Diskuze

Rok 2016 byl v USA druhý nejteplejší za 122 let, rekord padl i na Aljašce

Loňský rok byl ve Spojených státech druhý nejteplejší za dobu měření, tedy za 122 let, když zvláště dramaticky rostly teploty na Aljašce. Americké státy zároveň zaznamenaly druhý největší počet přírodních katastrof s mimořádně vysokými škodami. Uvádí to v pondělí zveřejněná výroční zpráva amerického Národního úřadu pro oceány a ovzduší (NOAA).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Globáloní oteplování není dílem člověka. Pokud by ste se podívaly do historie, tak byste věděli že teplota země se mění sama od sebe. Doby ledové a meziledové. A taky v 9. století bylo takové teplo, že angličani pěstovali víno.

0 0
možnosti

122 let, to je panečku doba ;-D;-D;-D

0 0
možnosti

V loňském roce se hodně často psalo o tom, jaká katastrofální horka jsou. Jak padá jeden rekord za druhým. V přehledu Českého hydrometeorolického ústavu se však průměrná roční teplopta nezměnila (http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/uzemni-teploty) a teploty stanic na Ruzyni i Klementinu jdou od roku 2005 směrem dolů. Nyní to dělá -0,2 stupně Celsia. To je prudší sešup dolů než kolik uvádějí alarmisté že se bude oteplovat.

A ještě poznámka k loňským horkým dnům tady v České republice. Zatímlco u nám padaly teplotní rekordy, ve Velké= Británii bylo nejchladnější léto za posledních 20 let.

Jak mi to vysvětlí třeba pan Ač z ČHMÚ?

0 0
možnosti

No tak vzhledem k tomu, že loni proběhlo velice silné El Nino, se dali rekordní teploty očekávat. Taky vzhledem k tomu, že funguje jen polovina meteorologických stanic (oproti stavu před 20 lety), přičemž přednostně se rušili ty, které hlásili nižší teploty. Jižní polokoule pokud vím žádné rekordy nehlásí, takže globálně bude nejspíš hodnota stagnovat stejně jako v posledních 13 letech (proto většina grafů alarmistů končí rokem 2003).

2 3
možnosti

J90a17k63u56b 94K22o55s

10. 1. 2017 8:00

No vidíte. A v Evropě nic moc :-)

0 0
možnosti

Možná je plete to, že začali měřit uprostřed sopečné zimy po výbuchu Krakatoa. Davy umírněných klimatologů, který nesouhlasí s tezí o globálním oteplování způsobem lidmi, odchází z klimatologie, protože nemají ani na slanou vodu. Politici platí jen alarmistů m.

1 5
možnosti

A co teprve až se jim v důsledku těžby břidlicového plynu na středozápadě rozlomí amerika vejpůl

1 1
možnosti

... lidmi způsobeného globálního oteplování?

To je nějaká nová směrnice EU, že se nyní musí uvádět to "lidmi způsobeného", aby nebylo pochyb? Ti neposlušní klimaskeptici v tom holt pořád dělají brajgl, takže se "lidmi způsobené GO" povýší na nezpochybnitelnou mantru, a bude. :-)

Nejsrandovnější je, že kdykoli se vyskytne nějaký kladný teplotní rekord, tak se to automaticky prohlásí za důsledek globálního oteplování (nově tedy také nepochybně způsobeného lidmi). Jakmile se ovšem jedná o rekord záporný, jako třeba ruská zima 2009-10, která byla nejtužší za posledních několik desetiletí, a stejně tak ruská zima 2012-13, tak v tom momentě přece každý ví, že se dávno už nepoužívá pojem globální oteplování, ale klimatické změny, které (to jsme to dobře vymysleli) mohou být i do záporna. ;-)

8 5
možnosti

... uplne stejna otazka: ... jak si predstavujete, ze by se do namerenych dat promitnul trend probihajici zmeny klimatu?

0 0
možnosti

vážení diskutující, podívejte se na průměrnou teplotu v české republice. od roku 2005 klesla o dvě desetiny stupně celsia. a pokles průměru v české republice pokračuje i letos.co s tím budete, vy oteplovači zeměkoule, dělat? geologové tvrdí, že součastná teplota na zemi by měla být o 8 stupňů vyšší! neděláte někde chybu, stejně jako soudruzi z ddr?

5 5
možnosti

... vazne, jo? ... a ta cisla mate odkud? Protoze CHMU tvrdi neco jineho ...

http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/uzemni-teploty

3 1
možnosti

Řekl to někdo panu Klausovi?

1 4
možnosti