Diskuze

Britský autista skončil v nemocnici. Rodiče ho léčili přírodní medicínou

Lékaři z nemocnice Barts v Londýně varují před nebezpečím alternativní medicíny v reakci na nedávný incident, při kterém byl hospitalizován čtyřletý autistický chlapec kvůli silnému zvracení. Podle doktorů problémy vyvolal koktejl dvanácti „léků“, které mu podávali jeho rodiče na radu přírodního léčitele.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

T95i92n59a 98M22a39l22á

9. 10. 2016 10:55

Pokud hloupí rodičové někomu skočili na lep s tím, že jejich dítě zbaví "zázračnými" bylinkami autismu, měli by zavřít rodiče i bylinkáře - promiňte, "přírodního léčitele. Stejně tak, jako spoustu rodičů, kteří svádějí tuto mentální vadu na očkování.

Hlupák zůstane hlupákem a je tragédie, když se pokouší neřešitelné řešit pomocí vykuka, jakých jsou dnes desítky. Rádoby "moderní" a "přírodě blízcí" jim na jejich lumpárny skáčou a přitom si neuvědomí, jak dobře přispívají chytrolínům na slušný životní standard.

0 0
možnosti
Foto

Bohužel tohle hloupnutí má i poměrně mohutnou mediální podporu, v řadě zemí dokonce i oficiální. Tak například u nás se vláda zavázala podporovat tzv. tradiční čínskou medicínu (a někteří lucidnější aktéři to už zbaběle hází jen na Zemana), ve Velké Británii existují oficiální homeopatické nemocnice, v Německu si vymohli, že tzv. antroposofická medicína má na úrovni EU stejnou výjimku jako homeopatie, tedy že může být označena jako lék, i když není prokázána klinická efektivita..

0 0
možnosti

To je zajímavé, jak se zde vášnivě diskutuje o přírodní medicině. Přitom v diskutovaném článku je přirodní medicina sice zmíněna v názvu článku, ale v popsaném případu o přírodní medicinu vůbec nešlo. Ten `přírodní léčitel`, jak se mu v článku říká, nese v originálním článku označení `naturopath`. Naturopathie je (podle slovníku) systém alternativní mediciny, založený na tom, že nemoci mohou být léčeny a předcházeny bez použití účinných látek takovými metodami, jako je dieta, cvičení a masáž. Přitom ale tento "neuropath" dal chlapci užívat řadu volně dostupných pilulek, tzv. doplňků stravy, mezi nimi kalcium, zinek, vitamin D a chlapci způsobil předávkování kalciem (hypercalcaemie). Žádné léčivé bylinky, žádné léčivé čaje, žádná přírodní léčba.

A mimochodem, ani z originálního článku ani z tohoto článku na idnes není jasné, jak to celé souvisí s chlapcovým autismem. Léčil ten neuropath ten autismus?

2 0
možnosti
Foto

Kadžopádně i vy můžete přispět svojí trochou do mlýna a konečně tedy říct, co je to ta skutečná "přírodní medicína". Nebo je to jen další variace na téma no true Scotsman?

2 0
možnosti

J78i17ř65í 32R78y15s

7. 10. 2016 19:42

Alespoň je vidět,že telata jsou všude.

2 0
možnosti

Nechápu, jak někdo může nechat trpět vlastní dítě 3 týdny, než jej vezme k doktorovi. Ti lidi to fakt nemůžou mít v hlavě v pořádku. Já se sice taky snažím braní léků minimalizovat, ale nejsem magor, dva dny bez zlepšení a frčím k doktorovi, protože to evidentně není jen tak nějaká banalita. A s dítětem bych to neriskoval už vůbec.

0 0
možnosti

J91i74ř69í 66R36y69s

7. 10. 2016 19:44

U meningokoka jsou i dva dni moc.Od toho si platíme pojištění,proto se to zřizovalo,aby byli lidé léčeni.To samé jsou porody doma a další a další hovadné nápady

1 0
možnosti

Na druhou stranu, kdyby se ukázalo, že tato "přírodní medicína" skutečně pomáhá, tak by ten pokus na dítěti prospěl vědě i ostatním pacientům ;-D

1 1
možnosti

Problém je, že na jednom pacientovi se nic neprokáže. Na takové prokazování je třeba udělat klinické studie (velmi drahé), a to alternativní medicína nemá ráda, protože jsou jen dva možné výsledky takového výzkumu. Buď výzkum prokáže, že alternativní léčba nefunguje (resp. funguje jen tak dobře, jako placebo), a nebo prokáže, že alternativní léčba funguje, a v tu chvíli už to není žádná alternativní medicína, ale obyčejná medicína.

1 0
možnosti

"Rodiče chlapce uvedli, že „léky“ chlapec naposledy dostal tři dny před tím, než byl hospitalizován."

V článku v Guardianu, na který tento článek odkazuje, se uvádí:

"Theparents only revealed he had taken the supplements three days after he wasadmitted"

nebo-li:

"Rodiče sdělili (lékařům) skutečnost, že bral doplňky, teprve tři dny poté, co byl chlapec hospitalizován."

6 0
možnosti

V69i54k64t70o66r 83W73o20l66f

7. 10. 2016 15:57

Vsadím boty, že zvracení si rodiče vysvětlovali údajnou tzv. "detoxikací".

11 2
možnosti

Dehonestovat přírodní léčbu je trvalý trend dnešní medicíny. V uvedeném případě se nejednalo o přírodní léčbu ale o šarlatánství, které je spojené s byznysem spojeným s vnucováním tzv. přírodních prostředků obchodníky, kteří problematice léčby vůbec nerozumí, jen jsou finančně závislí na prodeji příslušných přípravků

5 12
možnosti
Foto

V případě opakovaných malérů se totiž objevují variace na téma no true Scotsman, tedy tvrzení, že tohle zrovna ta přírodní léčba není. Tak co tedy ta přírodní léčba je? Dokážete to nějak shrnout do několika málo vět?

7 1
možnosti

Léčitele zavřít. U nás jsou taky takoví, ale zákon je na ně krátký..

5 2
možnosti

Chlapec, jehož jméno nebylo ve zprávě o incidentu uvedeno, trpěl podle zpravodajského serveru The Guardian neustupujícím zvracením a zácpou celé tři týdny, než byl převezen do nemocnice.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/britsti-lekari-varuji-pred-alternativni-medicinou-chlapec-po-ni-skoncil-v-nemocnici-gmn-/zahranicni.aspx?c=A161007_110352_zahranicni_jol

Tri tydny bez prestani vracel nez ho konecne odvezli do nemocnice 8-o8-o8-o

9 0
možnosti
Foto

Bohužel, tohle je realita tzv. alternativní medicíny. Sebeklam "zlepšování se", který je mohutně podporován léčitelem, může být někdy tak silný, že rodiče to zhoršování stavu doopravdy nevidí. Zejména ve veterinární praxi nejsou úplně vzácné případy, kdy taková selektivní slepota končí smrtí...

12 0
možnosti