Diskuze

Trump je výkřik proti rozpadu amerického světa, říká Zemanův poradce

Novému americkému prezidentu Donaldu Trumpovi se může podařit udělat Ameriku opět velkou, ale už nikoli hegemonem, prohlásil Hynek Kmoníček, poradce prezidenta Miloše Zemana a zřejmě příští velvyslanec Česka v USA. „Donald Trump je výkřikem po tom, aby se co nejvíce zpomalil, nebo zvrátil proces rozpadu amerického světa,“ prohlásil doslova Kmoníček.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J24i76ř70í 91K75o30s

22. 12. 2016 16:45

Americký svět se nerozpadá a hned tak se nerozpadne. Pravděpodobnější je, že se někdy v první polovině dvacátých let rozpadne Rusko a následovat bude několikaleté období tzv. pytlačení: okolní státy si budou zabírat větší či menší části ruského území, lépe řečeno území, které jim ruský stát v průběhu svého imperialistického bobtnání zabral. Kmoníčkovy spekulace jsou bizarní a vyjadřují spíš přání jakožto otce myšlenky.

3 0
možnosti

Dluh USA na jednoho obyvatele je 51 782 US a dluh ČR na jednoho obyvatele v US dolarech je 6 150. To jsou holá data.

1 1
možnosti

Nic neříkající čísla. Přepočet na obyvatele je hlavně opět zavádějící. Dluhopisy odráží jednak poptávku a jednak ekonomickou sílu a přepočet na obyvatele je nesmyslný i vzhledem k jejich splatnosti a trendu, který se může otočit, jako že kulminuje, v každém státě pak bude pak znamenat něco jiné.

3 0
možnosti

J17o41s40e22f 39Z97e23t48í67k

22. 12. 2016 11:26

Vážným diskutérům nějak uniká,že společník pana Kmoníčka se chechtá jak když pan Burián prášil!;-D

1 0
možnosti

ABY BYLO JASNO, JAK TO JE:

Spojené státy americké měly v roce 2012 státní dluh zhruba 16,777 319 bilionů amerických dolarů, což je asi 107% jeho HDP. Tento dluh je nejvyšší na světě a roste rychleji než HDP. V roce 2011 státní dluh převýšil HDP na 102,9%.[1]

Věřitele amerického státního dluhu tvoří z přibližně poloviny Federální rezervní systém a mezivládní domácí holdingy, z 28% zahraniční a mezinárodní věřitelé, cca z 5,5% domácí státní a místní vlády, cca z 5% domácí vzájemné fondy (mutual fonds); zbytek je roztříštěn mezi mnoho dalších domácích subjektů.[2][3]

Státní dluh USA narůstá zejména od počátku 80. let, kdy byl americkým prezidentem zvolen Ronald Reagan. Nárůst se podařilo zastavit v 90. letech Billu Clintonovi. Od počátku 21. století však státní dluh opět strmě narůstá.

Ze zahraničních věřitelů, kteří drží celkově 28% dluhu, mají největší podíly Čínská lidová republika (24%; 6,7% celkově), Japonsko (20,7%; 5,8% celkově), země OPEC (6,6%; 1,8% celkově), kartel karibských států zahrnující Bahamské ostrovy, Bermudy, Kajmanské ostrovy, Nizozemské Antily, Panamu a Panenské ostrovy (5,75%; 1,6% celkově), Brazílie (4,8%; 1,3% celkově) a další.

1 0
možnosti

zdroj: wiki - ale jsou to jen čísla, která si může interpretovat každý, jak chce a i samotná editace wiki je zavádějící.

2 0
možnosti

J23a55n 76B87l94a24n80a

22. 12. 2016 9:52

Zadlužení USA jen potvrzuje fakt, že státní dluhy se nesplácí , státní dluhová služba splácí jen úroky a po uplynutí doby splatnosti jistiny, emituje nové dluhopisy, kterými splatí ty staré a opět se splácí jen úroky, takhle to funguje pokud funguje ekonomika státu a když ne tak ................. viz Argentina

1 2
možnosti

No, kdyby to tak opravdu bylo, tak se bavíme o zcela jiných, několikanásobných číslech a dolar by nebyl v hodnotě, v jaké je a ekonomika i měna se podobala Zimbabwe, kde by neexistovalo ani tisíce nadnárodních firem atd. a nikdo by ani cenné papíry jako devizovou rezervu, pro další odprodej apod., v takovém ředění nenakupoval a představovali opravdu dluh a nikoliv tržní hodnotu.

1 0
možnosti

A u nás?Až udělá Rusnok euro za pajdu,tak Kalouskovejma dluhopisama budeme moci tapetovati WC.

0 1
možnosti

Povazoval jsem Kmonicka za chytreho i kdyz sociopata, ale aspon na rozdil od Zemana nebyl vulgarni. Ale ty blaboly o dluhu (a o tom, co z toho vyvozuje) naznacuji, ze to zadny lumen nebude. Zahranicni zadluzeni je pod 20 tisic USD na cloveka

1 0
možnosti

[upd. formulace] Čína drží jen nějakých 7 % cenných papírů, čímž předběhla znovu Japonsko v nedávné době. Největším držitelem dluhopisů (cenných papírů, nikoliv doslovně dluhu) je samotný FED (rezervní fond USA), občané USA, města a fondy USA, různé samosprávy - ca 68 procent.

viz., též: http://money.cnn.com/2016/05/10/news/economy/us-debt-ownership/

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

● Tvrzení, že "dluh" (cenné papíry, dluhopisy) nelze splatit, je silně zavádějící. To je jako by investorům chtěl někdo splatit všechny cenné papíry u jakékoliv velké akciové společnosti, stejně tak jejich dluhopisy (jež drží jako devizovou rezervou, pro náhlou krizi atd., pro výnos, částečný odprodej pro investice atd.) u jakéhokoliv státu. Investoři by si to opravdu nepřáli. Smysl investic by zanikl.

● Kmoníčkův výrok o nemožnosti splatit dluh (cenné papíry, dluhopisy) je zavádějící chápání cenných papírů. Jedná se o investice do nejsilnější ekonomiky tak jako do silné akciové společnosti.

● Žádná akciová společnost, jež by musela splatit všechny své cenné papíry (akcie) ihned ani stát své cenné papíry (dluhopisy), nepřežije a je nemožné je splatit a ani by si to investoři nepřáli.

● Třeba Apple má 624,4B tržní čepici tvořenou z akcií a není největší. Jeho zisk je tak třeba větší než Rusko vybere na daních.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

● Investoři si kupují cenné papíry, kterých je na trhu emitován nějaký omezený počet jako diverzitu, zpětný zisk, pro dividendy, výnosy atd. a u dluhopisů stejně tak s tím rozdílem, že je máte více zajištěné, ale stojí mnohem více.

● Investuje se ale i do rizikových, když chc

4 0
možnosti

● USA, jako jakýkoliv jiný stát, prostě nabídne na trh dluhopisy ke koupi, stejně jako společnosti nabízejí akcie a ostatní si je buď koupí a nebo nekoupí.

Splatnost je krátkodobá, střednědobá, dlouhodobá, individuální.

● Kdyby si Čína nechtěla koupit dluhopisy USA , stejně jako jakékoliv jiné dluhopisy, USA s tím nic nenadělá. U Českých dluhopisů, jakýchkoliv, to nefunguje jinak. Pokud nepředstavujete jistotu nikdo si Vaše nabízené dluhopisy nekoupí, protože z nich ani neočekává návratnost.

● O dluhopisy nejsilnějších ekonomik, jež vykazují větší stabilitu při krizích a růst, je tradičně největší zájem stejně jako u akciových společností, jejichž tržní čepice mají pak obrovskou hodnotu.

● Každá další emitace cenných papírů by měla odpovídat síle ekonomiky, ať již akciové společnosti či daného státu a odráží poté rating daného státu či společnosti (solidnost či schopnost, dostát svým závazkům). Neodpovídá-li, investor se dostává do problémů, stejně jako se dostaly třeba Německé a Francouzské banky u řeckých dluhopisů, když do nich investovaly sta miliony eur a za nějaký čas se Řecko dostalo díky děravé ekonomice do problémů.

● Nejen státy do cenných papírů (dluhopisů) investují, kdy tak cenné papíry nejčastěji představují devizové rezervy, ale hlavně různé fondy, fyzické osoby a činí pro zajištěnější výnosu namísto akcií, státy pro diverzitu měny, výnos z úroků, regulaci měny odprodejem DL a tím i reg. importu/exportu, odprodejem pro investice státu atd. Emitenti (Stát, Firma) pak získávají takto peníze na rozvoj, chod společnosti atd.

● Emitují se pak v nějakém omezeném množství na trh a nemůžete dát na trh příliš velké množství neb byste u akcií zředili hodnotu společnosti a stejně tak u dluhopisů, kde byste následně způsobili inflaci.

Nikdo by do dluhopisů ani akcií neinvestoval, kdyby neočekával návratnost.

1 0
možnosti

Tak to je vskutku skvělý začátek budoucího velvyslance v USA.;-D;-D;-D Zemanovsko - Klausovské plky o tom, jak USA je zemí na pokraji krachu ze zadlužení a nikdy se z toho nedostane ;-D;-D;-D. Ta oboustrně výhodná půjčka USA -Čína bylo jediné řešení pro obě strany v tehdejší celosvětové recesi, jinak by Čína padla na dno, neměla by kam vyvážet a naopak, ostatní svět by neměly šanci ustát krizi a pokles... to ví každý aspoň trochu erudovaný ekonom, akorát u nás se to bere jako začátek konce USA ;-). Že by to tenkrát v poho US se svým nerostným a průmyslovým potenciálem ustály a Čína, která dováží i uhlí by se dostala na dno spolu s celou EU se samozřejmě v česku nesmí říkat, USA jsou nepřátelé a Čína jsou soudruzi přátelé...:-P

6 0
možnosti

Se zbytečným žvaněním budoucího velvyslance máte pravdu. Ale ty rádoby analytické plky jste si mohl odpustit.

0 0
možnosti

Kmoníček je jedním s těch co občas šíří pravdu, občas polopravdu a občas zamlží a řekne že je to tajné. V podstatě byl u všech leváren bývalé i současné ČSSD jako pracovník ministerstva nebo dokonce náměstek,nebo poradce atd.

O tom, že svět a hráči v něm, se mění nemusí být žádný vědátor. Jen to jeho podceňování Ruska mě přijde jako účelové.

Sledujte ho když mluví z novináři. Ať byl v DVTV, Slonkoví na Seznamu v televizi

Vždy jako když se baví z blbci a arogantně se jim vysmívá.

Pro mě ne.Rv Pro Trumpa bude asi dobrý??

3 2
možnosti