Diskuze

Škrob, tapiok či krevety. Z bioplastů jdou vyrobit igelitky i jedlé pytlíky

Indický vynálezce přišel s účinnou náhradou plastových obalů. Materiál vyrábí z čistě přírodních produktů. Je rychle rozložitelný a v krajním případě ho lze bez zdravotních následků i pozřít. O materiál už projevila zájem i kosmetická společnost L’Oréal. S originální náhradou plastů přišli také egyptští vědci, ti vyrábí bioplast ze skořápek krevet.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Dobrý, akorát by pro jeho rozklad už mohla stačit i studená voda nebo lépe sluneční záření, aby to v mělo smysl a snadno se tento materiál v přírodě rozpustil. Horká voda není totiž v přírodě zcela běžná věc.

0 0
možnosti

Uz to vidim. Uz se przni puda biopalivy a odted se bude prznit jeste bioplasty.

0 0
možnosti

To jsou zelené nesmysly!!! Ty rozložitelné plasty by měly být okamžitě zakázány. Nic nevydrží, mají nepředvídatelné fyzikální vlastnosti, nedají se recyklovat.

1 0
možnosti

Některé hypermarkety už od nich ustoupily, protože se tašky rozpadaly ještě ve skladu před použitím.

4 0
možnosti

No tak o vynalezech samorozpadajicich se plastikovych taskach (biodegradable) uz slysim nejmene 45 let a furt je to problem ?!?

5 0
možnosti

Jestli ona ta rozpustnost ve vodě právě nebude pro hodně lidí mínus. Ono to není sranda když vám něco do té tašky vyteče a tak se pak celá protrhne na zem...

3 0
možnosti

U papírového pytlíku to nebylo jiné.

1 0
možnosti

P26e50t34r 13L78u46k65á52š

3. 3. 2017 17:16

To musi mit zeleni radost, konec igelitu...tasky budou z krevetich krunyrku :-D :-D

3 0
možnosti

Sbohem krevety...

4 0
možnosti

Miliónové vlny mozgového trus(t)u sa valia do Európy a vo východzích krajinách ich majú stále dosť. Začínam ticho závidieť egyptskému školstvu.

2 0
možnosti
Foto

Plasty ze skořápek krevet toho moc neřeší, pokud by se měly vyrábět takových tašek kvanta, musel by výrobce nakonec kvůli tomu ve velkém lovit krevety.

Indický patent je zajímavější. Tašky se údajně vyrábí z tapioky a jistě by šla výroba zavést v mnoha státech světa. Jenže dosavadní tašky ze škrobu jsou málo pevné a poškozuje je vlhkost. Pokud je ale společnost L’Oréal otestuje a budou vyhovující, mohl by to být posun. Surovina z níž se tento škrob vyrábí se nazývá maniok (kasava, tapioka). Jedná se o tropickou plodinu původem z Amazonie, přičemž maniok je po rýži a kukuřici nejdůležitějším zdrojem výživy v tropech, je tedy hojně pěstován.

Ovšem o nějakém širším využití v evropských supermarketech budeme moci mluvit až o tyto škrobové tašky projeví zájem řetězce jako Tesco, Billa nebo Lidl.

1 0
možnosti

Krevety vo veľkom loví Forrest Gump. Dúfam však, že ani on ich neje celé, kedže exoskelet je v súčasnosti nevyužívaný odpad.

2 0
možnosti