Diskuze

100 POHLEDŮ: Ošlehaní bohatýři v Krakově při chvilce oddechu

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LB

Nějak mi tu chybí Most:-(

0 0
možnosti
PK

Pro autory - zařaďte 100 pohledů mezi speciály, špatně se články hledají, pokud netrefíte jejich vydání. Navíc mám pocit, že některé byly v jiné rubrice.

5 0
možnosti
JVI

Vážená paní Kučerová, máme v plánu opět všechny fotografie dávat na speciální stránku. Kvůli tomu, že mixujeme domácí a evropské záběry je to ale složitější. Programátoři ji ale už dokončují. Snad se nám to podaří během několika dní zprovoznit.

S pozdravem JV

5 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
4 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
3 0
možnosti
MS

Všechna část paní/slečně Babikové,ale pan Beneš je jen jeden.Vždycky doufám,že se tady objeví jeho komentář

2 0
možnosti
Foto

Děkuji. Nejste sám kdo čeká na jeho příspěvky. Musíme věřit a on se k nám vrátí. Zatím se budu snažit to čekání trochu zpříjemnit. :)

3 0
možnosti
MK

Řekl bych Sukienica v Krakově. Barzo lepe miasto.

1 0
možnosti
JH

Bardzo ładne...

0 0
možnosti
Foto

Obrázek zachycuje známé mostecké městské lázně, které jako první v Rakousko-Uherské říši měli bazén s protiproudem. Jako takové lákaly tyto lázně spoustu návštěvníků ze všech končin mocnářství. Profesor Untunlich se domnívá, a nám nezbývá nežli souhlasit, že právě ono moderní wellnes centrum přilákalo i Lva XIII. také známého jako papež pracujících či patron odborů. Kde jinde mohl skloubit svůj zájem o sociální blaho pracujících a blaho svého chátrajícího těla. Právě během pobytu v Mostě si všiml narůstajícího českého sekularismu a po návratu sepsal encykliku Quae ad nos. Právě pobyt Lva XIII. způsobil ještě větší turistický boom. V popředí vidíme delegaci z východních Horních Uher. V zeleném je strýko Laco Vtáčik, který fungoval jako tumočník. Strýko Laco mal vela rád borovičku, no proto bol naničhodný tlmočník. neb po skonzumování příslušného množství, začal hovořit jazykem, jakému ani maďaři nerozuměli, natož chudáci mostečáci. Vedle něj je Gyula Fehér vedoucí delegace která papeži přivezla z Nižné Polianky pařez který vypadal jako Panna Marie (plastičnost a reálnost výjevu stoupala přímou úměrou s kalíšky borovičky), a doufal že za to dostane od něj peníze na kostel. Papež nejen že si nevzal přírodní madonu ale nedal ani peníze a nechal Fehéra z hotelu vyvést četníkem, však se za nimi stále četník obezřetně dívá. Po této roztržce se západní církví postavili si po válce radši kostel pravoslavný. Třetí Dežo Gážo III. - vnuk slavého primáše Deža Gáža I. o kterém mimo Šariš, nikdy nikdo neslyšel. Poté co se koupal v bazénu po papeži opustili ho veškeré neduhy a chromota, jakož i hudební sluch. Načež se nevrátil domů ale nastoupil na šachtu dolu Jupiter, oženil se a pracoval tak pilně že ho báňský rada Weylupeck navrhl na Řád železné koruny. Gážo ho ovšem nikdy nepřevzal protože neuměl číst a do vyrozumění o navržení si zabalil tlačenku k svačině. Nicméně jeho četné děti posléze patřili k rázovitým figurkám mosteckého koloritu. Hezký den a nasepsanou zase příště :)

20 0
možnosti
AS

Škoda těch hrubek :-)

0 0
možnosti
KV

To bude někde v Reichu. Nejspíš Brüx.

1 0
možnosti
VK

to bylo jednoduché neboť podle toho jak se na to díváte je v reichu úplně všechno.

0 0
možnosti
Foto

Tuto tržnici jsem obdivoval v Krakově. Ti góraŁe tam dnes už nevystupují, ale Krakov je stále ještě krásné město, samozřejmě zde působil Ks. Karol WojtyŁa, dávno před svojí papežskou kariérou ve Vatikáně.

Co je v Krakově i severně od Krakova typické- skoro vše se stavělo z pálených cihel, kámen je v rovinách severní Evropy vzácný.

1 0
možnosti
KP

Snadné, ta nápověda byla až moc.

0 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
2 1
možnosti
Foto

V Bombaji jsem dvakrát pobyl, ale Vomáčkovic Káju ani nezahlédl. Sárí nosí i v Bombaji výhradně dámy, muži nosí dhoti. To jsou takové arabské kalhoty s prostorem pro nečekané potřeby.

2 0
možnosti