Diskuze

V Česku nejsou rovné šance, chudé děti neumíme podpořit, říká Marksová

Děti z chudých rodin v Česku stále nemají stejné šance jako jejich bohatší vrstevníci, domnívá se ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Zdaleka nemluvím jen o Romech, podíl neromských chudých se zvyšuje,“ říká v rozhovoru pro seriál iDNES.cz Chudoba v Česku. Stát by měl pomáhat třeba dopravou do školy nebo stravou zdarma.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A neni bez zajimavosti, ze nemale procento "chudych" neuvidite bez cigara,,,

1 0
možnosti

Doufám,že rozdávačka Marxová zmizí po volbách i s Bohouškem a budou rozdávat, ze svého.

0 0
možnosti

Šmarjájózefe, ani neumím slovy vyjádřit, jak já miluji od členů sosanské partaje (jejíž vlastní majetek je v exekuci) ty jejich královské rady, jak dobře hospodařit s penězi jiných...;-D

1 0
možnosti

Mnohočetná rodina nepracujících pobírající na dávkách kolem 40 tisíc nemá důvod vstoupit do pracovního procesu. A vy ostatní makejte, držte ústa, plaťte daně, ať je co rozdělovat.

2 0
možnosti

Tahle paní by nejraději, aby všichni občané (tedy ne ona) sesypali své peníze do jednoho koše a z něho pak dostal každý stejně. Ten co tam ročně pošle milion i ten co tam už 20 let nedal ani korunu. Komunismus v praxi!

3 0
možnosti

Jezusmarjá, tolik neštěstí... ony někde musí žít děti BEZ neziskovek

kristovanoho !!!

3 0
možnosti

Rovné šance je zrůdná ideologie neboť rozvrací ekosystém společnosti, kde především se zvýhodňuje ta silná vrstva populace jež nemá schopnosti tzv. přidané hodnoty, tedy schopnost se sám o sebe postarat, umět reagovat na situace, hodnoty, vytvářet tvůrčí svobodné prostředí, tzv. duši společnosti, jež v sobě zahrnuje silné tvůrčí osvícené osobnosti, z celého spektra společnosti.

Tato přidaná hodnota tzv. IQ altruistického duševenství, vytváří ve společnosti její stabilitu, hodnoty, ideály a i vedení. Kapital, inteligence, morálka, hodnoty tak zůstávají v naší republice a nevytlačuje je obrovské kolektivistická sociální hydra, jež dusí tuto přidanou hodnotu a následně je nutné společnost neustále dirigovat, což má za důsledek že systém chrání sám sebe a neschopné.

Je v dnešní postmoderní době a po zkušenostech ze socialistickými ideologiemi, přiznat pravdu, že společnost není jednotná na základech lidských schopností, vždy tu bude významná část, jejiž hodnoty směřují na sebe samu a svůj prospěch. Společnost uznává jiné hodnoty a čas, než který mají lidé, jež jsou zde jen na skok, za chvilku po ní neštěkne pes. Post moderní politik umí uvažovat v čase a hodnotách celku společnosti, jež jsou časově mnohem delší než lidský věk a schopnost pracovat pro společnost.Navíc je tu přírodní zákon vývoje osobnosti člověka, jež potřebuje hodně stimulace a překážek aby se dobře vyvinul a nakonec to hlavní osamostatnil a uměl se sám o sebe postarat.

7 0
možnosti

Pocházím z velmi chudých podmínek, vodovod jsme pořídily až v mých 18letech v baráčku, který za komunismu byl v asanačním pásmu a po revoluci jsme mohli konečně vodu zavést... Peněz bylo opravdu málo, mamka to však vždycky udělala tak, abychom s bratrem mohli na všechny školní výlety, našli jsme si velmi levné kroužky, oblečení a boty...když přišla řada ne mě...tak zas nic, bráška rostl rychleji :-) a tak jsem si přešívala to, co mi kdo dal. Učila jsem se ráda a tak jsem nakonec zvládla i VŠ, bráška skončil s učňákem a dělá jeho vysněnou práci - řídí autobus. Myslím, že kdyby rodiče opravdu chtěli, tak by děti obědy ve školách měli. Obědy a poplatky byly na prvním místě v platbách, půjčky si mamka nebrala, jen jsme koupily na splátky lednici a až jsme ji měli splacenou tak pračku...atd. Kazeťák ani barevnou TV jsme dlouho neměli. Důležité bylo kolo :-) Stará favoritka z půdy na vyhození prošla opravou a už se jezdilo. A správným kamarádům nevadí, že dítě nemá vše, co ostatní. Na vesnici to bylo asi jednodužší...měli jsme slepice, králíky a jeden hodný pán nám dovolil sekat jeho louku, abychom měli seno a zase jiný nám pronajal záhumenku, abychom mohli pěstovat brambory a řepu a zelí ale i jahody (jako platbu sloužila pomoc na jeho polích při sadbě a sklizni brambor. Každý podzim jsme jezdily do lesa na dřevo, abychom měli čím v zimě topit a mamka přikoupila trochu uhlí na nejhorší mrazy. Jsem ročník 77. A vidím kamarádku, jak je na vše sama se synem a jak postupně se mají lépe a lépe. Dostala asi po 2 letech od žádosti byt 1+1, pracuje jako prodavačka a alimenty má cca 600Kč, rok po tom, co se nastěhovali mohla koupit ledničku na splátky atd.... Syn jezdí na všechny výlety, školy v přírodě, má i tablet... na dovolenou jezdí k nám, když opravdu finance nejsou. Po zaplacení všech poplatků (na byt, měsíční jízdenka, obědy) ji zbyde cca 3,5 - 4,5 tisíce...záleží na odměnách. A z toho dělá zázraky ... dle mého názoru... ve městě!

12 0
možnosti

"podíl ... chudých se zvyšuje"

Pěkně jste to, marxové, vymňoukli.

5 0
možnosti

Chudé děti neumíme podpořit, ale zato štědře podporujeme uprchlíky a jistou skupinu "rasisticky utlačovaných".

12 1
možnosti

A zase se tu sbírají data o názorech diskutujících? Že se tu necháte nachytat! a zase se tu lidi budou napadat a hádat, protože každý četl něco jiného a každý má jiné povědomí o dané problematice. V ČR podle statistik je v současnosti kolem 1 200tisíc lidí pod hranicí chudoby. Snad se tu nebudeme yyjadřovat k sociálním dávkám, to nikomu z nás nepřísluší. Ale k tomu, proč nedošlo k odstranění příčin toho stavu, že lidé jsou tak chudí, že nemají dost na jídlo, na nájemné, na boty, šaty, slušné vzdělání, atd...

1 3
možnosti