Diskuze

Brexit je tichou revolucí Británie, prohlásila premiérka Mayová

Britská premiérka Theresa Mayová chce bojovat za uchování Spojeného království a chce v rozdělené britské společnosti vytvářet mosty. Prohlásila to na závěr konference vládnoucích konzervativců. V proslovu se zmínila o své vizi nové a spravedlivé Británie, která zůstane významným světovým hráčem a dobrým sousedem Evropy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RA

"V závěru projevu Mayová prohlásila, že chce Británii, kde v cestě k úspěchu nebude záležet na původu, na barvě kůže či sexuální orientaci, ale na tom, jak tvrdě a odhodlaně chce člověk pracovat " Zatím je to v EU obráceně

0 0
možnosti
JV

Za to ale nemůže EU, nýbrž její obyvatelé.

0 0
možnosti
LF

Já nevím jestli to je tichá revoluce Británie.:-)

1 0
možnosti
JB

J58a77n 58B47l29a21n48a

5. 10. 2016 17:00

A že se přešlo mlčením výročí podepsání MNICHOVSKÉ ZRADY "demokraty" z GB. Jinak po ztrátě kolonií je GB bezvýznamnou zemí a brzy bude muslimskou.

1 1
možnosti
MM

ty zrado,německým sajrajtem se cpeš,co?

2 0
možnosti
PK

Mě tady někdo občas připadá jak Tatar, co se nekonečného omílání černých a dalších imigrantů. Vážení, GB je dnes už tak zamořená černými a hnědými ze svých bývalých kolonií, že je vidět, že tohle muže nepsat někdo, kdo tam v životě nebyl. Pamatuji si, když jsem vystoupil na Heathrow z letadla a šel na transfer bus pro přesun na let do USA, tak první co jsem uviděl, byl řidič busu, echt Ind v tom jejich vohozu a s turbanem na hlavě. Starosta Londýna je nyní muslim atd. Takže vážení kecy, kecy, plác ....

Pod pojmem škodlivé imigrace si ti britští národovci představovali a představují právě BÍLÉ a KŘESŤANSKÉ Poláky, Čechy, Slováky atd., kteří nasadili jistou laťku, co se týče práce a mezd a to se britským netáhlům zjevně nelíbilo. Jenže, nevstoupíš dvakrát do jedné řeky. GB dneska už není to, co byla za královny Viktorie nebo Churchilla, navíc její průmyslová výroba poklesla a hodně dováží, a to včetně potravin. Takže, továrnou Evropy není GB ale Německo se svými produkčními satelity ČR, SR, Polskem atd., zemědělská nadprodukce je právě v Německu, Francii ... a to vše bude GB dovážet. Dneska je její hlavní součást ekonomiky poskytování služeb ve finančnictví, pojišťovnictví atd. Ovšem, to se snadno může přesunout za výrobní základnou do kontinentální Evropy či Asie. A Londýn je právě ten generátor peněz spolu s tou vysoce kvalifikovanou vrstvou obyvatel, která se samozřejmě taky může přesouvat spolu s joby - to je globalizace. Ten chudší a protestující venkov na to jen doplatí, ale dobře jim tak. Je to správná odměna. Mayová je naivka, když si myslí, že v globalizované ekonomice někoho uhranou nějaké vlastenecké pindy. Kdo nabídne lepší podmínky, ten bere. A EU má v tomhle daleko lepší pozici.

11 1
možnosti
PD

P83e73t48e59r 52D96u17r39a35y

5. 10. 2016 15:46

neviem kto je pán Karafiát,ale niečo tak výstižné v tejto dobe,som už dlho nečítal...R^EU

0 0
možnosti
KN

Vychcatrale brikety si mysli, ze vyzobou jen to nejlepsi. Tesim se az jim prchnou bohate firmy. Je cim dal mene duvodu zustavat v predrazenem Londyne.

Uroven Britanistanu mimo Londyn je spise k placi.

0 0
možnosti
MZ

Hmm.

Nechce zatím hovořit o budoucích vztazích s EU, ale na druhou stranu je přesvědčená, že vyjednávání bude maximálně úspěšné pro Velkou Británii.

K úvaze o tom kdo a co říká by mělo patřit také kde to říká. Stranická konference je spíše místo pro názorový exhibicionismus než prostor pro konkrétní formulaci návrhů a ani tato v Birminghamu není vyjímka. Včerejší myšlenky ministryně vnitra Amber Ruddové, o zamestnavatelich povinně zveřejňující informace o zahraničních zaměstnancích a jejich počtu se po dnešním ránu vytratila jak mlha nad Londýnem.

Z třídenního tlachání Konzervativců je však zřejmé, že středová vláda premiérky Mayové má, prozatím, 75% podporu mezi Konzervativci a podle všeho, prozatím, je preferovaný "hard Brexit" jako scénář vyjednávání o vystoupení z EU.

Tedy žádné Švýcarsko nebo Norsko

0 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
JU

J62a51n 57U91l68r96i56c79h

5. 10. 2016 15:16

Odtržení od EU mohlo být pro Británii prospěšné za podmínky, že by poté zrušila šílené reghulace, které implementovala v průběhu členství v Unii a které ničí ekonomiku země ( např. emisní povolenky, EIA, normy pro emise CO2, povinná úspornost elektrických zařízení a tisíce dalších).

Mayová přitom v nedělním projevu na konferenci britské Konzervativní strany prohlásila, že si země unijní právo primárně ponechá a parlament bude po léta zákon po zákonu zkoumat, zda by nebylo vhodné některý přecejen zrušit. Zároveň ujistila podnikatelskou sféru i odbory, že dosavadních pravidla a regulace v oblasti podnikání a práv zaměstnanců zůstanou zachovány. Z toho plyne, že Británie zůstane silně socialistickou zemí sešněrovanou nesčetnými regulacemi. A hrozí jí, že přijde o volný přístup na unijní trh.

Jedinou změnou bude možnost omezit přistěhovalectví ze zemí EU. Tedy pokud si to Británie při vyjednávání o podmínkách odchodu prosadí. Hodnocení takového opatření je obtížné, protože nevíme, jak bude regulace vypadat. Ovšem např. omezení příchodu nadaných a vzdělaných cizinců z kontinentu by nepochybně snížilo konkurenceschopnost britské ekonomiky.

Když to shrnu, odchod z EU Británii zřejmě poškodí.

Poznámka: Mayová na konferenci své strany mluvila tak, jako by opuštění EU by jejím odvěkým snem (přitom před referendem byla v táboře zastánců setrvání) a jako by vyhlídka na izolovanou Británii byla důvodem k euforii. Také publikum na projev reagovalo euforicky, ačkoli zemi zjevně nic pěkného nečeká. Působili jako shromáždění bláznů a ne jako nejracionálnější politická síla ve Spojeném království.

5 0
možnosti
MZ

Na stranické konferenci se nemluví k veřejnosti nebo do zahraničí ale především k stranickým funkcionářům a bafuňářům na jijichž podpoře je vláda premiérky závislá.

Ona už ostatně svou středovou politikou ztratila punc mini-Maggie, jak byla některými Toryi vnímána.

Ohledně monstrózního Great Repeal Bill, zákona který by automaticky přijal evropskou legislativu a "odlupoval" zákony a nařízení co se nehodí, se již SNP a labouriste nechali slyšet,že takový koncept budou blokovat.Takže uvidíme

0 0
možnosti
LK

L90e61o28š 50K92ř26e52n

5. 10. 2016 14:35

Pan Karafiát to onehdy popsal velmi pěkně:

Petr Karafiát 30760

Až pochopíte proč jsou USA supervelmocí a hodně dlouho ještě budou, minimálně proto, že mají nejmohutnější a technologicky nejvyspělejší armádu, technologický vývoj, pravděpodobně doposud největší inovační potenciál a v podstatě rozdávají dnes už s Čínou a EU karty, podle kterých hraje světová ekonomika, tak přestanete cancat něco o malých "národních" z hlediska globální ekonomiky zcela bezvýznamných států. USA jsou právě prototypem toho, jak se "přetaví" různé národnosti do mohutného a nesmírně výkonného celku. Takového národovectví typu 19. století, které je tu neustále hlásáno, je cesta do pekel. O světě budě rozhodovat několik gigantických supervelmocí a jen otázkou, zda se podaří EU přeměnit v jednu z nich a bude tedy hrát extraligu spolu s několika ostatními, nebo jen první ligu či krajský přebor jako nyní odtržená GB a případně okresní přebor, který by zbyl na ČR se všemi důsledky. Brexit byl v podstatě vzpoura neschopných, loserů v dnešní globalizované ekonomice, kteří nedrží tempo s vývojem. Poláci atd. těm zoufalcům ukázali, že jsou lepší a ta spodina se holt začala bránit. Ale to je cesta do pekel ...

11 3
možnosti

Jenže pan Karafiát (stejně jako vy) zapomíná na jednu drobnost. V USA se do toho mohutného, a později výkonného celku přetavovaly takřka výhradně různé národy bělochů, tedy lidé z kulturně a nábožensky podobných a kompatibilních prostředí. Navíc to všechno byli buďto lidé, kteří se rozhodli emigrovat a žít v cizím prostředí, takže neměli tak silné národnostní cítění jako ti, co zůstali doma, anebo to byli potomci těchto imigrantů, kteří už přirozeně USA brali za svou vlast.

Myslet si, že to podobně bude fungovat, pokud se do evropského bělošského kotlíku přidají miliony arabských a černošských netáhel, většinou muslimů, to hraničí s nebetyčnou naivitou.

Ostatně i ve zmíněných USA je to názorně vidět na těch cca. 13% místních černochů (na které připadá 50% míst v kriminálech). Kde je jich větší koncentrace, tam to jde postupně do kytek (Detroit, New Orleans), zejména díky kriminalitě.

3 5
možnosti