze islam zvitezi v Evrope diky migraci a porodnosti. Statistiky to jenom potvrzuji. Pokud bude chtit Evropa zachovat svoje historicke reference, bude muset tento trend zastavit. Otazka je jak. Pokud se ale nenalezne brzy reseni, muze to vest k vitezstvi ultrapravicovych stran v Evrope. Coz je vidina, ktera mne nenaplnuje nadsenim.

Chapu Vase nadeje, ze vyvoj da moznost prokreace homosexualum. Bude to vsak vzdy pro prirodu neprirozenou cestou. In vitro, treti osobou, atd. Generalizace techto metod vsak muze mit vedlejsi ucinek a to selekce sexu, "genialnich" sperm a ovuli, likvidace nechtenych podle osobnich kriterii, atd. Takze i zde nutno definovat limity.

Mate pravdu, ze spolecnost ma zajem na zvyseni porodnosti, ale pri zachovani kulturnich a jinych referenci techto spolecnosti. Nekteri sneji o rasovem melting potu (tavicim kotli), vetsina vsak to nechce. Je zajimave, ze Merkel argumentovala prijem migrantu nutnosti chybejicich pracovnich sil. Sama vsak zadne deti nemela. Takze ji je jedno, co necha svym detem a vnukum, ktere nema.

Cetl jsem v jednom prispevku (Vas?), ze deti "zavideli" deteti s dvema otci tento stav. Ja znam smutek kluka, kteremu schazela mama, kterou mel jeho kamarad. Pouzivat proto takovy argument je hloupost. V zasade lze rici, ze stastny je clovek, ktery chce to co ma.

Metoda krajeni salamu je normalni pokrok. Vyvoj prochazi kvantitavnimi zmenami, ktere se casem premeni v kvalitativni. V dobrem i spatnem. Je-li to vsak metoda kladeni pozadavku, nekdo to povazuje za pozitivni postup krok za krokem, jiny za vedome lhani, kdy se zada prst, aby se vzala cela ruka.

V poslednim odstavci michate lasku a sex. Sex je fyzicky a pokud jeho cilem je prokreace, bez vnejsi pomoci homo nemaji sanci. Laska nezna takove omezeni.

0/0
21.4.2017 23:49

M78a51r61t87i17n 88P43e15t79v41a41d 4490209437772

V přírodě nic takového jako nepřirozená cesta neexistuje, pane Wienere, jelikož příroda nezná žádný plán, směr, účel, a nezná ani žádné hodnoty. Všechny přírodní děje mají z principu stochastickou povahu, a jejich kauzalita je slepá.

S nástupem člověka se situace mění. Člověk je jedinou entitou v nám známém vesmíru, která je schopna záměrně a plánovitě realizovat produkty svého myšlení a dovedností, jež by nikdo kromě něj vytvořit nemohl. Lidský mozek tak obdařil přírodu kritickým vědomím. V tomhle ohledu se podobáme bohu: jsme dokonce zatím jediným božstvem, jehož existence je nepopiratelná. Říkejte tomu třeba pýcha nebo neskromnost - ale tak to prostě je. - Koneckonců právě tak pyšný a neskromný je i náš biblický pán světa, kterého jsme sami stvořili k obrazu svému.

To všechno varovné, co s rozšířenými možnostmi reprodukce spojujete, je samozřejmě reálné, protože člověk odjakživa a neustále zneužívá všeho, čeho zneužít může - viz třeba nukleární fyzika. I ty ustanovené limity budou zajisté neustále porušovány. Ale na pozitivní hodnotě vynálezu takové peripetie nic nezmění. Nic, co člověk dělá, se neobejde bez rizika. Ale zároveň platí i to, že člověk dělá všechno, co dělat může. I to obávané klonování, pokud na ně někdy dojde.

Zachování kulturních a jiných preferencí společnosti považuji za snahu nejen zbytečnou, ale především nerealizovatelnou. Nic v naší historii se nemění tak neúprosně i pravidelně jako právě tyhle preference - nic ale ani nemá takovou setrvačnou sílu. Tradiční hodnoty neustále mění významy, vynořují se nové a netradiční, které se mění v tradici příští. Nebýt té nepřetržité změny, periodicky poznamenávané "katastrofickými" proměnami celého světového paradigmatu, žili bychom dodnes v době kamenné. Při zachovávání kulturních tradic by například nikdy nevzniklo křesťanství, a tedy ani celá naše civilizace. A až třeba nastanou podmínky pro totální zánik nějakého náboženství (jako že nemohou nenastat), žádná kulturní tradice mu v zániku nezabrání.

0/0
22.4.2017 5:58
Foto

C77h53a85r52l32e15s 41W74i59e83n16e26r 7878407301422

V necem s Vami souhlasim, v necem ne. Ne vse je pravdepodobnostni. Clovek se drevenym pyjem dite nezplodi. Delit se nulou neda.. Nelze zmenit minulost. Lze ji vsak neznat. Amerika existovala i bez Kolomba. On ji objevil pro ty, kteri jeji existenci ignorovali.

Nejsme bohy dle nasi vlastni definice bozstva, jenom se nekdy tak nekteri chovaji.

Mame povinnost chranit nase kulturni dedictvi. Muzeme v tomto boji podlehnout, ale ne ho vzdat. Prozatim nase spolecnost, postavena na recko - rimsko - zidovsko krestanskch tradicich a hodnotach se krkolomne vyvijela pozitivne videno historicky. Na to ale napr. muselo dojit k osvicenstvi navratem k hodnotam nasich referenci. Chovani Cirkve bylo v kontradikci s ucenim jeho zakladatelu. Na rozdil od islamu, kde nasilna konverze a likvidace nevericich je v koranu. Cetl jste ho? Az tedy k nemu dojde v islamu, kde to bude znamenat negaci uceni jeho zakladatele, dejte mi vedet.

Vas pohled je fatalisticky, muj pocita s tim, ze clovek muze, byt ne vzdy se mu to v danem okamziku podari.

0/0
22.4.2017 10:25

M33a47r44t68i40n 57P39e43t68v89a89d 4670609877332

Krájení salámu je vždycky kladením postupných požadavků. Pro někoho v konkrétním případě znamená pozitivní odstupňovaný postup v komplexní politické věci. Ale pro jiného, který na dané věci nemá zájem, nebo ji dokonce odmítá, je to ukázka gradující vrstvené manipulace veřejného mínění, a obracení lži v iluzi pravdy. Já k takové situaci oběma stranám obvykle říkám: “Klidně si o tom myslete, co chcete, jen si nesmíte myslet, že máte pravdu”. Kdo ty dva protichůdně hodnotící názory může rozetnout? Nikdo. Jakékoliv hodnocení je vždy subjektivní - “objektivní hodnota” je oxymoron. - A právě tohle například takovému Václavu Klausovi nikdy nedojde. Jeho handicapem je neotřesitelná doměnka, že právě on pravdu má. To mu zamlží nepředpojatou soudnost, takže pak volně zaměňuje kritické myšlení za věštění z lógru. A aby tomu věštění dodal jakousi váhu, podepírá je účelově vymyšlenými prázdnými pojmy, jako je třeba jeho slavný homosexualismus.

Je to klasické prokletí politiků: svět je pro ně nekonečná soustava podrazů a zákeřných útoků kohokoliv na cokoliv. Změna je krok ke smrti - s výjimkou takové změny, kterou generuji já sám. :-) - Kdyby Giordano Bruno myslel jako Václav Klaus, jeho bratří v Kristu by ho nedali upálit. Zato bychom se však tenkrát nedozvěděli, že Země není středem vesmíru.

Láska je vyšší cit, a sex je kratochvíle. Spojí-li se obojí v jediném vztahu, pak se navzájem jedinečným způsobem obohacují a potencují. Cílem sexu nikdy není prokreace: naopak při něm vždy úzkostlivě bráníme případně hrozícímu početí. Samozřejmě i u početí může být sex přítomen - a většinou i bývá. Ale potomci po všechna staletí křesťanských tradic vznikali potmě, rychle, v nočním prádle, a bez sdílené rozkoše. Vzrušení bylo hříšné, a pro ženu mnohdy i nechutné: většina žen v životě nepoznala orgasmus.

Jestli si myslíte, že láska má u homosexuálů a heterosexuálů jiný smysl, obsah nebo intenzitu, je to jenom proto, že vám chybí zkušenost. Ptejte se těch, kteří zažili obojí.

0/0
22.4.2017 5:58
Foto

C59h37a66r90l64e46s 21W14i28e61n63e31r 7668747641942

Klaus (a Zeman) jsou produkty ceske spolecnosti, bohuzel nereprezentuji to nejlepsi v ni. Pan Buh vi vsecko a Cechacek vse lepe. Mravni pater jim casto schazi; kdo nekrade, okrada rodinu, svejkovati se, kolaboruje (procentualne bylo v KSC vice lisi, nez v KSSS), klicemi se zaclo cinkat az po te, co padla Berlinska zed.

Vase moudrost je nemoudra. Nekdo nekdy pravdu mel. Napr. Vami citovany Giordano Bruno. Jsou veci, ktere objektivne existuji. A to presto, ze my je nezname. Jako Amertika, kdyz ji Kolumbus objevil.

"Cílem sexu nikdy není prokreace: naopak při něm vždy úzkostlivě bráníme případně hrozícímu početí. " plati u hetero, ne homo. Domnivam se, ze city maji lide bez ohledu na jejich sexualitu stejne. Ne vsechny sexuality vsak dovoluji dosahnout identickych cilu. Napr. dva muzi-homo spolu nezplodi dite.

.

0/0
22.4.2017 10:42

M69a21r10t82i19n 75P74e86t87v84a35d 4640979547142

Tvrdošíjně spojujete sex s rozmnožováním, aniž byste se to snažil odargumentovat - vymlouvat už vám to nebudu. :-)

Je rozdíl mezi pravdou a pravdou. Tam, kde vycházíte z pozitivistického poznání a empirických zkušeností (Giordano Bruno), máte samozřejmě možnost se dopídit objektivně existující skutečnosti. Pokud ovšem spekulujete o budoucích důsledcích nějakého společenského jevu nebo politického činu, a navíc k tomu volíte účelově selektované premisy, nemůžete mít nikdy záruku, že k pravdě opravdu směřujete. Pohybujete se v tekutém písku: i sublimitní a neregistrovatelné příčiny mohou mít nedozírné následky, zatímco logicky vyvozený kauzální vztah, jehož nepochybnost se jeví neotřesitelnou, nemusí mít pro daný problém nakonec důsledky žádné. Každá předpověď v sobě nese chybu, jejíž váhu neznáme, dokud se empiricky neprojeví. Nikdy nedokážeme předpovědět, jaké bude za hodinu počasí, nebo zda někdo dostane rakovinu - nemáme nic než pravděpodobnost. Doložit je možné jedině to, co se stalo nebo děje, ale nelze dokládat nic, co teprve nastane. - Proroci zhoubného vlivu homosexuálů na naši kulturu dělají přesně tohle, jelikož pro něj v historii žádné doklady nenašli, a tedy už ani najít nemohou.

To, že tvrdošíjně spojujete sex s reprodukcí, už vám nejspíš nerozmluvím, neboť na toto téma mlžíte, a ani se nepokoušíte argumentovat. Pokud například tvrdíte, že "ne všechny sexuality dovolují dosáhnout identických cílů", bude to mít reálný obsah jenom tehdy, když vyložíte, co si vlastně představujete pod pojmem "sexualita", a čím konkrétně se ony neidentické cíle liší.

Nezlobte se, ale prokreace opravdu není argument. V životě plodíte dítě jednou dvakrát, ale sexuálních styků realizujete stovky až tisíce. Proč asi? Nechcete snad tvrdit, že se jedná o sérií nácviků budoucího početí. Obávám se, že když heterosexuální sex oddělíte od reprodukce, tak žádné rozdíly v "sexualitách", jejich obsahu, ani v technikách nenajdete (kromě dostupnosti vaginální soulože).

0/0
22.4.2017 11:39
Foto

C18h67a29r68l14e83s 21W67i78e11n79e69r 7138457871282

Reprodukce je vysledkem sexu, ucelem sexu neni vzdy reprodukce. U hetero. U homo nemuze byt reprodukce. At se Vam to libi nebo ne. Kdyz tak rad davate na empiriku, dejte mi jeden priklad, kdy sex homo vedl k reprodukci.

Objetivni je to, co existuje mimo oblast nasi interpretace. Nebo z definice. Pokud definujeme primku, jsme u Euklida, pokud je primka krivka jejiz radius limituje k nekonecnu, jsme u Lobacevskeho. Ale v ramci takto definoveho existuje objektivni. V binarnim svete pak plati, ze 1 a 1 je 10.

Nikdy jsem si nemyslel, ze by homosexualita mela mit zhoubny vliv na nasi spolecnost. Na druhe strane expirika dokazuje, ze pokud by vsechny styky byly homosexualni, nedoslo by k reprodukci a tim k zachovani zivocisneho druhu. Nepletu si sex a prokreaci, pouze se zminuji o tom, ze u hetero pri sexu muze dojit k prokreaci, zatim co u homo nikoliv. Tady spise mlzite Vy, protoze se snazite evakuovat tuto problematiku, ale zachovani lidstva zalezi prave na tom hetero sexu, ktry muze vest k prokreaci.

I kdybyste se snazil argumentovat metodou in vitro, stale zde jde o emulaci hetero styku.

0/0
22.4.2017 12:03

M43a84r79t23i92n 72P10e48t34v72a68d 4460599377532

U zvířat je reprodukce podmíněna pohlavním pudem, člověk pohlavní pud nepotřebuje - rozmnožuje se na základě vědomého účelového rozhodnutí.

Na rozdíl od zvířat se u člověka široce rozvinula erotická kultura a sexualita. Sex můžeme charakterizovat jako specifický typ nonverbální komunikace, spojené s rozmanitě komplexním emočním vkladem. Tahle kombinace je unikátní a nenahraditelná. "Funkčnost" sexu nijak nezávisí na tom, zda vede nebo nevede k reprodukci. Při homosexuálním styku je samozřejmě reprodukce vyloučena - to ale o něm nic podstatného nevypovídá. Je zbytečné licitovat, je-li který sex "lepší" než jiný: sexuální preference je v každém případě přirozenou lidskou vlastností, a přirozenost je vždy hodnotově neutrální.

Nevím, co je to "expirika", takže neumím posoudit, co může dokazovat. Plausibilitu premis typu "Kdyby všechny styky byly homosexuální" ovšem velmi názorně ozřejmil Josef Švejk ve svém slavném příměru o Karlově náměstí, kde na každém stromě sedí jeden voják bez disciplíny. - Proč uvažovat o věci, která nikdy nastat nemůže? Stochastická kauzalita prakticky vylučuje dlouhodobou existenci jakéhokoliv stabilního stavu, což pro limitní hodnoty platí dvojnásob.

K zachování lidstva stačí jednoduchá kopulace jedinců rozdílného pohlaví, k níž jsou dostatečně způsobilí i homosexuálové: sex je jen její přidanou hodnotou, nikoli conditio sine qua non.

Početí in vitro není žádná emulace, nýbrž regulérní plnohodnotné početí: to se totiž realizuje průnikem spermie do vajíčka, přičemž je úplně lhostejné, jakým způsobem se k sobě obě buňky dopraví, a jakým způsobem se spermie dostane dovnitř. Striktně vzato ovšem nový život vzniká až rekombinací dvou polovin různých genomů v kompletní genom zárodku. Až budeme umět zasáhnout až do této finální fáze, která nám umožní spojit třeba i genomy stejného pohlaví, i tehdy se rekombinace uskuteční přirozeným mechanismem, protože je nanejvýš nepravděpodobné, že bychom jej kdy dokázali arteficiálně simulovat.

0/0
24.4.2017 18:00
Foto

C84h58a57r79l19e97s 95W63i24e10n17e64r 7948907421882

K Vaší snaze vysvětlitrovnost hetero a homo styků vězte, že jakkoliv vědecky argumentujete, k životuje zapotřebí spermie a ovule, které se v homo styku nesetkávají. Každýhomo potřebuje ke svému vzniku hetero.

0/0
25.4.2017 3:03

M16a74r90t61i64n 58P29e41t49v30a68d 4410609977622

Spermie a vajíčko se ovšem nikdy nesetkávají ani při hetero sexu. Jedinou šanci na (neasistované) setkání jim dá intravaginální ejakulace bez antikoncepčních opatření (která je při typickém sexuálním styku nežádoucí).

Konstatování, že "Každý homo potřebuje ke svému vzniku hetero", neboť "vznik" homosexuála nezáleží na orientaci jeho rodičů. Ale nejspíš jste měl na mysli, že ke zplození dítěte je nezbytné spojení muže a ženy. Jestli jsou takoví rodiče homo- nebo heterosexuální, je ovšem dokonale lhostejné - to snad uznáte. Ví to i každý homosexuál, a své děti proto plodí tímto osvědčeným způsobem úplně stejně jako kterýkoliv heterosexuál.

(Doufám, že se vás nedotkne, když vám v dobré vůli poopravím to křiklavé slovo "ovule". Lidské vajíčko je latinsky ovum: jeho deminutivem je ovulum (česky něco jako "vajíčíčko"), které se však v odborné praxi neužívá, byť je gramaticky správné. Oba výrazy jsou ovšem středního rodu - v plurálu tedy ova a ovula. "Ovule" je slovo anglické, patří do botaniky, a označuje samičí pohlavní buňku rostliny. - Spermie je české slovo, k němuž podle stylistických zásad patří české slovo vajíčko. Pokud pro vajíčko zvolíme latinský výraz, měli bychom latinský výraz použít i pro spermii - tedy "spermatozoum a ovum". - Správné by byly i řecké ekvivalenty "spermatozoon a oón", které se však v mezinárodní medicínské terminologii neuplatňují. ;-))

0/0
11.5.2017 21:27

M20a98r90t80i73n 48P30e86t20v78a89d 4880799147652

OPRAVA přehlédnutého výpadku textu:

Konstatování, že "Každý homo potřebuje ke svému vzniku hetero", je poněkud zmatené, neboť "vznik" homosexuála nezáleží na orientaci jeho rodičů.

0/0
11.5.2017 21:34
Foto

C34h57a72r18l19e26s 28W87i32e25n27e96r 7808567871962

Chapu Vasi snahu zavest diskusi na jinou kolej, ale tematem diskuse je jak vznika zivot a jestli homo stykem muze vzniknout. Vite stejne dobre jako ja ze ne a tak zbytek Vaseho naucneho vykladu je bezpredmetny. K zivotu je treba neco od muze a neco od zeny a ne neco od dvou muzu ci dvou zen. Jiste muze vzniknout zivot kdyz se dva homo, jeden muz a jedna zena, rozhodnou, ale pak jde opet o hetero styk. To ze chcete prirodu zmenit mohu pochopit, ze se Vam to podari jiz mene. Mezi chtit a moci je realita.

0/0
11.5.2017 23:42

M71a42r36t68i43n 17P79e63t97v27a93d 4850949397112

Nesnažím se diskusi nikam zavést, jen reaguji na vaše odpovědi. O tom, že homosexuálním stykem život nevznikne, samozřejmě nemůže být sporu. Stejně tak nevznikne stykem heterosexuálním, pokud o to partneři výslovně neusilují, což se stává průměrně jednou nebo dvakrát za celý život (nezřídka se to nestane nikdy - bez ohledu na frekvenci sexuálních styků). Všechny ostatní - tedy ne-koncepční - heterosexuální styky mají stejný obsah, formu i účel jako styky homosexuální - zkuste najít nějaký rozdíl. Na otázku "K čemu je vám všechen ten sex?" vám přece nikdo neodpoví, že hodlá zplodit dítě.

Vy spojujete sex se vznikem života, ale dosud jste nevysvětlil, proč - když standardně k žádnému vzniku života nevede. Tím, že to stále jen opakujete, svému tvrzení důkazní hodnotu nepřidáte.

Sexuální orientace se týká výhradně preference sexuálních partnerů, nemá žádný vztah k fertilitě, a nikomu neznemožňuje počít dítě standardním způsobem - tedy s partnerem opačného pohlaví. V tomto ohledu není homosexuál nijak znevýhodněn: vlastní dítě může mít a má každý, kdo ho mít chce - to platí v plném rozsahu pro kteréhokoliv člověka, který netrpí poruchou plodnosti. Homosex na to opravdu nemá žádný vliv.

0/0
12.5.2017 13:50
Foto

C32h39a13r50l52e37s 82W45i23e27n44e92r 7758757861602

Pokud Vám rozumím, Vaše vize je, že na plození je hetero, na lásku homo. Každý podle svého gusta.

Jinak by stálo za to znát statistiku počtu dětí, které mají homo, ve srovnání s počtem, které mají hetero a to s potřebou udržení lidského rodu. S počtem homo, které znám a počtem dětí, které mají myslím, že byste se měli více zapojit do reprodukčního procesu.

Pro současný vývoj však budoucnost nevypadá růžově. Porodnost v judeo-křesťanském světe klesá a mudrcové jako Merkel jí chtějí nahradit migrací. Vybrala si bez výběru migraci muslimskou. Jejich kultura doma homosexualitu považuje jako ohavnost a své homo eliminuje fyzicky. A tak pokud vize našich politicky korektních vládců zvítězí, Evropa bude mlátit hlavou do modlitebních koberečků 5x denně a homo budou viset nebo budou ukamenováni. Leda, že se Evropa vzchopí. Ta střední již to jednou udělala u Vídně. Proto asi reakce Višegradu ...

Myslím, že jsme si řekli, co řečeno mohlo být a tak si myslím, že bychom naši diskusi na toto téma mohli ukončit.

0/0
12.5.2017 20:56

M51a44r82t19i26n 16P48e40t70v76a78d 4170699947572

Proč mi dáváte do úst hlouposti? - Na plození je hetero, na lásku homo - kde jste to vyčetl?

Kdo zná homosexuály jenom z barů a výstředního Pride, ten o nich nemůže vědět nic - takový vzorek je statisticky bezcenný. Stejně tak nikdo neví, kolik homosexuálů má děti, a nemáme žádnou možnost to zjistit - ale sexulog vám jistě potvrdí, že je jich nemalé procento. Ještě před rokem 1961 žila většina homosexuálů v heterosexuálních manželstvích, ve kterých byly děti pravidlem. A není málo takových, kteří svůj život stejně řeší ještě dnes. Vzhledem k velmi malému počtu homosexuálů v populaci je ovšem samozřejmé, že i kdyby měli děti všichni, bude jejich absolutně vyčíslený příspěvek k populačnímu růstu tak jako tak nepatrný, a stejně nepatrný bude i případný výpadek. Do reprodukčního procesu se každý člověk na světě zapojuje podle svých možností a schopností - a ty máme všichni rozdílné. Co byste na tom chtěl řešit? A proč by v tom zrovna homosexualita měla hrát specifickou roli?

Křesťané své homo eliminovali fyzicky ještě před necelými 100 lety. Osmanský chalífa - nejvyšší náboženská autorita islámu - naopak homosexualitu úplně legalizoval už v roce 1858: tedy krátce poté, co byla poprvé konstatována její existence - a 100 let před většinou zemí křesťanských. Chalífát byl však v roce 1923 jednou provždy zrušen, a v decentralizovaném islámu dnes k homosexuálům panují rozdílné postoje. V některých zemích mají úplnou svobodu, většina je stíhá pokutou nebo několika měsíci až lety vězení, a pouze státy, v nichž je islám státním náboženstvím a šaríja základem právního systému (je jich něco kolem desítky), mají dodnes pro homosexuály trest smrti, i když se už dlouho skoro neuděluje nebo nevykonává.

Jiná věc je, když gaye amatérsky podřízne jeho zhnusený soused. To ovšem není trest, ale zločin z nenávisti, jaké se vyskytují i u nás, byť méně často než v zemích islámských. U nás i u nich je to klasifikováno jako trestný čin vraždy. Muslim nesmí zabít nikoho: tedy ani homosexuála.

0/0
15.5.2017 17:29

P29a73v73e68l 96K20ř74í78ž 8377491590919

Pro č by měli mít homosexuálové možnost uzavírat manželství. Tato výsada má patřit jen klasickým párům, které zajišťují pokračování lidského rodu...

0/−3
21.4.2017 5:52

Z55d55e38n28ě24k 17T77r79u56t97n40o79v53s32k43ý 7543933186180

Jo a když už tam mají ten PROUD. Elektrický proud je možný pouze, jsou-li přítomny elektrony a protony. Tedy je to svazek elektronů s protonů. Proton a proton, elektron a elektron nám elektrický proud nevytvoří.

0/−3
20.4.2017 5:20

M70a53r29t33i27n 96P48e47t11v58a87d 4370799967902

Váš výklad mě zaujal svou bizarností. - Ale na protony zapomeňte, pane Trutnovský. :-)

Postatou elektrického proudu je pohyb volných elektricky nabitých částic nebo atomů. Těmi bývají nejčastěji elektrony (v kovech a jiných pevných materiálech) nebo ionty (v tekutém prostředí), případně ionty společně s elektrony (plazma). Speciální situace je v polovodičích, v nichž se nezbytné volné eletrony "vyrážejí" z atomů působením dodané excitační energie, a na jejich místech přitom vznikají kladně nabité "elektronové díry". Uvolněné elektrony i díry se pohybují v opačných směrech, a intenzita proudového toku je dána jejich součtem.

Protony nikdy nemohou být součástí elektrického proudu, neboť jsou pevně vázány v atomech, a své místo neopustí, dokud se atom nerozpadne (např. při jaderné explozi, v termonukleárním reaktoru nebo v lineárním urychlovači): takto získané volné částice ovšem nemají vlastnosti elektrického proudu, ani když se uspořádají do svazků.

A teď mi prosím zkuste vysvětlit, co jste chtěl svým příspěvkem o elektrickém proudu vlastně říct. 8-o ;-) V

+2/0
20.4.2017 13:22

M40a62r89t30i79n 76P88e50t35v84a28d 4790609877492

Pokud měl váš příměr ilustrovat vaše tvrzení o svazku muže a ženy, pak jste neměl šťastnou ruku. - Právě jsem vám ukázal, že existuje mnoho různých variant, které jsou všechny stejně funkční. :-)

+2/0
20.4.2017 13:45

Z31d58e13n31ě61k 52T18r53u78t39n86o36v79s87k25ý 7453493596730

Tak jste nám dal školení z fyziky.

0/0
20.4.2017 17:04

Z54d53e14n67ě32k 89T90r91u41t83n95o48v45s25k48ý 7163793826110

mělo patřit k vašemu slohovému cvičení

0/0
20.4.2017 17:04

Z66d13e13n81ě12k 14T43r36u39t76n79o40v24s21k37ý 7973573386270

Muž s mužem, ani žena s ženou potomka nezplodí. Už tato věc, kdy žena nachází zalíbení v ženě a muž v muži je chybou, varováním Přírody pozor, něco pro další pokolení v potomstvu bude v nepořádku. O řád složitější to je u transsexuálů... takže váš fundovaný výklad, je sice správný, ale opět jsme u toho... napíšu to laicky. Pokud na vývody žárovky připojíte jen plus, nebo jen mínus, elektrický proud nevznikne a budete po tmě... musí tam být plus i mínus.

0/−2
20.4.2017 17:17
Foto

B28r35o23n17i91s14l72a59v 14G35a23b83r21y63š 2472549391

A k čemu to je, když je pak žena neplodná/muž neplodný? Pokud žárovku připojíte na rozbitý vývod, pak se taky nic nestane a zase budete po tmě.

+1/0
20.4.2017 22:20

M28a24r36t86i90n 74P78e64t42v35a67d 4300269897352

Asi to ještě nevíte, ale muž s mužem nebo žena s ženou potomka zplodí možná už za deset let. Zajímalo by mě, co si vymyslíte pak.

S tím dalším pokolením jste úplně vedle: zhruba 96% narozených dětí tvoří děti heterosexuální - platí to stejně pro děti rodičů heterosexuálních i homosexuálních. Homosexualita není dědičná, není nakažlivá, a nedá se ani naučit.

Proto vám doporučuji, abyste obsah svého varování upravil tak, aby skutečně před něčím varovalo. ;-)

0/0
21.4.2017 4:13

Z97d87e77n38ě16k 98T77r67u27t91n79o88v83s47k61ý 7263873336450

Manželství je odjakživa chápáno jako svazek muže a ženy. Nezávádějme zase nějaké nechutnosti do letitého významu tohoto slova.

+2/−1
20.4.2017 5:17

K33a78r73e83l 91N67e91č90a12s 5783739710360

Běžte už s homosexualitou k šípku.Copak současný svět nemá jiných problémů,než zda si Pepek s Lojzou nebo dvě Mařenky zahrají na tatínka a tatínka?Je to už otravné.:-):-/

+1/0
19.4.2017 21:02

M95a16r84t43i94n 29P62e58t38v40a88d 4350749867552

Na to, kolik je v populaci homosexuálů, se o homosexualitě mluví velice málo, pane Nečasi. - To neříkám proto, že by mi to vadilo, ale proto, že děláte z komára velblouda.

Zřejmě je to proto, že otravná je pro vás každá zmínka o homosexualitě. Ty zmínky vás sice iritují, ale nic jste se z nich dodnes nepoučil: proto se stále domníváte, že homosexualita je o tom, že si Pepek s Lojzou hrají na tatínky. To ovšem není problém tohoto světa, ale výhradně váš vlastní. :-)

+1/−1
20.4.2017 13:38
Foto

J28a19n 56Č92e45r33m32á42k 4179848975637

hmmm, nejprve se pro ně vymyslí RP, pak už jim nestačí ani to a chtějí sňatek. Také chtějí adoptovat děti, neboť opička s mašličkou už jim nestačí...

Co bude pak?... Umělé oplodnění pro muže (ženy už ho mají),

Zápis v rodném listě první /druhý rodič, kdy se dětem uloupí i maminka s tatnkem?...

+4/−3
19.4.2017 16:37

J44a72n 80V60o42j58t83í69š31e87k 6332851975976

Ano. Přesně to bude příště. A pak vám přímo ukradnou děti a udělají z nich homosexuály.

Paranoia je nemoc a dá se léčit.

+4/−4
19.4.2017 18:20

M70a45r32t54i74n 45P73e55t66v78a46d 4650859377412

Je známo, že homosexuály z kradených dětí už dělají v Norsku, ale jen na objednávku, a tajně! [>-]

+2/−2
19.4.2017 18:36

J70a22n 62V43o86j13t74í68š18e11k 6122871875566

Jojo. A taky jim píchaj marihuanu do oka.

+1/−2
19.4.2017 18:37
Foto

J56a72n 33Č48e70r87m58á85k 4509168615967

ta vaše?... Mimochodem, homosexualita může být i získaná a nebo aspoň mnohem lépe přijímaná, žijete-li v homo komunitě... Viz Antický svět...

A nejen homosexualita, tam těch praktik bylo mnohem více. Třeba pedofílie... !!

0/−3
19.4.2017 22:56

M58a44r48t88i30n 95P49e81t27v23a63d 4760969957812

Mnozí heterosexuálové se příležitostně homosexuálnímu styku nevyhýbají, někteří ho i vyhledávají, ale homosexuály to z nich neudělá. Totéž platí i pro sex homosexuálů s ženami.

Sexuální orientaci neurčíte podle toho, s kým kdo spí, ale s kým spí nejraději.

Ve starém Řecku bývala běžná pederastie - vztah zralého muže a dospívajícího chlapce. Ale stejnopohlavní sex mezi dospělými muži tam příliš netolerovali.

V hédonickém Římě byla tolerance větší, ale s úpadkem impéria vlivem nastupujícího křesťanství postupně klesla k nule. O pedofilii v antice nemám žádné informace. Až do 19. století ostatně neměla ani název, a nikdo ji tedy neregistroval.

Křesťanství ani islám nijak neomezují nejnižší věk pro vstup do manželství. Ti, kteří dnes s oblibou dokazují muslimskou zvrácenost Mohamedovou dětskou manželkou, obvykle nemají ani potuchy, že v křesťanské Evropě ještě v 18. století nebyly vzácné 7leté nevěsty. V průběhu sekularizace ale věková omezení zavedly světské zákony. Dnes už s výjimkou Saúdské Arábie a Jemenu není na světě země, která by povolovala sňatky s dětmi. Jsou ovšem místa (zejména v Indii nebo na Středním východě), kde lokální úřady nad nezákonným sňatkem přimhouří oči: kulturní tradice leckde mívají velkou setrvačnost.

+1/0
20.4.2017 9:58

J56a75n 97V11o21j35t84í78š30e59k 6252781755436

Ne, nemůže. To věděj i děti ve školce.

+1/0
20.4.2017 14:21
Foto

P22a77v23e53l 65P17e34c85h 9908871476217

No ho, je to děs, vůbec se RP nemělo vymýšlet a měla se dát svatba rovnou. Ale holt občas se musí dělat kompromisy, i když se to ani jedné straně nelíbí.

+1/0
19.4.2017 18:25

M90a60r74t25i57n 49P68e76t32v10a71d 4840119817782

Děti už může adoptovat každý homosexuál včetně těch, kteří žijí v RP, jenom je v tom ještě trochu organizační Kocourkov.

Umělé oplodnění pro muže je nesmysl: jistě víte, že muž není schopen těhotenství. Zanedlouho bude sice velmi pravděpodobně možné počít společné dítě ze dvou partnerů libovolného pohlaví, ale muži se stejně jako dnes některé manželské páry neobejdou bez náhradní matky.

Můj syn vyrůstal se dvěma tatínky, a pochvaloval si, že mu to spolužáci závidí, protože nikdo nic podobného nemá. :-)

+2/0
19.4.2017 18:32
Foto

B67r14o76n52i81s94l26a19v 88G76a85b18r57y70š 2642249321

Já se zase děsím toho, co si na nás vymyslí zase věřící.

0/0
19.4.2017 20:39

J84a62n 84P25u12k96l 6582538939741

"Homosexuálové by měli mít možnost uzavřít manželství, tvrdí organizace"

A jiné organizace zase tvrdí, že tu možnost mít nemají...

Asi tak... :-)

+4/0
19.4.2017 13:56

D61a42v19i19d 76P23i35t38r69o 4812988697349

Samozrejme... o tom je demokracie.

+3/0
19.4.2017 14:21

M81a12r13t60i43n 26Ž83e23l47i84n68s86k51ý 9378849919512

... lepe urcity druh demokracie... napriklad ta krestanska, ani muslimska tuto moznost nedavaji. Podobne nase (kapitalisticka?) demokracie nedava moznost podporovat statni vlastnictvi v ekonomice, naplnovat dokonce vlastni zakony pri odporu proti islamu, ktery je porusuje apod.

+1/−3
19.4.2017 16:06

D44a42v72i28d 12P82i60t17r14o 4192878457819

Krestanska demokracie? Co konkretne pod tim pojmem rozumite? Pokud vam treba takove Spanelsko, ci Irsko prijdou dostatecne krestanske, tak v techto statech byli stejnopohlavni snatky uzakoneny jiz pred nekolika lety.

+1/0
19.4.2017 17:03

M22a29r34t29i67n 41Ž87e58l73i83n16s33k34ý 9578279669412

Ani Spanelsko, ani Irsko nejsou "dostatecne krestanske", takze je logicke ze se tam muze uzakonit i takova vec.

0/−1
19.4.2017 20:47

M79a62r19t66i97n 48P62e30t72v23a67d 4770309967582

Byl jste někdy v Irsku? :-)

+1/0
19.4.2017 20:54

M92a79r52t80i37n 76Ž52e77l68i27n86s25k15ý 9868319309502

Ja jsem byl vsude mozne i v Irsku, proc?

0/0
19.4.2017 20:55

M49a15r70t35i24n 19P97e61t56v97a69d 4820939787312

Proto, že vám připadá nedostatečně křesťanské. Zřejmě to nějak souvisí s vaší představou o "dostatečnosti".

+1/0
11.5.2017 21:45

M13a77r56t80i78n 58P49e54t64v57a31d 4440779967222

Bezmála 80% Irů se hlásí k římskému katolicismu, bezvěrců je v zemi pouze 10%. - Větší podíl křesťanů má jenom pět zemí: Bolívie (93%), Mexiko (90%), Polsko (87%), Argentina (82%) a Portugalsko (81%).

V Itálii a Chile je to 71%, ve Španělsku, Rakousku, USA a Kanadě 68%, ve Francii a Brazílii 65%, v Německu a Británii 60%.

Ta čísla ovšem nic nevypovídají o tom, kolik lidí je nábožensky aktivních (běžně to bývá jen něco mezi 30 - 40% věřících).

Která země je tedy podle vás "dostatečně křesťanská", a čím to poměřujete?

+1/0
11.5.2017 22:14

M24a11r87t52i67n 32P45e12t94v19a69d 4850589557492

OPRAVA:

máte širší výběr - zemí s větším podílem křesťanů než v Irsku je víc: https://en.wikipedia.org/wiki/Religions_by_country

0/0
11.5.2017 22:20

M98a22r46t18i66n 65Ž42e66l72i29n15s37k73ý 9238109189192

Obavam se, ze katolici maji casto s krestanstvim problem.

0/0
11.5.2017 23:18

M18a87r75t33i80n 98Ž68e60l26i29n10s40k78ý 9468129469972

Obavam se, ze dnes uz zadna.

0/0
11.5.2017 23:21

D90a88v77i14d 77P16i85t37r74o 4522598227379

;-D;-D;-D Mimo Vatikanu neznam zadny jiny stat, ktery byl vic krestansky...

+1/0
19.4.2017 21:23

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.