Diskuze

V Číně je už sto milionových měst, vláda do nich nahání vesničany

Měst velkých alespoň jako Praha je v Číně už více než sto a do roku 2025 jich má být dvakrát tolik. Přesun venkovanů do měst podporuje vláda, která tak chce podpořit ekonomický růst země. Nová města vyrůstají i na dříve zapomenutém západě Číny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Čína je zem, kde se v současnosti asi nejvíc na světě daří likvidovat tradiční společnost a vykořeňovat lidi. Kam se hrabe Stalin.

0 0
možnosti
Foto

Když nás čtyřicet let okupoval Sovětský Svaz, viděl jsem na naší společnosti, jak Rusům málokdo tu propagandu žere. Měli jsme své znalosti a na těch jsme stavěli svůj názor.

Dnes se nestačím divit, jak naše společnost přijímá za svou propagandu Německa a USA bez ohledu na vlastní zkušenosti a znalosti. Současně s nabytou svobodou pohybu jsme ztratili svobodu kritického myšlení a vlastního názoru.

0 0
možnosti
Foto

Byl jsem se v Číně podívat minulý týden a podobné nesmysly jako jsou uváděné v článku jsem neviděl. Výstavba je obrovská a byty jsou normálně obsazené. Všude je živo. Venkov opouští spousta mladých lidí, láká je uplatnění na trhu práce ve městě. V novinách řeší, jak je udržet na venkově. Naše oprava D1 je v porovnání s rozvojem dálniční sítě v Číně opravdu úsměvná. Informace o Číně v našich novinách jsou trapně propagandistické a plné lží.Jejich kultura je mnohem starší než Evropská a o Americké radši nemluvit. Pokud se budou nadále orientovat na posílení vnitřního trhu, mají konjunktůru na dlouho dobře našlápnutou.:-P

1 0
možnosti

J32a98n 50M46o19l30n23á47r

10. 4. 2017 15:53

No jistě, umíte čínsky a byl jste tam minulý týden ;-D

0 0
možnosti

Čínský drak se zatím vykrmuje ve své jeskyni , až přijde jeho čas tak ukáže světu svoji sílu. Čínské vedení se striktně drží Taoisticko - konfuciánské filozofie, být skromný a neukazovat svoji sílu. Přesně tak se zachovali v Severní Koreji, když byl komunistický režim těsně před porážkou, během několika dnů bojiště zaplavila čínská milionová armáda a vše bylo jinak, skončilo to na 38 rovnoběžce dohodou.:-)

1 2
možnosti

J17a52n 72Č86e68k62a63l

10. 4. 2017 9:30

To jsou trochu jablka a hrušky, KLDR byla zachráněna zvenčí, ne vlastními silami díky nějakému schovávání armády pro překvapivý úder.

A ani Čína tohle nedělá, právě naopak, dělá svým ozbrojeným silám PR co jí síly stačí...

0 0
možnosti

Nahání? Je lákání pomoci bonusů opravdu nahánění?

2 0
možnosti

J37a31n 55Č27e18k40a42l

10. 4. 2017 9:31

Nevím, jakou mají možnost volby. V nedemokratické společnosti to taky může být volba ve stylu "přijmi bonus, anebo budeš nepřítel státu"...

1 0
možnosti

Ano,v CR to mame jinak.U nas to vymysli (j)elita v Evroske komisi,bez ptani,a naridi nam to.

3 4
možnosti

Vám snad někdo něco takového nařizuje?

2 0
možnosti

Projekty v prosperující komunistické Číně rozhodně nejsou šílené, ale hodné obdivu. Vláda nenahání vesničany do měst. Těm kteří do města chtějí k tomu vytváří podmínky zajištěním bytu a zaměstnání. O něčem takovém se může lidem ve vyspělých západních demokraciích jenom snít;-(

7 2
možnosti

Sociální inženýrství takového rozsahu je hodno obdivu? Tak vysvětlete, proč v zemi, která je řízena takovýmto sociálním inženýrstvím již desítky let není životní úroveň např. jako v Jižní Korei, ale jako v rozvojové zemi.

1 0
možnosti

Čína je, krome vychodního pobrezí, porád prevázne rozvojovou zemí, vnitrozemí je zemedelské, 30% cínanu ziví zemedelství. Vychodní pobrezí je laciná montovna. Čínská strední trída je jen 5% čínské populace, (definovaných jako ti, kdo vydělávají více než 20 000 amerických dolarů ročně). 600 milionů Číňanů žije v domácnostech, které vydělávají méně než 1 000 USD za rok, nebo méně než 3 USD za den pro celou rodinu. Dalších 440 milionů čínských obyvatel žije v domácnostech vydělávajících 1 000 až 2 000 USD za rok, čili 3 až 6 USD za den.

Friedman uvádí, že 80 procent Číňanů žije v podmínkách, které jsou srovnatelné s chudobou v subsaharské Africe. Cínani nejsou Japonci takze nejsou vynalézaví a s patenty si hlavu nelámou. Mají jinou mentalitu, takze kdyby nekdo u nás zkopíroval v Cíne vynalezeny vyrobek, brali by to jako poctu. Jsou prílis orientovaní na export, jestli príjde krize, coz je na 100%, export to nejvíc odnese. Vysoké rocní prírustky HDP nad 7% jim končí a pretransformují se na vnitrní trh. Čínské ekonomické statistiky jsou zmanipulované. Souc. rust HDP je ve skutecnosti kolem 2,2% a do roku 2030 jim pribude 150 milionu duchodcu. Boháci ze zeme utíkají do ciziny kvuli vysoké kriminalite. Profesor Larry Lang tvrdí, ze kazdá Cínská provincie je Recko. http://www.epochtimes.cz/2011112418513/Cina-Pod-maskou-bohate-zeme-chudoba-manipulace-s menou-bankroty-a-uteky-bohacu.html

2 7
možnosti

L34u62k37a35s 18C49o44d80r

10. 4. 2017 6:46

1) Ten clanek je z roku 2011, navic vychazejici z informaci cloveka, co zije v USA. Preneseno do ceskych realii je to uplne stejne, jako bychom se snazili popsat soucasnou situaci v CR na zaklade informaci od Jana Svejnara pochazejicich z roku 1998.

2) Data o stredni tride i o prijmech a zivotnich podminkach ve vnitrozemi jsou zoufale neaktualni a v soucasne dobe pusobi vic nez komicky.

3) Hlavnim duvodem odchodu bohatych lidi neni vysoka kriminalita (to je opet totalni blbost), ale obecne vyssi kvalita zivota v zahranici, lepsi vzdelavaci system a v neposledni rade take snaha dostat pryc ze zeme penize ziskane nelegalnim zpusobem.

6 1
možnosti
Foto

EU se také moc neptá a přesouvá miliony lidí napříč Evropou a to tu máme zmiňovanou demokracii.

12 1
možnosti

Nejste rozhodně první myslitel, který uprchlíky namotá i do rubriky Sport.

3 1
možnosti

L28u34k79a38s 32C59o13d28r

10. 4. 2017 4:11

Tenhle clanek je bohuzel jenom pretiskem zpravodajskych informaci, ale od reality je hodne vzdaleny. Zvlast ta pasaz o tom, jak ve vnitrozemi vznikaji "dynamicka a moderni" mesta plna high-tech firem je vylozene usmevna. V cinskem vnitrozemi je jenom jedno misto, kteremu se (s primhourenim vsech oci) da rikat "technologicke centrum", a sice Chengdu. To je jedine mesto, kde se jakz takz podarilo zajistit dostatecny prisun kvalifikovanych vysokoskolaku do technologickych firem.

Predstava zminena v clanku, ze se treba z Guiyangu, Chongqingu, Lanzhou nebo Changsha stane dalsi Sillicon Valley, je neskutecne naivni. Ta mista na to nemaji lidsky potencial, nemaji dostatecne kvalitni skoly ani kvalitu zivota, ktera by pritahla specialisty s rodinami. To je take duvod, proc nejschopnejsi lide z techto mest odchazeji bud na pobrezi (Shanghai, Shenzhen...), nebo prave do Chengdu.

Do budoucna naopak bude ve vnitrozemske Cine celkem velka tema "past rostoucich nakladu". Tedy situace, kdy vysoke naklady na pracovni silu nedovoli vznik nekvalifikovanych pracovnich mist, ale zaroven nebude pracovni sila dost kvalifikovana na to, aby mohla pracovat na pozicich s vyssi pridanou hodnotou.

4 0
možnosti

I14v28o 93N54o24v58á82k

10. 4. 2017 11:36

Souhlas s rostoucí nákladovostí a hrozbou budoucí návratnosti. Tyhle vesnice na výšku pak mají i pozitiva, dá-li se to tak říci. Růst populace je strmý a nic, než plošně a velmi nákladně budovat byť jen základní infrastrukturu v neperspektivních vesnicích nejde. Takže tahle centralizace umožní mít lidi pod kontrolou i za cenu dotací. A v tom to asi bude i úspěšné. Návratnost tkví v "sociální" a bezpečnostní stabilitě. To ostatní... to si teprve musí sednout, včetně růstu vzdělanosti. Jinak jsou v Číně pod hrozbou růstu stávajících megapolis, slumů, ztráty kontroly. To ale asi tušíte, zvlášť když se kouknete z okna :-) Kromě vámi zmiňovaných rizik nemají jinou cestu, řekl bych. A benchmark z Evropy EU tu nefunguje.

0 0
možnosti